540x60_sme_rodinna_firma_roku_2016.gif

banner-amsp_1.png


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Analýza AMSP ČR: Export do Francie pokořil hranici 200 miliard korun

Středa, 27. červenec 2016

Francie je nejdůležitějším obchodním partnerem, se kterým nemáme společnou hranici. Navzdory tomu, že z pohledu našich exportů ji předehnala Velká Británie, je Francie s ohledem na míru francouzských investic v ČR, importy a přidanou hodnotu, kterou naši vývozci do země galského kohouta dosahují, klíčovým obchodním partnerem. AMSP ČR a Komerční banka předkládají aktuální analýzu obchodních a investičních aktivit mezi Francií a ČR.

Toulky za cechy a řemesly již v top 20: Dnes v 18.25 na ČT1 kováři, podkováři a rybáři

Pátek, 22. červenec 2016

Letní seriál AMSP ČR Toulky za cechy a řemesly sklízí mimořádný úspěch.  Mezi několika stovkami pořadů České televize se již po třech odvysílaných dílech dostal mezi absolutní špičku, je mezi dvacítkou nejsledovanějších a žebříčkem ČT stále stoupá. Ve čtvrtém díle bude Iveta Toušlová v pražské Velké Chuchli okovávat koně a Josef Maršál pro změnu v Kostelci na Hané loukoťová kola ke starým kočárům. Pak Iveta vyloví v Hynčicích na Broumovsku zlaté pstruhy a nahlédne do výsostné tuzemské profese  rybářů. Josef zase v Chlumci nad Cidlinou zapátrá v rybářské historii a bude ho zajímat, kdy se do našich vod dostali oblíbení kapři a co všechno obnáší péče o ně. Dnešní pořad jsme připravili s Kovářským společenstvem a Rybářským sdružením ČR, repríza bude v sobotu v 9.25, opět na ČT1.

AMSP ČR a Roklen: Podnikatelé dosahují rekordních prodejů přes internet

Pondělí, 18. červenec 2016

I přes všechny pesimistické informace o hrozícím poklesu tomu zatím reálná čísla příliš neodpovídají. Růst průmyslu dosáhl v květnu velmi dobrých 13,5 %. Jako obvykle byl hlavním tahounem automobilový segment, který dosáhnul neuvěřitelného navýšení 40,5 %. Dlouhodobě oživuje textil, naopak výroba chemických produktů opět klesá, a to o více jak 20 %. Výborné výsledky dosahuje maloobchod a pokračuje v trendu z minulého roku. Jedním z hlavních důvodů je růst prodeje přes e-shopy, který zlomil další rekord a meziročně roste již o 20 %. Klesá důvěra v evropskou ekonomiku, brexit ale zatím žádné zemětřesení nepřinesl. Právě vychází Kompas podnikatele.

AMSP ČR představuje královské obory: skláři, pekaři s cukráři na ČT1

Pátek, 15. červenec 2016

Moderátoři oblíbeného pořadu Toulavá kamera Iveta Toušlová a Josef Maršál se opět vypraví na toulky po vlastech českých. V rámci letního speciálu AMSP ČR „Toulky za cechy  a řemesly,“ budou opět mapovat historii i současnost tradičních profesí a taky cechů, v nichž se řemeslníci od středověku sdružovali. Vybrali jsme opět skutečné mistry oborů, pro které je práce posláním a letitou rodinnou tradicí. Iveta a Josef si tentokráte vyzkouší, jak hluboko je příslovečné „zlaté dno“  u sklářů, pekařů a cukrářů. Třetí díl jsme připravili se členy platformy Rok řemesel 2016 - Sdružení České umění skla a Svaz pekařů a cukrářů v ČR. Nenechte si ujít v pátek v 18.25 na ČT1, repríza je v sobotu v 9.35, opět na ČT1.

Kamnáři a uzenáři v hlavní roli speciálu Roku řemesel

Pátek,  8. červenec 2016

Letní řemeslný projekt AMSP ČR pokračuje již tento pátek, opět od 18.25 na ČT1. Seriál Toulky za cechy a řemesly zahájíme v Malešově, kde kamnář Pavel Mlázovský naučí Ivetu Toušlovou vyrábět kachle pro stavbu kamen. Proč jsou staré sporáky i moderní kachláky považovány za srdce domu, pak zjistí Josef Maršál v ateliéru Jana Křivonožky z Fulneku. Následně vyrazí oba k nejlepším řeznickým mistrům do tradičních rodinných firem Francouz a Váhala, kde si vyzkouší narážet klobásky a balit poctivou šunku. 2.díl jsme připravili s Cechem kamnářů ČR a Českým svazem zpracovatelů masa.

Rok řemesel v poločase

Čtvrtek,  7. červenec 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Ke stavebním a uměleckým řemeslům jsme v červnu naplno připojili zemědělské a  potravinářské profese. Rok řemesel tak v letních měsících zahájil mimořádnou kampaň na podporu tuzemských producentů a pěstitelů.  Analýza podnikání v zemědělství, setkání představitelů spolků s ministrem zemědělství, tisková konference k podpoře podnikání na venkově, masivní podpora lokálních producentů a regionálních potravin „…a teď česky,“ kampaně na Radiu Impuls, v České televizi, MF DNES nebo TRADE NEWS. A k tomu téměř každý druhý den regionální akce v obleku Roku řemesel. Připočteme-li historicky první mezinárodní řemeslnou misi, iniciaci řady legislativních změn, pak je jasné, že i v červnu nesla AMSP ČR prapor řemeslníků hodně vysoko. Více v červnovém Zpravodaji Roku řemesel 2016.

AMSP ČR a Roklen: Růst podnikatelských mezd ve 2016 přesáhne 4 %

Pondělí,  4. červenec 2016

  Ekonomická nálada v České republice sice ve srovnání s přelomem roku mírně ochladla, nic dramatického se ale neočekává. Průmysl je stále tažen automobilovým odvětvím, dobré výsledky ale vykazuje i zpracovatelský segment. Propadákem je uhelný sektor a nedaří se příliš ani výrobcům chemických látek. Potěšující je, že se po měsících klopýtání začíná oživovat sektor stavebnictví. Brexit by zatím neměl mít na naše podnikatele okamžitý vliv, po roce 2020 lze ale očekávat nižší příjem ze strukturálních fondů. Nedostatek pracovníků prakticky ve všech profesích způsobuje, že mzdy porostou v tomto roce více jak 4 %. Právě vychází Kompas podnikatele, který připravuje Roklen a AMSP ČR.

Rok řemesel na vrcholu: Kameníci a floristé odstartují na ČT1 letní speciál

Čtvrtek, 30. červen 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Jeden z nejoblíbenějších televizních pořadů Toulavá kamera se propojuje s Rokem řemesel 2016. „Toulky za cechy a řemesly“ s ústředními protagonisty Ivetou Toušlovou a Josefem Maršálem nastartují úchvatnou sérii putování za mistry svých oborů. Každý pátek bude celé léto na ČT1 v nejlepším vysílacím čase od 18.25 do 18.55, těsně před Událostmi, vyhrazen příběhům desítek řemeslníků, představíme historii řemesel a cechů, jejich vývoj a trendy dneška. Úvodní díl jsme připravili společně se Svazem kameníků a kamenosochařů ČR a Svazem květinářů a floristů ČR.  Největší televizní projekt AMSP ČR vznikal téměř jeden rok a jeho hlavními partnery se stala Komerční banka, Citroën, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

Ministerstvo financí akceptovalo návrhy AMSP ČR na zjednodušení EET

Úterý, 28. červen 2016

Ministerstvo financí vychází vstříc požadavkům podnikatelů a po dohodě s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR se radikálně zjednodušuje režim EET pro e-shopy. Stejně tak již nemusí mít obavu ti obchodníci, u kterých dojde k výpadku prodeje například z důvodu selhání přístroje. Prodeje nakumulované v době nepoužívání EET budou moci po opětovném uvedení zařízení do provozu nahrát najednou, tedy jednou tržbou, nikoliv po jednotlivých dokladech. Další podmínky, které zjednoduší malým firmám jejich prodeje přes EET, jsou ještě rozjednány a asociace o nich bude jednat v tomto týdnu. 

AMSP ČR k brexitu: Očekáváme tři fáze vývoje ekonomické spolupráce

Pátek, 24. červen 2016

Velká Británie je pro naše podnikatele jednou ze třech nejdůležitějších obchodních destinací. Nejenže v prvních čtyřech měsících roku 2016 už předstihla v objemu našeho exportu donedávna třetí Polsko, ale díky 130 miliardovému kladnému saldu obchodní bilance je Británie i důležitým přispěvatelem k tzv. čistému exportu, tedy pozitivně ovlivňuje HDP. Pro tuzemské malé a střední podnikatele je nesmírně důležitá v odvětvích příslušenství k automobilovému průmyslu, strojírenství, elektrických přístrojů, hraček, sportovních potřeb apod. 

Výroční průzkum a analýza českého exportu: Exportéři kapacitně na hraně

Čtvrtek, 23. červen 2016

Českému exportu dominují země EU, ale firmy posilují rovněž v USA a stále sází na trhy SNS. Podniky elimininují riziko rozšířením počtu exportních teritorií. Od státu očekávají v jednotlivých zemích fyzické zastoupení, téměř třetina exportérů využila služeb CzechTrade, který je nejvyhledávanějším nástrojem státní exportní podpory. Největší brzdou se začíná stávat přílišná regulace a nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Vyplývá to z výsledků průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), který se připravoval ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a agenturou na podporu exportu CzechTrade. Současně AMSP ČR předkládá aktuální Analýzu exportu ČR

Více jak 40% malých a středních exportérů by brexit pocítilo negativně

Pondělí, 20. červen 2016

Velká Británie je v kurzu tuzemských exportérů. Za první čtyři měsíce 2016 zlomila ostrovní země rekord a dostala se poprvé mezi tři nejvýznamnější destinace našich vývozců. Malé a střední firmy proto neberou případný odchod klíčové evropské země z EU na lehkou váhu. Pro každou jedenáctou firmu by tzv. brexit měl velmi významné negativní dopady, každý třetí exportér by odchod z EU pocítil částečně negativně. AMSP ČR a Komerční banka předkládají Analýzu obchodních a investičních aktivit mezi ČR a Velkou Británii, spojenou s rychlým průzkumem dopadů případného brexitu.

Číslo měsíce: AMSP ČR a Roklen odhadují průměrné roční úroky z úvěrů na 2,10 %

Pátek, 17. červen 2016

Obchod a služby hýří sebevědomím. V dobrý vývoj věří i průmyslníci, a to navzdory klesajícím cenám v průmyslu. Černý Petr pro rok 2016 zřejmě zůstane v rukou stavbařů, což nevěští nic dobrého. Na konci minulého roku se zdálo, že roční náklady na úvěry se mohou dlouhodobě pohybovat pod úrovní 2 %. Trend z posledních měsíců ale naznačuje, že budou spíše nad touto hranicí. Oslabený kurz hodlá ČNB stále držet do poloviny příštího roku, a to i navzdory nebezpečně rostoucím devizovým rezervám. Nový Kompas podnikatele právě vychází.

AMSP ČR představuje Řemeslo 4.0: Drony, chytré domácnosti a 3D tiskárny

Pondělí, 13. červen 2016

Nikoliv vládním speciálem, ale řemeslným autobusem. Tak vypadala historicky první zahraniční mise tuzemských řemeslníků, kterou pro profesní spolky zorganizovala  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V německém Řezně byly představeny profese příštích desetiletí a je zřejmé, že pojem „Řemeslo 4.0“ již není utopií, ale začíná se stávat realitou. Inteligentní domy či domácnosti, drony a 3D tiskárny jsou hlavní směry, které musí v nejbližších letech zvládnout většina řemeslníků.  

Pokračujeme v kampani na podporu lokálních produktů: www.atedcesky.cz

Čtvrtek,  9. červen 2016

Ryby z místních rybníků, maso z našeho venkova, české máslo, čerstvé pečivo malých pekáren, ovoce z tuzemských sadů, místní zelenina nebo například regionální nápoje. Jen krátký výčet zemědělsko-potravinářských produktů, které by měl automaticky vyžadovat zákazník v maloobchodě nebo restauraci. Apelujeme na znalost původu, čerstvost, originální chuť a rovněž na fakt, že nákupem lokálních potravin podporujeme malé producenty, pěstitele, zachováváme živý venkov a udržujeme ráz krajiny. Cílíme na to, aby se stalo přirozeností zeptat se v restauraci nebo obchodě na původ, prestiží by mělo být vyžadovat to, co je místní. 

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« červenec »
  Po Út St Čt So Ne
26         1 Účast vedení AMSP... (Akce)
1. 07. 2016, 09:43 - 1. 07. 2016, 23:59
2 3
27 4 5 6 7 8 Jednání předsedy... (Akce)
8. 07. 2016, 09:45 - 8. 07. 2016, 23:59
9 10 Jednání předsedy... (Akce)
10. 07. 2016, 15:42 - 10. 07. 2016, 23:59
28 11 Jednání vedení... (Akce)
11. 07. 2016, 09:46 - 11. 07. 2016, 23:59
12 Jednání SOS... (Akce)
12. 07. 2016, 09:48 - 12. 07. 2016, 23:59
13 Jednání AMSP ČR s... (Akce)
13. 07. 2016, 09:48 - 13. 07. 2016, 23:59
14 15 16 17
29 18 19 Jednání... (Akce)
19. 07. 2016, 09:49 - 19. 07. 2016, 23:59
20 Zasedání Rady... (Akce)
20. 07. 2016, 09:50 - 20. 07. 2016, 23:59
21 Jednání s vedení... (Akce)
21. 07. 2016, 09:51 - 21. 07. 2016, 23:59
22 23 24
30 25 26 27 28 29 30 31

01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.