GASTRO_16_540x60.jpg

HK_banner_540x60px_amspcz.jpg

540x60_sme_rodinna_firma_roku_2016.gif


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Rok řemesel 2016 dobývá veletrh For Gastro: Vzlet lokálních producentů a pěstitelů

Pondělí, 26. září 2016

Po nájezdu Roku řemesel 2016 na For Arch se chystá tým AMSP ČR dobýt For Gastro. 29.9. bude na PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech ihned po slavnostním zahájení veletrhu připravena velká tisková konference, kde se zástupci profesních spolků a státu představíme nečekané závěry průzkumu k lokálním producentům a pěstitelům. Ihned poté budeme s Komerční bankou dekorovat a odměňovat potravinářsko-zemědělské cechy za nejlepší profesní počiny. Odpoledne uzavřeme konferencí, jak se připravit v malých restauracích na EET, kde už máme přihlášených skoro 400 podnikatelů. Po celou dobu veletrhu bude podnikatelům k dispozici stánek Rok řemesel 2016 s info pointem EET a rovněž stánek na podporu lokálních produktů a surovin.

Zákazníci zvyšují nároky na řemeslníky

Pátek, 23. září 2016

Zákazníci mají s vyučenými řemeslníky dobrou zkušenost, jsou ale stále náročnější  a začínají od nich vyžadovat propojení s novými technologiemi, např. na bázi chytré domácnosti.  Řemeslníci sází na doporučení více než na prezentaci na webu, vadí jim ale nekalá konkurence nekvalifikovaných dodavatelů a podporují mistrovskou zkoušku. I když je poptávka po řemeslnících velká, mladí lidé se na učňovské obory nehrnou, chybí jim pozitivní motivace a vyhledávají pohodlnější profese. Studenti odborných škol si stěžují, jak probíhá na učilištích výuka praxe. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představuje ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) výroční průzkum o vnímání řemesla ve společnosti. 

AMSP ČR a Roklen: Hypotéky nikdy nebyly levnější

Pátek, 23. září 2016

V srpnu padl rekord, průměrná sazba hypotečního úvěru klesla již na 1,84 %. Míra nezaměstnanosti se stále drží na nízké úrovni a průměrná hodnota nominální mzdy vyplácená v podnikatelské sféře by tak měla ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhnout hodnoty 27 352 Kč, po 5,1 % meziročním růstu. Exportéry potěšila zpráva guvernéra ČNB, že existuje scénář odložení konce intervenčního režimu až do druhé poloviny příštího roku. Bank of America navíc odhadla, že ČNB ukončí režim kurzového závazku až ve třetím čtvrtletí roku 2017, na základě čehož by koruna mohla posílit o dvě procenta. Více v aktuálním Kompasu podnikatele, který připravuje Roklen a AMSP ČR.

Rok řemesel na For Arch: Drony a chytré domácnosti

Čtvrtek, 22. září 2016

Jak vypadají tradiční řemesla v éře digitalizace? Proč musí v Německu umět řemeslník zapojit kompletně chytrou domácnost a k čemu využívá drony? Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR přesouvá hlavní stan Roku řemesel 2016 na Mezinárodní stavební veletrh For Arch do pražských Letňan. Společně s Řemeslnickou komorou v Drážďanech dnes představíme za účasti tuzemských a německých mistrů svých oborů, cechmistrů a zástupců obou vlád, nejnovější světové trendy ve vývoji řemesla. Německo-český řemeslnický dialog proběhne v předvečer zveřejnění největšího tuzemského průzkumu k vnímání řemesla, jehož výsledky představí na speciální tiskové konferenci AMSP ČR v pátek 23.9. ve 12.00 na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

AMSP ČR a Ministerstvo zemědělství: Zahajujeme ofenzivu na podporu podnikatelů v malých obcích

Úterý, 20. září 2016

Vylidňování malých obcí je vážný problém a nechceme-li, aby se z nich staly skanzeny, je nezbytné udržet jejich základní obslužnost. Ta je do značené míry činěna drobnými podnikateli, kteří v obcích provozují koloniál, hospodu, řemeslo, farmu nebo třeba malý penzion. Proto AMSP ČR vyhlásila příští rok jako Rok venkova, ve kterém proběhne doposud největší tuzemská ofenziva na podporu podnikání v obcích. Jedním z prvních kroků je dohoda s Ministerstvem zemědělství, které připravuje balíček opatření, který má pomoci malým firmám a lidem žijících ve znevýhodněných oblastech. Zaměstnanci ve zhruba dvou tisícovkách obcí by mohli získat slevu 500 korun na sociálním pojištění, místní podnikatelé až dvoumilionový zvýhodněný úvěr. Opatření dnes představil na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka a předseda AMSP ČR Karel Havlíček.

Ženy válcují muže v počtu nově založených živností

Úterý, 13. září 2016

Rostoucí trend počtu žen podnikatelek dále pokračuje a již dvanáctinásobně převyšuje počet podnikatelských subjektů, nově založených muži. Největší bariéru při zahájení podnikání vidí ženy v nedostatku financí, nepřehledné byrokracii, ale i v obavě o zabezpečení rodiny. I přesto jsou tři čtvrtiny podnikatelek spokojeny se svojí pracovní volbou, zatímco běžně zaměstnané ženy pouze z jedné třetiny. Trendem začíná být dosažení nezávislosti. Vyplývá to z výsledků průzkumu a analýzy Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), společnosti ŽENY s.r.o. a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). 

AMSP ČR a Roklen: Průmysl zpomaluje, podnikatelé ve střehu

Pátek,  9. září 2016

Zatím ale není žádný důvod propadat panice, první polovina léta byla totiž z pohledu produkce vůči minulému roku negativně ovlivněna rozložením svátků a  čerpáním dovolených. Přesto je třeba být obezřetný, již několikátý měsíc za sebou se projevuje, že nebýt naprosto famózních výsledků v automobilové výrobě, byl by obraz našeho hospodářství o poznání horší. Náklady na podnikatelské úvěry jsou stabilní a pohybují se stále kolem 2 %, dobrou zprávou je stále dobrá kondice spotřebitelů. Sečteno a podtrženo, ekonomika je na tom stále velmi slušně, ale je třeba být nohama na zemi, například při vyjednávání růstu mezd. Vychází Kompas podnikatele.

AMSP ČR k návrhům zrušení karenční doby nebo zavedení povinného zdravotního volna

Úterý,  6. září 2016

Jakýkoliv režim, v rámci kterého by měly firmy povinně platit první dny nemocenské svým zaměstnancům, se stane kontraproduktivním, bude zneužíván a zvýší náklady jak zaměstnavatelům, v některých případech i státu. Zrušení karenční lhůty, stejně jako několikadenní povinné zdravotní volno (tzv. sick days) pouze opět zdraží cenu práce, aniž by se řešila motivace zaměstnavatelů poskytnout zdravotní volno ve formě benefitů a zaměstnanců ve smyslu prevence.

Rok řemesel boduje

Úterý,  6. září 2016

Největší letošní podnikatelská aktivita  vstupuje do poslední třetiny a již v září nás čeká další řemeslná smršť. Rok řemesel opanuje letošní For Arch i For Gastro, chystáme ocenění a medializaci zemědělsko-potravinářských cechů, průzkumy, tiskové konference, česko-německý řemeslný dialog a dokončujeme několik legislativních změn. Ale ani léto nebylo odpočinkové. Mimo toho, že Toulky za cechy a řemesly doslova převálcovaly všechny tradiční televizní hity, tak jsme dotáhli do finále jak mistrovskou zkoušku, tak živnostenský zákon a praktickou výuku na základních školách. Nechyběla ani řada regionálních aktivit s profesními spolky. Více v srpnovém Zpravodaji Roku řemesel.

Rok řemesel 2016: První školní den v brněnských Bosonohách

Čtvrtek,  1. září 2016

Předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček dnes zahájil školní rok na jedné z najaktivnějších odborných škol zapojených do Roku řemesel 2016. Střední škola stavebních řemesel Brno Bosonohy je v posledních letech právem považována za celorepublikový vzor řemeslné výuky. V rámci Roku řemesel 2016 škola letos otevřela nové vzdělávací centrum pro učně stavebních oborů, výborně připravila další ročník učňovského klání České ručičky a zapojuje se do pomoci základním školám v rámci praktické výuky.

AMSP ČR a Roklen: Růst pokračuje, ale ceny producentů jsou na minimech

Pátek, 26. srpen 2016

I přes všechny pesimistrické scénáře mnoha analytiků zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se blížilo chmurné období. Index důvěry průmyslníků v srpnu opět vzrostl, roste spotřeba domácností a po delší době se obnovuje důvěra podnikatelů ze sektoru stavebnictví.  Pozitivní vývoj HDP překračuje všechny odhady a udržuje nízká míra nezaměstnanosti. To ale v důsledku znamená zvýšený tlak na růst mezd a opakovaně potvrzujeme naši poslední prognózu, že ve 4.čtvrtletí roku 2017, tedy za rok a půl bude průměrná mzda v podnikatelském sektoru atakovat 30 tisíc korun. Radost nemají průmysloví ani zemědělští producenti ze vzrůstatjícího tlaku na pokles cen. Vše v aktuálním Kompasu podnikatele.

Vliv Německa na tuzemskou ekonomiku roste

Středa, 24. srpen 2016

Německo dominuje v mezinárodním obchodu českých firem. Od roku 2010 se zvýšil export našich podniků do Německa o více jak 50 %, import vzrostl za stejné období dokonce o 60 %. Téměř třetina našich vývozů přitom směřuje pouze do Bavorska.  Necelé čtyři tisíce německých investorů drží rovněž největší podíl zahraničního kapitálu v ČR, který je od dob samostatné České republiky již na hodnotě 21,9 %. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a Komerční banka předkládají u příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové aktuální analýzu obchodních a investičních aktivit mezi ČR a Německem.  

Velký letní seriál AMSP ČR u konce: Dnes na ČT1 profese klempířů a pivovarníků

Pátek, 19. srpen 2016

Když jsme začali připravovat základní koncept nového seriálu pro Českou televizi, nikdo netušil jak budou „Toulky za cechy řemesly“ diváky přijaty. Klíčový projekt Roku řemesel 2016 ale předčil všechna očekávání. Seriál poráží ve sledovanosti napříč všemi stanicemi nejosvědčenější tituly a pořady a zájem diváků roste s každým dílem. Dnes proběhne v 18.25 na ČT 1 poslední setkání s mistry řemesel, opakování bude v sobotu v 9.20, rovněž na ČT1. Tentokráte se budeme věnovat profesím klempířů a pivovarníků a díl byl připraven ve spolupráci s Cechem klempířů ČR, pokrývačů a tesařů a dále s Českým svazem pivovarů a sladoven. Velké poděkování směřuje k hlavním protagonistům pořadu, Ivetě Toušlové a Josefu Maršálovi a agentuře 16:9 Productions, dále hlavním sponzorům Komerční bance a společnosti Citroën Česká republika. Za podporu děkujeme rovněž Ministerstvu zemědělství, Ministerstvu průmyslu a obchodu a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Toulky za cechy a řemesly hitem léta: Dnes představujeme podlaháře a ovocnáře

Pátek, 12. srpen 2016

6. díl letního seriálu AMSP ČR vysílaný minulý týden zlomil další rekord. S nejvyšším možným ratingem téměř pěti bodů se Toulky za cechy a řemesly, zaměřené na štukatéry, fládristy nebo například lahůdkáře, dostaly mezi 13 nejvíce sledovaných pořadů napříč všemi televizními stanicemi. Za zády řemeslníků a cechů tak zůstalo několik tisíc zajetých pořadů. To je nečekaný úspěch, tím spíše, že paralelně jede sesterský pořad Toulavá kamera, která rovněž dobývá nejvyšší příčky. V dalším díle představí Iveta Toušlová a Josef Maršál mistry podlahářského řemesla a zasvětí nás do tajů  profese tuzemských ovocnářů. Premiéra pořadu bude v pátek v 18.25 na ČT1, repríza v sobotu v 9.30, opět na ČT1. Dnešní díl jsme připravili s Cechem podlahářů ČR a s Ovocnářskou unií České republiky.

AMSP ČR a Roklen: Průměrné úroky již do konce roku neklesnou pod 2 %

Pátek, 12. srpen 2016

Banky znervózňují stále rostoucí ceny nemovitostí, a proto začínají zvyšovat úroky, aby si kryly případné ztráty při možném poklesu cen realit. Tento fakt společně s méně stabilní situací na evropských trzích znamená, že náklady úvěrů pravděpodobně neklesnou do konce roku pod 2 % p. a. Průmysl táhne stále automobilový sektor a výbornou kondici si udržuje již delší dobu textilní výroba. Přesto polovina průmyslových odvětví klesá, na chvostu je opět chemická výroba. Češi utrácejí a táhnou ekonomický růst. Optimismem hýří rovněž Němci i Švédové. Pesimistická je naopak většina Maďarů, Francouzů nebo Řeků. AMSP ČR a Roklen předkládají Kompas podnikatele.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« září »
  Po Út St Čt So Ne
35       1 Účast na zahájení... (Akce)
1. 09. 2016, 14:11 - 1. 09. 2016, 23:59
Zasedání... (Akce)
1. 09. 2016, 14:12 - 1. 09. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
1. 09. 2016, 14:26 - 1. 09. 2016, 23:59
Poslanecká... (Akce)
1. 09. 2016, 14:27 - 1. 09. 2016, 23:59
Představenstvo a... (Akce)
1. 09. 2016, 14:27 - 1. 09. 2016, 23:59
Přijetí... (Akce)
1. 09. 2016, 14:28 - 1. 09. 2016, 23:59
2 Účast předsedy... (Akce)
2. 09. 2016, 14:28 - 2. 09. 2016, 23:59
3 4
36 5 6 Jednání vedení... (Akce)
6. 09. 2016, 14:28 - 6. 09. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
6. 09. 2016, 14:29 - 6. 09. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
6. 09. 2016, 14:52 - 6. 09. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
6. 09. 2016, 14:53 - 6. 09. 2016, 23:59
7 Jednání vedení... (Akce)
7. 09. 2016, 14:53 - 7. 09. 2016, 23:59
8 Seminář pro... (Akce)
8. 09. 2016, 14:59 - 8. 09. 2016, 23:59
9 Seminář pro... (Akce)
9. 09. 2016, 15:00 - 9. 09. 2016, 23:59
10 11
37 12 MZV - zasedání... (Akce)
12. 09. 2016, 14:54 - 12. 09. 2016, 23:59
13 Zasedání partnerů... (Akce)
13. 09. 2016, 14:55 - 13. 09. 2016, 23:59
14 Jednání AMSP ČR s... (Akce)
14. 09. 2016, 14:55 - 14. 09. 2016, 23:59
Kulatý stůl... (Akce)
14. 09. 2016, 14:55 - 14. 09. 2016, 23:59
Tisková... (Akce)
14. 09. 2016, 15:16 - 14. 09. 2016, 23:59
15 Jednání vedení... (Akce)
15. 09. 2016, 14:58 - 15. 09. 2016, 23:59
16 Účast vedení AMSP... (Akce)
16. 09. 2016, 15:04 - 16. 09. 2016, 23:59
17 18
38 19 Seminář: Nové... (Akce)
19. 09. 2016, 12:06 - 19. 09. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
19. 09. 2016, 15:05 - 19. 09. 2016, 23:59
Přijetí delegace... (Akce)
19. 09. 2016, 15:05 - 19. 09. 2016, 23:59
Projekt Smart... (Akce)
19. 09. 2016, 15:18 - 19. 09. 2016, 23:59
ESA BIC Prague... (Akce)
19. 09. 2016, 15:19 - 19. 09. 2016, 23:59
20 Kulatý stůl... (Akce)
20. 09. 2016, 15:01 - 20. 09. 2016, 23:59
Účast v porotě... (Akce)
20. 09. 2016, 15:06 - 20. 09. 2016, 23:59
Seminář... (Akce)
20. 09. 2016, 15:12 - 20. 09. 2016, 23:59
Fórum malých a... (Akce)
20. 09. 2016, 16:04 - 20. 09. 2016, 23:59
21 Seminář k... (Akce)
21. 09. 2016, 15:06 - 21. 09. 2016, 23:59
Rada členů SP ČR (Akce)
21. 09. 2016, 15:07 - 21. 09. 2016, 23:59
Odborná sekce CSR (Akce)
21. 09. 2016, 15:07 - 21. 09. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
21. 09. 2016, 15:07 - 21. 09. 2016, 23:59
22 Seminář k... (Akce)
22. 09. 2016, 15:08 - 22. 09. 2016, 23:59
AMSP ČR na... (Akce)
22. 09. 2016, 15:09 - 22. 09. 2016, 23:59
Německo-český... (Akce)
22. 09. 2016, 16:06 - 22. 09. 2016, 23:59
23 AMSP ČR na... (Akce)
23. 09. 2016, 15:10 - 23. 09. 2016, 23:59
Tisková... (Akce)
23. 09. 2016, 15:22 - 23. 09. 2016, 23:59
24 25
39 26 27 28 29 Seminář pro... (Akce)
29. 09. 2016, 15:04 - 29. 09. 2016, 23:59
AMSP ČR na... (Akce)
29. 09. 2016, 15:10 - 23. 09. 2016, 23:59
30 Účast předsedy... (Akce)
30. 09. 2016, 15:10 - 30. 09. 2016, 23:59
AMSP ČR na... (Akce)
30. 09. 2016, 15:11 - 30. 09. 2016, 23:59
   

01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.