BANNER_oprava.gif

Allmedia_EquaBank_banner_hlasov__n___540x60_30_9_B_v2.jpg

digitalni_garaz_animated_amsp.gif


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

AMSP ČR a Roklen: Náklady práce rostou v ČR nejrychleji ve střední Evropě

Pátek, 21. říjen 2016

Ke konci září evidujeme 378 tisíc nezaměstnaných, což je nejméně od roku 2008. Index nákladů práce, který vyčísluje Eurostat, a který kromě výše mezd zahrnuje i odvody a čisté daně, roste v tuzemsku za 2. čtvrtletí o 3,2 %, což je nejvíce ve střední Evropě. ČNB stále deklaruje, že ukončení intervenčního režimu neproběhne dříve než před koncem 2. čtvrtletí 2017, ale nevylučuje ani pokračování až do 2018. Pro exportéry to znamená, být od konce tohoto roku ve střehu a zajišťovat si kurzy. Průmysl je stále tažen automobilovým odvětvím a spotřebitelé i firmy věří ekonomice více než je průměr OECD. Vychází další číslo Kompasu podnikatele.

Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu bylo zahájeno

Úterý, 18. říjen 2016

Široká veřejnost může od pondělního rána podpořit svou oblíbenou rodinnou firmu v soutěži Equa bank Rodinná firma roku, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Hlasovat lze až do půlnoci 31. října letošního roku. Kromě možnosti spolupodílet se na rozhodování o udělení Ceny veřejnosti má každý hlasující šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne 15. listopadu, v Den podnikatelů České republiky. Generálním partnerem soutěže je Equa bank a partnery jsou LeasePlan GO, Deloitte a Amway. 

Exportní mašina Česko zpomaluje

Úterý, 18. říjen 2016

Dobře promazaný stroj tuzemského exportu začíná přibržďovat. I letos sice ještě zvýšíme celkový vývoz, ale tempo růstu v posledních dvou letech kleslo o tři čtvrtiny. Tahounem je Německo a Francie, ale exporty klesají překvapivě do Polska a Číny, fiaskem je opět Rusko. Očekávání nenaplňuje zatím ani import, jehož míra růstu činí za prvních osm měsíců necelé procento. Po dvou třetinách roku je tak zatím mezinárodní obchod za očekáváním.  AMSP ČR předkládá v rámci Setkání lídrů českého exportu nejaktuálnější exportní data.

Poslední zvonění k EET: 25.10.2016, Kongresové centrum Praha

Pátek, 14. říjen 2016

Největší akce k tématu EET proběhne 25.10.2016 od 9:00 h (registrace) v Kongresovém centru Praha, za účasti ministra financí Andreje Babiše. Více jak 1000 podnikatelů bude diskutovat jak se do systému připojit, jaké technické řešení zvolit a co dělat v případě jakýchkoliv problémů. AMSP ČR, Ministerstvo financí a Finanční správa připravili měsíc před spuštěním EET setkání podnikatelů, kde se zodpoví všechny nejasnosti a vysvětlí vše potřebné pro hladký start elektronizace tržeb. Souběžně s konferencí proběhne veletrh, na němž se představí desítky prověřených firem, poskytujících zařízení pro evidenci tržeb. Nebude chybět praktická ukázka evidence tržeb v praxi, ani info stánky, na kterých budou metodici EET k dispozici pro zodpovídání dotazů.

Další rekord Roku řemesel

Pátek,  7. říjen 2016

Zatím nikdy nebylo řemeslo v tuzemsku zviditelněno, tak jako uplynulý měsíc. Dva klíčové veletrhy - For Arch a For Gastro - obsazeny karavanou Roku řemesel, proběhl největší tuzemský průzkum na vnímání řemesel zákazníky, dále mimořádný průzkum na podporu domácích producentů a pěstitelů, připravili jsme tři tiskové konference, mezinárodní řemeslný workshop, ocenili jsme  profesní spolky za nejlepší počiny, proběhlo dekorování stovek žáků a desítky akcí v regionech. Rok řemesel navíc vstupuje do poslední čtvrtiny mohutnou kampaní na internetu, v denících, rozhlase i televizi. Právě vychází další číslo Řemeslného zpravodaje. 

Nová publikace AMSP ČR a Eupress: Jak uchopit řízení změn v malé a střední firmě?

Pátek,  7. říjen 2016

Nikoliv na bázi teorie chaosu. Ta je založena na tom, že prostředí kolem nás se mění natolik dynamicky, že nic nelze předvídat, a že chceme-li ve firmě něco změnit, musíme nastolit nejistotu a chaos, neboť lze předpokládat, že v takovém prostředí se chystané změny provádějí nejlépe. A přesně takové teorii autoři publikace nejenže nevěří, ale snaží se dlouhodobě prokazovat, že řízení procesů bez systematického přístupu, založeném na důsledném plánování a controllingu, vede zvláště malé a střední firmy k jejich rychlému konci. Právě vychází dlouho očekávaný titul autorů Pavly Břečkové a Karla Havlíčka: „Inovace a jejich financování v malé a střední firmě.“  

Kompas podnikatele: Úroky letí stále dolů

Pátek,  7. říjen 2016

Celkové náklady úvěrů dosáhly za srpen nového minima. U krátkodobých úvěrů se jedná o 1,77 %, u dlouhodobých pak 2,23 %. ČNB ujišťuje, že nenechá korunu posílit pod hranici 27 Kč za Euro, přičemž  její závazek by měl trvat minimálně do 2. kvartálu příštího roku. Česká výroba roste nejrychleji za poslední čtyři měsíce, ale producentům rostou nebývale ceny vstupů. Špatné zprávy přicházejí z odvětví stavebnictví, naopak důvěra v českou ekonomiku se blíží historickým maximům. AMSP ČR a Roklen vydávají další Kompas podnikatele.

SOS útvar AMSP ČR: Malé firmy mají konečně svého advokáta

Čtvrtek,  6. říjen 2016

Speciální ekonomicko-právní útvar AMSP ČR, který řeší šikanu nebo systémové porušování práv malých firem, a který funguje od ledna 2016 má za sebou první úspěchy. Podařilo se urovnat majetkové vztahy mezi pražskými odbornými školami a díky pragmatickému jednání všech stran se tím udržel kovářský učňovský obor. Koordinujeme aktivity bývalých dealerů Hyundai vůči bezprecedentnímu chování dovozce Hyundai Motor Czech, a těší nás, že šikanovaní dealeři zatím vyhráli všechny soudy, naposledy arbitráž u Rozhodčího soudu. Řešíme se státními zástupci jak velké celoplošné projekty středních podniků spojené s vydíráním, tak pomáháme například malé podnikatelce s šikanou místního živnostenského úřadu.  Marně ale zatím bojujeme s finanční správou a dalšími úředníky nad nepochopitelným postupem vůči východočeským výrobcům při uznávání nákladů na výzkum a vývoj. V rámci SOS útvaru se snažíme všechny spory řešit nejprve smírnou cestou, teprve pokud není možné dojít k dohodě, využíváme právních i mediálních nástrojů. SOS útvar si získává u firem oblibu a my garantujeme, že všechny případy dotáhneme do konce.

Rok řemesel 2016: Dekorování nejlepších profesních počinů podruhé

Pátek, 30. září 2016

Nejlepší profesní spolky z oblasti potravinářsko-agrární obdržely tento týden na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2016 od AMSP ČR a Komerční banky Ocenění za řemeslný počin, a to v celkem devíti odvětvích. Finanční i společenské ocenění po dobu několika let získávaly cechy z oblasti stavebních a uměleckých řemesel, letos je poprvé doplňujeme i zástupci malých a středních pěstitelů a producentů potravin. Hlavním partnerem soutěže, která si klade za cíl zviditelňovat práci tuzemských cechů je Komerční banka, letos převzali nejvyšší představitelé profesních spolků ocenění i od společnosti Citroën, která je partnerem Roku řemesel 2016.

Lokální producenti a pěstitelé dobývají spotřebitele

Čtvrtek, 29. září 2016

Třetina spotřebitelů již nakupuje v malých, specializovaných obchodech. Dvě třetiny zákazníků preferují české potraviny kvůli kvalitě. Tři pětiny rodin pěstují vlastní plodiny a více jak 50 % populace je dokonce zpracovává do vlastních výrobků. Zákazníky maloobchodů čím dále více zajímá původ potravin, v restauracích se ale na zdroj surovin stydí zeptat. Roste nebývalý zájem populace podpořit lokální výrobce, jejichž počet se zvyšuje. Většina obyvatel si myslí, že by větší státní podpora přispěla k udržení podnikání a mladých lidí na venkově. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představuje společně s Komerční bankou a agenturou Ipsos průzkum ke stavu lokálních producentů a pěstitelů.

Rok řemesel 2016 dobývá veletrh For Gastro: Vzlet lokálních producentů a pěstitelů

Pondělí, 26. září 2016

Po nájezdu Roku řemesel 2016 na For Arch se chystá tým AMSP ČR dobýt For Gastro. 29.9. bude na PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech ihned po slavnostním zahájení veletrhu připravena velká tisková konference, kde se zástupci profesních spolků a státu představíme nečekané závěry průzkumu k lokálním producentům a pěstitelům. Ihned poté budeme s Komerční bankou dekorovat a odměňovat potravinářsko-zemědělské cechy za nejlepší profesní počiny. Odpoledne uzavřeme konferencí, jak se připravit v malých restauracích na EET, kde už máme přihlášených skoro 400 podnikatelů. Po celou dobu veletrhu bude podnikatelům k dispozici stánek Rok řemesel 2016 s info pointem EET a rovněž stánek na podporu lokálních produktů a surovin.

Zákazníci zvyšují nároky na řemeslníky

Pátek, 23. září 2016

Zákazníci mají s vyučenými řemeslníky dobrou zkušenost, jsou ale stále náročnější  a začínají od nich vyžadovat propojení s novými technologiemi, např. na bázi chytré domácnosti.  Řemeslníci sází na doporučení více než na prezentaci na webu, vadí jim ale nekalá konkurence nekvalifikovaných dodavatelů a podporují mistrovskou zkoušku. I když je poptávka po řemeslnících velká, mladí lidé se na učňovské obory nehrnou, chybí jim pozitivní motivace a vyhledávají pohodlnější profese. Studenti odborných škol si stěžují, jak probíhá na učilištích výuka praxe. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představuje ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) výroční průzkum o vnímání řemesla ve společnosti. 

AMSP ČR a Roklen: Hypotéky nikdy nebyly levnější

Pátek, 23. září 2016

V srpnu padl rekord, průměrná sazba hypotečního úvěru klesla již na 1,84 %. Míra nezaměstnanosti se stále drží na nízké úrovni a průměrná hodnota nominální mzdy vyplácená v podnikatelské sféře by tak měla ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhnout hodnoty 27 352 Kč, po 5,1 % meziročním růstu. Exportéry potěšila zpráva guvernéra ČNB, že existuje scénář odložení konce intervenčního režimu až do druhé poloviny příštího roku. Bank of America navíc odhadla, že ČNB ukončí režim kurzového závazku až ve třetím čtvrtletí roku 2017, na základě čehož by koruna mohla posílit o dvě procenta. Více v aktuálním Kompasu podnikatele, který připravuje Roklen a AMSP ČR.

Rok řemesel na For Arch: Drony a chytré domácnosti

Čtvrtek, 22. září 2016

Jak vypadají tradiční řemesla v éře digitalizace? Proč musí v Německu umět řemeslník zapojit kompletně chytrou domácnost a k čemu využívá drony? Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR přesouvá hlavní stan Roku řemesel 2016 na Mezinárodní stavební veletrh For Arch do pražských Letňan. Společně s Řemeslnickou komorou v Drážďanech dnes představíme za účasti tuzemských a německých mistrů svých oborů, cechmistrů a zástupců obou vlád, nejnovější světové trendy ve vývoji řemesla. Německo-český řemeslnický dialog proběhne v předvečer zveřejnění největšího tuzemského průzkumu k vnímání řemesla, jehož výsledky představí na speciální tiskové konferenci AMSP ČR v pátek 23.9. ve 12.00 na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

AMSP ČR a Ministerstvo zemědělství: Zahajujeme ofenzivu na podporu podnikatelů v malých obcích

Úterý, 20. září 2016

Vylidňování malých obcí je vážný problém a nechceme-li, aby se z nich staly skanzeny, je nezbytné udržet jejich základní obslužnost. Ta je do značené míry činěna drobnými podnikateli, kteří v obcích provozují koloniál, hospodu, řemeslo, farmu nebo třeba malý penzion. Proto AMSP ČR vyhlásila příští rok jako Rok venkova, ve kterém proběhne doposud největší tuzemská ofenziva na podporu podnikání v obcích. Jedním z prvních kroků je dohoda s Ministerstvem zemědělství, které připravuje balíček opatření, který má pomoci malým firmám a lidem žijících ve znevýhodněných oblastech. Zaměstnanci ve zhruba dvou tisícovkách obcí by mohli získat slevu 500 korun na sociálním pojištění, místní podnikatelé až dvoumilionový zvýhodněný úvěr. Opatření dnes představil na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka a předseda AMSP ČR Karel Havlíček.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« říjen »
  Po Út St Čt So Ne
39           1 2
40 3 Účast vedení AMSP... (Akce)
3. 10. 2016, 14:04 - 3. 10. 2016, 23:59
4 Konference TA ČR... (Akce)
4. 10. 2016, 12:57 - 4. 10. 2016, 23:59
Semináře o EU... (Akce)
4. 10. 2016, 13:35 - 4. 10. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
4. 10. 2016, 14:05 - 4. 10. 2016, 23:59
Podpis výroční... (Akce)
4. 10. 2016, 14:05 - 4. 10. 2016, 23:59
5 Účast předsedy... (Akce)
5. 10. 2016, 14:06 - 5. 10. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
5. 10. 2016, 14:07 - 5. 10. 2016, 23:59
Jednání AMSP ČR s... (Akce)
5. 10. 2016, 14:08 - 5. 10. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
5. 10. 2016, 14:09 - 5. 10. 2016, 23:59
6 Semináře o EU... (Akce)
6. 10. 2016, 13:43 - 6. 10. 2016, 23:59
Zasedání... (Akce)
6. 10. 2016, 14:09 - 6. 10. 2016, 23:59
Jednání Start up... (Akce)
6. 10. 2016, 14:10 - 6. 10. 2016, 23:59
7 8 9
41 10 Účast v zasedání... (Akce)
10. 10. 2016, 10:54 - 10. 10. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
10. 10. 2016, 14:10 - 10. 10. 2016, 23:59
11 Obchodní partner... (Akce)
11. 10. 2016, 13:06 - 11. 10. 2016, 23:59
12 Účast na zasedání... (Akce)
12. 10. 2016, 10:55 - 12. 10. 2016, 23:59
13 Čtyřdenní národní... (Akce)
13. 10. 2016, 13:49 - 16. 10. 2016, 13:49
Jednání předsedy... (Akce)
13. 10. 2016, 14:12 - 13. 10. 2016, 23:59
14 Prague Capital... (Akce)
14. 10. 2016, 13:13 - 14. 10. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
14. 10. 2016, 14:12 - 14. 10. 2016, 23:59
15 16
42 17 Jednání vedení... (Akce)
17. 10. 2016, 14:14 - 17. 10. 2016, 23:59
18 Účast předsedy... (Akce)
18. 10. 2016, 14:14 - 18. 10. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
18. 10. 2016, 14:15 - 18. 10. 2016, 23:59
19 Konference DZS k... (Akce)
19. 10. 2016, 10:56 - 19. 10. 2016, 23:59
Vyhlašování... (Akce)
19. 10. 2016, 10:57 - 19. 10. 2016, 23:59
Účast předsedy a... (Akce)
19. 10. 2016, 14:16 - 19. 10. 2016, 23:59
20 Konference... (Akce)
20. 10. 2016, 09:57 - 20. 10. 2016, 23:59
Konference VENKOV... (Akce)
20. 10. 2016, 10:57 - 20. 10. 2016, 23:59
Vyhlašování... (Akce)
20. 10. 2016, 10:58 - 20. 10. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
20. 10. 2016, 14:18 - 20. 10. 2016, 23:59
21 Účast vedení AMSP... (Akce)
21. 10. 2016, 14:19 - 21. 10. 2016, 23:59
22 23
43 24 25 AMSP ČR,... (Akce)
25. 10. 2016, 14:19 - 25. 10. 2016, 23:59
26 Účast předsedy a... (Akce)
26. 10. 2016, 14:21 - 26. 10. 2016, 23:59
Pozvánka na... (Akce)
26. 10. 2016, 15:12 - 26. 10. 2016, 23:59
27 Účast předsedy... (Akce)
27. 10. 2016, 14:21 - 27. 10. 2016, 23:59
28 29 30
44 31            

Partneři Dne podnikatelů ČR 2016


01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.