BANNER_EET.gifBanner_540x60_1200.jpg

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Aktuální vydání Trade News: Jak dobýt velkou Británii a Benelux?

Pondělí,  4. květen 2015

Jaký je rozdíl mezi bankrotem firmy a státu? Jak bude vypadat farmář zítřka? Jakou roli sehrávají nové technologie v zemědělství? Jak uspět v Anglii, Belgii nebo Nizozemsku? Proč se bude Rusko stavět na nohy celou další generaci? Časopis Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Trade News představuje další číslo. Podle Zlatého středníku nejlepší tuzemský magazín v B2B segmentu vychází v těchto dnech v obvyklém nákladu 8.200 ks.

AMSP ČR: Zrušení karenční doby je populismus, minimální mzdu určujme bez politického handlu

Pondělí,  4. květen 2015

AMSP ČR  připravila pro MPSV oficiální stanovisko k návrhům zrušení tzv. karenční doby, což by znamenalo, že by zaměstnavatel opět proplácel zaměstnancům první tři dny nemocenské. Současně AMSP ČR předkládá i stanovisko k minimální mzdě. V prvním případě se AMSP ČR jednoznačně staví za udržení karenční doby, ve druhém navrhuje zafixovat růst minimální mzdy na předem dohodnutou a vzájemně odsouhlasenou makroekonomickou veličinu a následně automaticky minimální mzdu navyšovat, a to v jasně určeném časovém horizontu.

Vzkaz AMSP ČR vládě: Zvýšení daní z příjmu podnikatelům by byl podraz

Čtvrtek, 30. duben 2015

Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) považuje návrh ČSSD na zvýšení daní právnickým osobám za zásadní porušení dohod. Podnikatelé přistoupili na to, že se zavede celá řada opatření pro lepší výběr daní, nicméně při zachování stávajících daňových sazeb. Přijít v mezičase účinnosti těchto opatření s vážným návrhem na zvýšení daní považuje AMSP ČR za velmi nekorektní.  

Zákon o evidence tržeb: AMSP ČR uhrála přijatelné podmínky pro živnostníky

Čtvrtek, 30. duben 2015

Zákon o evidenci tržeb (ET) prošel poměrně rozsáhlým připomínkovým řízením, a doznal určitých změn. Naší Asociaci se podařilo zargumentovat a prosadit řadu připomínek, neboť máme zájem na co nejmenším možném zatížení podnikatelů. Zákon o evidenci tržeb v současné upravené verzi, která ještě bude podléhat schválení vládou a parlamentem, je možné stáhnout na největším informačním portálu k evidenci tržeb eltrzby.cz.   

AMSP ČR: Více jak polovina majitelů rodinných firem uvažuje o jejím prodeji

Středa, 29. duben 2015

Historicky největší tuzemský průzkum v pěti stovkách rodinných firem, překvapivě ukázal, že roste zájem prodat rodinné podniky cizím investorům. Novinkou je i trend nechat vyškolit potomky v jiné firmě. Průzkum byl připraven u příležitosti zahájení  4.ročníku Equa Bank Rodinná firma roku, kterou kažoročně vyhlašuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.  

Pohledávky malých firem opět v ohrožení: AMSP ČR apeluje na poslance

Středa, 29. duben 2015

Usnesením ústavně právního výboru z 27. Schůze ze dne 25. února 2015 sp. zn. PS150025080 (sněmovní tisk č. 181/3) ústavně právní výbor doporučil poslanecké Sněmovně Parlamentu, aby schválila návrh zákona, jímž se mění občanský soudní řád a exekuční řád.

AMSP ČR ke změnám v zákonech kvůli zavedení evidence tržeb

Pátek, 24. duben 2015

Nový zákon o evidenci tržeb (ET) se formuje do finální podoby, a ve zkráceném připomínkovém řízení je nyní také doprovodný zákon, který sumarizuje související změny dopadající do ostatních právních předpisů. Změny tak nastanou též v zákoně o DPH, zákoně o daních z příjmů a v zákoně o správních poplatcích. AMSP ČR je připomínkovým místem, tedy návrhy změn se bude zabývat a se zákonodárci komunikovat.

AMSP ČR k povinnosti komunikovat s berním úřadem přes EPO

Čtvrtek, 23. duben 2015

Praha, 23.4.2015  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR již loni varovala před plošným zavedením kontrolního hlášení (evidence údajů z daňových dokladů). Zdůrazňovala primárně zvýšené výkaznictví, jež tradičně bolestněji dopadá na malé firmy, a též obavu ze schopnosti státní správy takto obrovský objem dat vůbec zpracovat a zanalyzovat. Obava se ukázala nyní oprávněnou, neboť propustnost objemů dat u kontrolního hlášení je nedostatečná a firmy nemohou využívat datové schránky, které si musely povinně zřídit.  

AMSP ČR spouští odvážný web: Young Business v novém

Úterý, 21. duben 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahájila před dvěma roky kobercový nálet na všechny regiony s cílem zmobilizovat mladou generaci pro vlastní podnikání. Od té doby jsme zorganizovali bezpočet setkání, připravili několik workshopů, navštívili desítky studentských setkání, zprostředkováváme mentoring a poskytujeme celou řadu grantů. Rozdali jsme nadaným podnikatelům téměř milion korun a medializujeme jejich příběhy

AMSP ČR v Poslanecké sněmovně: Evidujme tržby, ale nezatěžujme zbytečně

Čtvrtek, 16. duben 2015

Místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková se setkala s poslanci na půdě parlamentu, aby diskutovala o podpoře i slabých místech elektronické evidence tržeb (EET), která má vstoupit v platnost od příštího roku. Vyjádřila souhlas se zavedením evidence tržeb, upozornila však na tři zásady, které – nejsou-li naplněny - mají vždy negativní dopad do podnikatelského prostředí. Těmi je kontrolovatelnost každého zaváděného opatření, dále je to vyloučení dalšího přenosu odpovědnosti státu na podnikatele či občany a v neposlední řadě jakékoli opatření vůči podnikatelům nesmí být zbytečné či duplicitní.

AMSP ČR zaštítí třetí ročník ocenění Český Goodwill

Čtvrtek, 16. duben 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR převzala pro rok 2015 záštitu nad projektem Český Goodwill, ocenění pro podnikatele a společnosti, kterých si lidé váží. Cílem projektu je nacházet mezi podnikateli morální autority, které budou silným pozitivním vzorem pro ostatní, podobně jako v uplynulých dvou ročnících, kdy se nominace na ocenění Český Goodwill dostalo již osmi desítkám vážených českých podnikatelů.

Zásadní průlom: Podnikání kolem vodních toků má zelenou

Středa, 15. duben 2015

Praha, 15.4.2015. Za podpory Asociace lodního průmyslu (APL), Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a provozovatelů lodí se prosadilo po mnoha letech nastavení stejných podmínek pro rekreační plavbu jako v ostatních zemích Evropské unie. Je to nejenom dobrá zpráva pro majitele lodí, ale i mimořádná příležitost podpořit turistický ruch a tím i podnikání v oblastech kolem vody.

Andrej Babiš hostem SME Fora 2015: Mýty a fakta daňových změn

Pondělí, 13. duben 2015

AMSP ČR připravuje společně se společností Top Vision výroční „SME Forum“. Jubilejní 10. ročník bude tentokráte zaměřen na daně. Na koho se bude finanční správa zaměřovat? Kolik skutečně odvádějí OSVČ do státní kasy? Co čekat od daňové kobry?  Čeká podniky absolutní kontrola? Jaký je aktuální jízdní řád daňových novinek? Zvýší se dále administrativní zátěž podnikatelů? Mimořádné setkání se všemi, kdo mají vliv na daně a jejich výběr proběhne v pražském Café Louvre 26.5.2015.  

AMSP ČR po jednání s ministryní práce a sociálních věcí: Šance na udržení drobného podnikání v obcích roste

Středa,  8. duben 2015

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a generální ředitelka Asociace Eva Svobodová v rámci pravidelných setkání jednali s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a jejím náměstkem Janem Markem, odpovědným za zaměstnanost. Hlavním bodem diskuse byl strategický koncept AMSP ČR zaměřený na systematickou podporu drobných služeb a obchodu v malých obcích. Ambicí projektu AMSP ČR "Malý obchod" je podpořit  živnostenské podnikání v obcích do 500 obyvatel a tím vytvořit podmínky pro jejich udržení a další rozvoj.

Platforma AMSP ČR Fandíme řemeslu: Dohodnuty první dílčí změny v živnostenském zákonu

Úterý,  7. duben 2015

Dílčí změny v živnostenském zákonu byly hlavním tématem dalšího setkání rozhodujících cechů a společenstev sdružených v platformě AMSP ČR Fandíme řemeslu. Vzhledem k aktuálnosti tématu se setkání tentokráte zúčastnil náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný. I když nebyly vyslyšeny všechny připomínky nejvyšších představitelů řemeslných spolků, přesto se podle všeho podaří po dlouhé době skutečně uhrát první změny. Konečné řešení ještě bude definitivně projednáno za účasti předsedy AMSP ČR, ministra průmyslu a obchodu a jeho náměstka. 

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2015 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 Konference Šetrná... (Akce)
19. 05. 2015, 15:26 - 19. 05. 2015, 23:59
20 21 22 23 24
22 25 26 SME FORUM –... (Akce)
26. 05. 2015, 16:09 - 26. 05. 2015, 23:59
27 28 29 30 31

01.png
02.png
03.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.