AMSP_zlata_koruna.gif

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

AMSP ČR dobývá Evropu: Program podpory mladých podnikatelů patří k nejlepším v EU

Úterý, 25. listopad 2014

Potěšující zpráva přišla z Bruselu. Z celkem 115 evropských podnikatelských organizací tzv. Evropského výměnného programu pro podnikatele (Erasmus for Young Entrepreneurs) obsadila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR 9. místo.  

Kde evropské dotace v roce 2013 pomáhaly

Pátek, 21. listopad 2014

CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ocenily nejlepší podnikatelské projekty roku 2013. CEPS a.s., MAGNETON a.s., dataPartner s.r.o., MEXIM CONSULTING, spol. s r.o., DEZA, a.s., NUTREND D.S., a.s., STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o. a Ki-Wi Digital s.r.o. Ocenění za své úspěšné projekty podpořené ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu si převzali při slavnostním vyhlášení v úterý 18. listopadu v Martinickém paláci na Pražském hradě.

Tabletový týdeník Dotyk: AMSP ČR mimořádně na půdě šoubyznysu

Pátek, 21. listopad 2014

Nejčtenější tabletový týdeník DOTYK přináší v posledním čísle hned tři články předsedy AMSP ČR Karla Havlíčka. Tentokrát ovšem nevystupuje v roli komentátora podnikatelského prostředí, ale jako celoživotní  fanoušek rockové hudby mapuje ságu kapely PINK FLOYD. Interaktivní články, které jsou podbarveny rozhodujícími skladbami jedné z nejvlivnějších hudebních formací vychází u příležitosti vydání jejich definitivně posledního alba s názvem The Endless River, které bylo představeno 10.11.2014. 

Konference "Česká energetika v proměnách času"

Středa, 19. listopad 2014

Zveme Vás na konferenci k proměnám české energetiky v letech 1919 - 2014, která se uskuteční 25. listopadu 2014 od 9.00 do 16.00 h v pražském hotelu Jalta.

CZEVITRUM s.r.o. vítězem grantu pro začínající podnikatele

Úterý, 18. listopad 2014

Grant 300.000 Kč od Komeční banky v rámci projektu "Nastartujte se" připraveného ve spolupráci s AMSP ČR získal začínající výrobce designového osvětlení. Odborná porota vybrala z 82 přihlášených podnikatelských projektů společnost Czevitrum – výrobce originálního interiérového osvětlení a doplňků, který kombinuje tradiční českou sklářskou výrobu a nejmodernější LED technologie. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 13. listopadu 2014 u příležitosti Dne podnikatelů České republiky.  

Vítězem 3. ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2014 se stala firma LIKO-S, a.s.

Úterý, 18. listopad 2014

LIKO-S, a.s. si odnáší také cenu veřejnosti. Třetí ročník soutěže "Equa bank RODINNÁ FIRMA ROKU" má svého vítěze. Stala se jím společnost LIKO-S, a.s., která se zaměřuje na výrobu a montáž halových objektů, montovaných budov, zámečnickou práci na zakázku a specifickými akusticko-izolačními realizacemi. Na druhém místě se umístila firma Dvořák - svahové sekačky s.r.o., která vyvíjí, vyrábí a servisuje svahové sekačky. Třetí místo získala společnost LASKI, s.r.o., jež se zabývá výrobou komunálních strojů. Historicky první Cenu veřejnosti získala též společnost LIKO-S, a.s. Veřejnost tím potvrdila kvality této rodinné firmy. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 13. listopadu 2014 u příležitosti Dne podnikatelů České republiky. 

Den podnikatelů 2014: Rekordní účast, do Ambassadoru dorazilo téměř 600 podnikatelů

Pátek, 14. listopad 2014

Za účasti prezidenta Miloše Zemana, Andreje Babiše, Pavla Bělobrádka a Michaely Marksové-Tominové, proběhl 12. ročník nejvýznamnějšího tuzemského setkání podnikatelů, které každoročně připravuje AMSP ČR. Den podnikatelů České republiky byl tradičně zahájen valnou hromadou, pod níž následovalo Exportní fórum zaměřené na Spojené státy americké, ve večerních hodinách proběhl galavečer, v rámci kterého předseda Asociace diskutoval s prezidentem a klíčovými ministry. Ve druhé části slavnostního setkání byly oceněny nejlepší tuzemské rodinné firmy a začínající podnikatelé.

České firmy kvalitu dělat umí

Středa, 12. listopad 2014

Na úterním Galavečeru s Českou kvalitou pořádaném v Národním domě na Vinohradech získalo dalších 18 českých firem oprávnění používat na svých výrobcích a službách logo Česká kvalita. O významu, který je těmto oceněním přikládán svědčí i záštity poskytnuté prezidentem České republiky Milošem Zemanem, premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a místopředsedou Senátu PČR Přemyslem Sobotkou. V době, kdy dramaticky stoupá počet odhalených nebezpečných výrobků na českém trhu, jsou tato ocenění nejen skvělou orientací pro spotřebitele při nákupu kvalitního zboží, ale i dokladem dobré práce českých firem, které jsou schopny dodávat produkty plně srovnatelné se světovou špičkou.

Žofín: 25 let kapitalismu v České republice za účasti AMSP ČR

Úterý, 11. listopad 2014

V sobotu 15.11.2014 proběhne na pražském Žofíně celodenní akce připomínající úspěchy i problémy vývoje podnikatelského prostředí od 17.listopadu 1989 až do současnosti. S odstupem čtvrtstoletí budou období transformace z ekonomicko-právního pohledu hodnotit jak přímí aktéři, tak ti, kteří významným způsobem ovlivňovali nebo doposud ovlivňují  tuzemské podnikání. Na klíčové konferenci k výročí sametové revoluce vystoupí Miloš Zeman, Václav Klaus, Karel Dyba, Pavel Rychetský, Dušan Tříska, Jiří Weigel, Jiří Rusnok, Jan Mládek, Jan Světlík Václav Pavlíček, Tomáš Munzi, Karel Havlíček a další.

Většina malých a středních exportérů neřídí svá rizika. Buď je nevidí nebo je odrazuje cena a administrativní náročnost

Pátek,  7. listopad 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s Komerční bankou představuje obsáhlý průzkum, jenž se v detailu zabývá problematikou zajištění proti obchodním a kurzovým rizikům z pohledu malých a středních exportérů. Průzkum realizovala agentura IPSOS. Dotazováno bylo 500 exportérů z celé České republiky.

Regulace musí mířit na nepoctivé prodejce

Čtvrtek,  6. listopad 2014

Politici i zástupci podniktelů se v rámci dnešního kulatého stolu, který v Poslanecké sněmovně uspořádala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR,  shodli na tom, že regulace prodeje musí postihovat především nepoctivé obchodníky, tzv. šmejdy a nikoliv slušné prodejce.Politici i zástupci podniktelů se v rámci dnešního kulatého stolu, který v Poslanecké sněmovně uspořádala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR,  shodli na tom, že regulace prodeje musí postihovat především nepoctivé obchodníky, tzv. šmejdy a nikoliv slušné prodejce.

Zrušení minimální hranice pokuty za nelegální zaměstnávání (ŠVARCSYSTÉM)

Pondělí,  3. listopad 2014

Ústavní soud zrušil minimální hranici pokuty za nelegální zaměstnávání (švarcsystém).

AMSP ČR přidává plyn: Malí obchodníci již mají zastání

Čtvrtek, 30. říjen 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahajuje další klíčový projekt naplňující dlouhodobou misi Asociace – prostřednictvím drobného podnikání udržet základní obslužnost regionů. Za tímto účelem představila postupně AMSP ČR svoje aktivity zaměřené na zahájení podnikání mladých (Svou cestou – Young Business), podporu řemesel (Fandíme řemeslu), začínajících podnikatelek (Podnikavá žena) nebo rodinného byznysu (Rodinná firma). Dalším krokem zástupce nejširší skupiny malých a středních podnikatelů k udržení fungující regionální  infrastruktury je projekt Malý obchod.

Jedenáctý ročník ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu zná své vítěze

Čtvrtek, 30. říjen 2014

Žebříček výherců soutěže pod záštitou AMSP ČR ovládla liberecká společnost Benteler Maschinenbau CZ s.r.o., která vyvíjí speciální stroje a zařízení pro sklářský a automobilový průmysl. Titul Česká štika přiřkla porota českobudějovické rodinné firmě ELEKTRA PV s.r.o., která se zaměřuje na prodej elektrospotřebičů pro domácnost. Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005 s cílem identifikovat české podniky rostoucí s dobrými výsledky hospodaření a dobrou úrovní likvidity a finanční stability.

Ministerstvo financí vyšlo vstříc požadavku AMSP ČR: Elektronická evidence tržeb se bude zavádět postupně

Pondělí, 27. říjen 2014

Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR se podařilo dojednat s Ministerstvem financí kompromis v zavádění elektronické evidence tržeb. Systém elektronické evidence tržeb se nebude zavádět pro všechny podnikatele současně, ale odstupňovaně. AMSP ČR apelovala na ministra financí Andreje Babiše a jeho tým, aby se z důvodu očekávaného chaosu odstupňovalo zavádění do režimu jednoho roku.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.