GASTRO_16_540x60.jpg

Tyden_podnikani_2016.png


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

AMSP ČR a Roklen: Růst pokračuje, ale ceny producentů jsou na minimech

Pátek, 26. srpen 2016

I přes všechny pesimistrické scénáře mnoha analytiků zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se blížilo chmurné období. Index důvěry průmyslníků v srpnu opět vzrostl, roste spotřeba domácností a po delší době se obnovuje důvěra podnikatelů ze sektoru stavebnictví.  Pozitivní vývoj HDP překračuje všechny odhady a udržuje nízká míra nezaměstnanosti. To ale v důsledku znamená zvýšený tlak na růst mezd a opakovaně potvrzujeme naši poslední prognózu, že ve 4.čtvrtletí roku 2017, tedy za rok a půl bude průměrná mzda v podnikatelském sektoru atakovat 30 tisíc korun. Radost nemají průmysloví ani zemědělští producenti ze vzrůstatjícího tlaku na pokles cen. Vše v aktuálním Kompasu podnikatele.

Vliv Německa na tuzemskou ekonomiku roste

Středa, 24. srpen 2016

Německo dominuje v mezinárodním obchodu českých firem. Od roku 2010 se zvýšil export našich podniků do Německa o více jak 50 %, import vzrostl za stejné období dokonce o 60 %. Téměř třetina našich vývozů přitom směřuje pouze do Bavorska.  Necelé čtyři tisíce německých investorů drží rovněž největší podíl zahraničního kapitálu v ČR, který je od dob samostatné České republiky již na hodnotě 21,9 %. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a Komerční banka předkládají u příležitosti návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové aktuální analýzu obchodních a investičních aktivit mezi ČR a Německem.  

Velký letní seriál AMSP ČR u konce: Dnes na ČT1 profese klempířů a pivovarníků

Pátek, 19. srpen 2016

Když jsme začali připravovat základní koncept nového seriálu pro Českou televizi, nikdo netušil jak budou „Toulky za cechy řemesly“ diváky přijaty. Klíčový projekt Roku řemesel 2016 ale předčil všechna očekávání. Seriál poráží ve sledovanosti napříč všemi stanicemi nejosvědčenější tituly a pořady a zájem diváků roste s každým dílem. Dnes proběhne v 18.25 na ČT 1 poslední setkání s mistry řemesel, opakování bude v sobotu v 9.20, rovněž na ČT1. Tentokráte se budeme věnovat profesím klempířů a pivovarníků a díl byl připraven ve spolupráci s Cechem klempířů ČR, pokrývačů a tesařů a dále s Českým svazem pivovarů a sladoven. Velké poděkování směřuje k hlavním protagonistům pořadu, Ivetě Toušlové a Josefu Maršálovi a agentuře 16:9 Productions, dále hlavním sponzorům Komerční bance a společnosti Citroën Česká republika. Za podporu děkujeme rovněž Ministerstvu zemědělství, Ministerstvu průmyslu a obchodu a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Toulky za cechy a řemesly hitem léta: Dnes představujeme podlaháře a ovocnáře

Pátek, 12. srpen 2016

6. díl letního seriálu AMSP ČR vysílaný minulý týden zlomil další rekord. S nejvyšším možným ratingem téměř pěti bodů se Toulky za cechy a řemesly, zaměřené na štukatéry, fládristy nebo například lahůdkáře, dostaly mezi 13 nejvíce sledovaných pořadů napříč všemi televizními stanicemi. Za zády řemeslníků a cechů tak zůstalo několik tisíc zajetých pořadů. To je nečekaný úspěch, tím spíše, že paralelně jede sesterský pořad Toulavá kamera, která rovněž dobývá nejvyšší příčky. V dalším díle představí Iveta Toušlová a Josef Maršál mistry podlahářského řemesla a zasvětí nás do tajů  profese tuzemských ovocnářů. Premiéra pořadu bude v pátek v 18.25 na ČT1, repríza v sobotu v 9.30, opět na ČT1. Dnešní díl jsme připravili s Cechem podlahářů ČR a s Ovocnářskou unií České republiky.

AMSP ČR a Roklen: Průměrné úroky již do konce roku neklesnou pod 2 %

Pátek, 12. srpen 2016

Banky znervózňují stále rostoucí ceny nemovitostí, a proto začínají zvyšovat úroky, aby si kryly případné ztráty při možném poklesu cen realit. Tento fakt společně s méně stabilní situací na evropských trzích znamená, že náklady úvěrů pravděpodobně neklesnou do konce roku pod 2 % p. a. Průmysl táhne stále automobilový sektor a výbornou kondici si udržuje již delší dobu textilní výroba. Přesto polovina průmyslových odvětví klesá, na chvostu je opět chemická výroba. Češi utrácejí a táhnou ekonomický růst. Optimismem hýří rovněž Němci i Švédové. Pesimistická je naopak většina Maďarů, Francouzů nebo Řeků. AMSP ČR a Roklen předkládají Kompas podnikatele.

Zmírnění sankcí u KONTROLNÍHO HLÁŠENÍ nyní černé na bílém

Úterý,  9. srpen 2016

S kontrolním hlášením – coby letošní novou povinností - se již od ledna setkal snad každý plátce DPH (daně z přidané hodnoty). Každý měsíc nyní musí odevzdat kompletní přehled všech vystavených a přijatých faktur od jiných plátců. Jedná se ovšem o výkaz, který je zatížen velmi krátkými lhůtami a tvrdými sankcemi. O jejich zmírnění proto AMSP ČR se státem intenzivně jednala a podařilo se tak prosadit návrh novely zákona o DPH, který částečně zmírňuje jejich přílišnou tvrdost. 

AMSP ČR představuje štukatéry, natěrače a lahůdkáře

Pátek,  5. srpen 2016

V šestém díle Toulek za cechy řemesly nás Iveta Toušlová s Josefem Maršálem vtáhnou do tajů potravinářského i stavebního řemesla. Dozvíme se také, z čeho se vyrábí pomazánka zvaná lutenice nebo chlebíček inspirovaný klasickou anglickou snídaní, ochutnáme s nimi aspikovou bonboniéru a chlebový dort.  Ještě předtím nám ale jeden ze štukatérských mistrů prozradí, čemu se v tomhle oboru říká francie a kde ji na fasádách domů můžeme najít. A jak z obyčejného dřeva vykouzlit kupříkladu ořech nebo mahagon, to nám pro změnu ukážou fládristi. Dnešní pořad jsme připravili  s Cechem malířů, lakýrníků a tapetářů ČR a Asociací výrobců lahůdek a začíná jako obvykle v pátek 18.25 na ČT1, repríza je v sobotu v 9.20, rovněž na ČT1.

Rok řemesel 2016 na plný plyn

Úterý,  2. srpen 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Ani prázdniny nepřibrzdily tempo největší letošní podnikatelské aktivity, Roku řemesel 2016.  Hlavní mediální akce AMSP ČR a vybraných profesních spolků „Toulky za cechy a řemesly" na ČT1 láme rekordy ve sledovanosti, jen během července jsme v nejlepších vysílacích časech představili 20 řemeslníků, 10 cechů, několik odborných škol a hlavně úžasná díla skutečných mistrů. Pokračuje kampaň s Radiem Impuls, kde postupně zviditelňujeme malé zemědělské producenty a pěstitele. Nekompromisně jsme vytáhli do boje za kvalifikované řemeslníky a začínáme napravovat řemeslné prostředí zdevalvované některými hodinovými manžely. Připravujeme s MPO klíčové podklady pro změnu živnostenského zákona a s MŠMT a týmem předsedy vlády upřesňujeme jízdní řád zavedení dílen do výuky ZŠ. Právě vychází červencový zpravodaj Roku řemesel 2016.

Toulky za cechy a řemesly: AMSP ČR představuje obory čalouníků a vinařů

Pátek, 29. červenec 2016

Letní seriál jednoho z nejsledovanějších pořadů České televize, který se na léto propojil s Rokem řemesel 2016 pokračuje dnes v 18:25 na ČT1. Oba moderátoři se nejprve vypraví za čalounickými mistry. Iveta Toušlová v rodinné firmě Pacákových zjistí, k čemu se při výrobě polstrování používá sendvič a Josef Maršál se v dílně Stanislava Solára bude zajímat o to, kdo sedává na židlích v ní zrestaurovaných. Poté se oba zapojí do péče o vinohrady. Iveta nám přitom prozradí, jak vzniká klaret a Josef to, proč a čím se fortifikuje víno. Dnešní díl jsme připravili ve spolupráci s členy platformy Roku řemesel 2016, Cechem čalouníků a dekoratérů a Cechem českých vinařů. Repríza pořadu bude v sobotu v 9:20 opět na ČT1.

AMSP ČR a Roklen: Na konci roku 2017 bude průměrná mzda ve firmách atakovat 30 tisíc korun

Pátek, 29. červenec 2016

V roce 2016 odhadujeme průměrnou mzdu v podnikatelské sféře ve výši 27.512 Kč, což by znamenalo růst 4,1 %. Tomu odpovídají i čísla ze druhého kvartálu 2016, kdy podniky vyplácely v průměru 27.238 Kč. Ekonomická nálada se celkově v červnu nepatrně zlepšila u podnikatelů, naopak se snížila u spotřebitelů. Nejvíce si věří výrobní firmy a podniky z oblasti služeb, nejméně stavebníci a po delší době i sféra obchodu. Tržby u průmyslových firem rostou bezmála o 5 %, nejvíce za posledních 11 měsíců. Právě vychází Kompas podnikatele.

Rodinné firmy urychlují proces předání

Čtvrtek, 28. červenec 2016

Předávat rodinný podnik nástupci, který je před důchodem, nebo tak činit dokonce závětí předávajícího, může být bariérou dalšího úspěšného pokračování firmy. Tuzemští majitelé si uvědomují, že podnik musí přebírat ten, kdo má energii podnik nadále rozvíjet a ten, kdo potřebuje vydělávat a zabezpečit rodinu. Pozdní předání rodinné firmy může utlumit motivaci přebírajícího vnést do podniku nové myšlenky a postupy. Jedna třetina rodinných podniků již tento proces zahájila, někteří ze zakladatelů již vyhledávají odborného průvodce touto nelehkou cestou. Informace vyplývají z postřehů z řízených diskusí rodinných firem a z průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), který vyhotovila agentura IPSOS v rámci projektu Equa bank Rodinná firma roku. Do letošního ročníku projektu Equa bank Rodinná firma roku, jehož partnery jsou AMSP ČR, Equa bank, Deloitte, Amway a LeasePlan Go, se mohou tuzemské rodinné firmy hlásit do 30. září 2016.

Analýza AMSP ČR: Export do Francie pokořil hranici 200 miliard korun

Středa, 27. červenec 2016

Francie je nejdůležitějším obchodním partnerem, se kterým nemáme společnou hranici. Navzdory tomu, že z pohledu našich exportů ji předehnala Velká Británie, je Francie s ohledem na míru francouzských investic v ČR, importy a přidanou hodnotu, kterou naši vývozci do země galského kohouta dosahují, klíčovým obchodním partnerem. AMSP ČR a Komerční banka předkládají aktuální analýzu obchodních a investičních aktivit mezi Francií a ČR.

Toulky za cechy a řemesly již v top 20: Dnes v 18.25 na ČT1 kováři, podkováři a rybáři

Pátek, 22. červenec 2016

Letní seriál AMSP ČR Toulky za cechy a řemesly sklízí mimořádný úspěch.  Mezi několika stovkami pořadů České televize se již po třech odvysílaných dílech dostal mezi absolutní špičku, je mezi dvacítkou nejsledovanějších a žebříčkem ČT stále stoupá. Ve čtvrtém díle bude Iveta Toušlová v pražské Velké Chuchli okovávat koně a Josef Maršál pro změnu v Kostelci na Hané loukoťová kola ke starým kočárům. Pak Iveta vyloví v Hynčicích na Broumovsku zlaté pstruhy a nahlédne do výsostné tuzemské profese  rybářů. Josef zase v Chlumci nad Cidlinou zapátrá v rybářské historii a bude ho zajímat, kdy se do našich vod dostali oblíbení kapři a co všechno obnáší péče o ně. Dnešní pořad jsme připravili s Kovářským společenstvem a Rybářským sdružením ČR, repríza bude v sobotu v 9.25, opět na ČT1.

AMSP ČR a Roklen: Podnikatelé dosahují rekordních prodejů přes internet

Pondělí, 18. červenec 2016

I přes všechny pesimistické informace o hrozícím poklesu tomu zatím reálná čísla příliš neodpovídají. Růst průmyslu dosáhl v květnu velmi dobrých 13,5 %. Jako obvykle byl hlavním tahounem automobilový segment, který dosáhnul neuvěřitelného navýšení 40,5 %. Dlouhodobě oživuje textil, naopak výroba chemických produktů opět klesá, a to o více jak 20 %. Výborné výsledky dosahuje maloobchod a pokračuje v trendu z minulého roku. Jedním z hlavních důvodů je růst prodeje přes e-shopy, který zlomil další rekord a meziročně roste již o 20 %. Klesá důvěra v evropskou ekonomiku, brexit ale zatím žádné zemětřesení nepřinesl. Právě vychází Kompas podnikatele.

AMSP ČR představuje královské obory: skláři, pekaři s cukráři na ČT1

Pátek, 15. červenec 2016

Moderátoři oblíbeného pořadu Toulavá kamera Iveta Toušlová a Josef Maršál se opět vypraví na toulky po vlastech českých. V rámci letního speciálu AMSP ČR „Toulky za cechy  a řemesly,“ budou opět mapovat historii i současnost tradičních profesí a taky cechů, v nichž se řemeslníci od středověku sdružovali. Vybrali jsme opět skutečné mistry oborů, pro které je práce posláním a letitou rodinnou tradicí. Iveta a Josef si tentokráte vyzkouší, jak hluboko je příslovečné „zlaté dno“  u sklářů, pekařů a cukrářů. Třetí díl jsme připravili se členy platformy Rok řemesel 2016 - Sdružení České umění skla a Svaz pekařů a cukrářů v ČR. Nenechte si ujít v pátek v 18.25 na ČT1, repríza je v sobotu v 9.35, opět na ČT1.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« srpen »
  Po Út St Čt So Ne
31 1 Jednání na... (Akce)
1. 08. 2016, 14:00 - 1. 08. 2016, 23:59
Přijetí zástupců... (Akce)
1. 08. 2016, 14:06 - 1. 08. 2016, 23:59
2 Účast na semináři... (Akce)
2. 08. 2016, 14:01 - 2. 08. 2016, 23:59
Jednání k... (Akce)
2. 08. 2016, 14:01 - 2. 08. 2016, 23:59
Jednání s... (Akce)
2. 08. 2016, 14:07 - 2. 08. 2016, 23:59
Jednání s... (Akce)
2. 08. 2016, 14:08 - 2. 08. 2016, 23:59
Jednání k... (Akce)
2. 08. 2016, 14:08 - 2. 08. 2016, 23:59
3 4 5 6 7
32 8 9 Jednání s... (Akce)
9. 08. 2016, 14:08 - 9. 08. 2016, 23:59
Jednání... (Akce)
9. 08. 2016, 14:09 - 9. 08. 2016, 23:59
10 11 Příprava veletrhu... (Akce)
11. 08. 2016, 14:09 - 11. 08. 2016, 23:59
Jednání s... (Akce)
11. 08. 2016, 14:10 - 11. 08. 2016, 23:59
12 13 14
33 15 16 17 Jednání projektu... (Akce)
17. 08. 2016, 09:54 - 17. 08. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
17. 08. 2016, 09:55 - 17. 08. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
17. 08. 2016, 09:55 - 17. 08. 2016, 23:59
18 Roadshow -... (Akce)
18. 08. 2016, 14:02 - 18. 08. 2016, 23:59
19 20 21
34 22 Vystoupení... (Akce)
22. 08. 2016, 14:10 - 22. 08. 2016, 23:59
23 Jednání vedení... (Akce)
23. 08. 2016, 09:56 - 23. 08. 2016, 23:59
Zasedání poroty... (Akce)
23. 08. 2016, 09:56 - 23. 08. 2016, 23:59
Jednání k... (Akce)
23. 08. 2016, 14:10 - 23. 08. 2016, 23:59
24 Jednání AMSP ČR s... (Akce)
24. 08. 2016, 09:57 - 24. 08. 2016, 23:59
25 26 27 28
35 29 30 Roadshow -... (Akce)
30. 08. 2016, 14:05 - 30. 08. 2016, 23:59
Setkání vedení... (Akce)
30. 08. 2016, 14:11 - 30. 08. 2016, 23:59
31        

01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.