BANNER_oprava.gif

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

AMSP ČR připravila publikaci o zabezpečování exportních rizik pro MSP

Středa, 29. červenec 2015

Jak připravovat exportní plány? Jakým způsobem řídit a zabezpečovat pohledávky u zahraničních odběratelů? Jak si zajistit logistiku v zahraničí? Jaké jsou nejlepší nástroje měnových a úvěrových rizik? Jaké je nejvhodnější exportní financování? Jak řídit úrokové riziko? Jak financovat mezinárodní obchody ztrátové firmy? Unikátní publikace, kterou vydává AMSP ČR v nakladatelství Eupress vznikala za odborného dohledu týmu Komerční banky a obsahuje nejaktuálnější nástroje zabezpečování pozic v zahraničním obchodě.

AMSP ČR: Aktualizace evropského patentového práva je pro MSP nepřijatelná

Úterý, 28. červenec 2015

AMSP ČR zásadně odmítá chystaný dokument Přípravného výboru pro Jednotný patentový soud, který zpoplatňuje sazebník ochrany a vymáhání patentových práv v EU. Pravidla pro stanovení soudních poplatků a náhrad nákladů řízení jsou pro malé a střední firmy nepřijatelná, neboť navrhované výše poplatků a náhrad nákladů řízení jsou pro české, zejména malé a střední firmy, neúměrně vysoké.

Malé a střední firmy stále podceňují rizika, pojištění pohledávek využívá 21% z nich

Úterý, 28. červenec 2015

Malé a střední podniky (MSP) se významnou měrou podílejí na celkovém českém exportu. Jen v loňském roce přesáhl jejich podíl na celkovém vývozu 37 %. Z výzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), vyplynulo, že 50 % exportérů z řad MSP vyváží do evropských zemí mimo EU, 34 % z nich pak do zemí SNS. Jen 21 % z nich ale pojišťuje své pohledávky (faktury). Podle předsedy představenstva Karla Havlíčka „je patrné, že firmy v období růstu mají trvale tendence podceňovat rizika. Jestliže hlavní problém nevidí podniky v ceně pojistky, potom je elementární nezabezpečení pohledávek hrozbou, a to zejména v době, kdy může dojít k poklesům trhů.“

AMSP ČR organizuje misi obchodníků ve zdravotnictví do Malajsie

Pondělí, 27. červenec 2015

AMSP ČR připravuje společně s velvyslanectvím ČR v Kuala Lumpur odbornou podnikatelskou misi do Malajsie, která proběhne 28.-30.9.2015. Jedná se o unikátní tematickou cestu menšího počtu firem, která bude zaměřena na oblast malého a středního byznysu v oblasti zdravotnictví, které se v Malajsii těší  mimořádné vládní podpoře. Podnikům bude poskytnut kompletní přehled o trhu se zdravotnickým materiálem,  připravujeme návštěvu s rozhodujícími soukromými i státními institucemi v oboru zdravotnictví, lokálními distributory  nebo jednání s regulatorními orgány. Podle zájmu připravíme konkrétní obchodní jednání „na míru“ jednotlivým účastníkům.

AMSP ČR opět vyhodnocuje nejlepší rodinné firmy

Čtvrtek, 23. červenec 2015

Rodinné firmy jsou odolné, efektivní a v dobách krize dokáží ustát i velké tržní poklesy. Stabilita ekonomického prostředí proto roste s množstvím rodinných firem. To je hlavním důvodem, proč AMSP ČR systematicky a dlouhodobě vytváří podmínky pro jejich růst. Pořádáme regionální kulaté stoly a konference, publikujeme příběhy rodinných klanů, připravujeme průzkumy, statistiku a vědecké výzkumy. Výkladní skříní je potom každoroční soutěž Equa bank Rodinná firma roku. Její čtvrtý ročník, jejímž generálním partnerem je opět Equa Bank, pořádáme současně s LeasePlan Česká republika, společností Deloitte a Nadačním fondem pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

AMSP ČR získává klíčového spojence v podpoře podnikání na venkově

Středa, 22. červenec 2015

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a generální ředitelka Asociace Eva Svobodová se setkali s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou a jeho náměstkem Zdeňkem Adamcem. Jednání navázalo na klíčovou aktivitu AMSP ČR posledních měsíců, která spočívá v masivní podpoře podnikání na venkově. Podpora řemesel a drobných služeb, malých vesnických koloniálů, restauračních zařízení nebo podnikání církve v malých regionech se stává vlajkovou lodí AMSP ČR a z tohoto důvodu mobilizujeme všechny rozhodující instituce ke zvýšené aktivitě. Jednání  bylo velmi konkrétní a zahájilo zatím největší spolupráci mezi malými podnikateli a resortem zemědělství.

Podnikatelé přecházejí na elektronickou komunikaci, problémem je složitost a nejednotnost požadavků státu

Úterý, 21. červenec 2015

Česká bankovní asociace a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zveřejňují průzkum zaměřený na využívání elektronických nástrojů v podnikání. Drtivá většina českých podnikatelů využívá při své činnosti elektronickou komunikaci. 9 z 10 má on-line bankovnictví, téměř polovina živnostníků a více než 2/3 malých a středních firem pracuje s elektronickými fakturami a formuláři. Elektronicky komunikují s bankami, svými zákazníky i veřejnou správou. Státní správa by ale podle firem i živnostníků měla režim elektronické komunikace zjednodušit.

Nastartujtese.cz: Přinášíme rekordní odměny začínajícím podnikatelům ve výši 1,7 milionu korun

Pátek, 17. červenec 2015

Další ročník soutěže Asociace malých a středních podniků ČR a Komerční banky Nastartujtese.cz přináší začínajícím podnikatelům zatím nejvyšší odměny v historii soutěže. Ten, kdo zpracuje a zaregistruje svůj podnikatelský plán, případně nahraje videoprezentaci svého projektu na portál www.nastartujtese.cz, má nejen šanci získat přímou finanční dotaci, ale navíc může propagovat a nabízet své výrobky a služby na speciálním portálu Start-up marketu. Soutěžní projekty přijímáme do 11. září 2015, slavnostní vyhlášení proběhne na galavečeru v rámci Dne podnikatelů 3.listopadu 2015 v pražském hotelu Ambassador.

AMSP ČR: Zahajujeme novou éru spolupráce mezi českými a francouzskými podnikateli

Pondělí, 13. červenec 2015

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček jednal 10.7.2015 s velvyslancem Francie v ČR Jean-Pierrem Asvazadourianem. Francie je s více jak 180 miliardami korun čtvrtým nejvýznamnějším exportním teritoriem ČR a téměř 18% meziroční růst našeho vývozu řadí Francii mezi nejperspektivnější světové destinace. Malé a střední firmy začínají mít ve Francii nebývalé šance, což bylo i hlavním tématem setkání. Na něm byly dohodnuty nové formy spolupráce mezi českými a francouzskými podnikateli, které by měly definitivně zbavit tuzemské malé a střední firmy obav a předsudků z jedné z nejvyspělejších zemí světa.

AMSP ČR k elektronické evidenci tržeb

Sobota, 11. červenec 2015

S ohledem na aktuální projednávání návrhu zákona o elektronické evidenci tržeb v Poslanecké sněmovně a množící se dotazy na AMSP ČR, vydává Asociace malých a středních podniků a živnostníků následující stanovisko.

AMSP ČR zřizuje kontaktní a poradenské místo pro firmy postižené řeckou krizí

Čtvrtek,  9. červenec 2015

AMSP ČR zřizuje kontaktní místo pro všechny podnikatele, kteří obchodují s řeckými partnery a dostali se do vážných problémů s inkasem plateb nebo jim naopak selhávají dodávky nasmlouvaného a zaplaceného zboží. Asociace malých a středních podniků  a živnostníků ČR  je připravena poskytnout zdarma právní a finanční konzultace. Bankovní specialisté na tzv. Trade Finance a právníci se zkušenostmi z mezinárodních obchodních transakcí jsou připraveni obratem řešit akutní problémy našich exportérů, importérů nebo investorů, kteří se vlivem řecké krize dostali do problémů. Stejně tak je AMSP ČR připravena do 48 hodin odpovědět na dotazy ohledně obchodní problematiky spojené s Řeckem.

Analýza dopadů řecké krize na podnikatelské prostředí

Úterý,  7. červenec 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zpracovala Analýzu dopadů řecké krize na podnikatelské prostředí. Analýza popisuje aktuální stav exportů, importů a služeb v turistickém ruchu, největší ohrožení pro naše podnikatele, ale i případné šance vyplývající z oslabené řecké pozice. Klidné spaní zatím mohou mít cestovní kanceláře, přiměřeně obezřetní musí být importéři, naopak nové destinace již musí hledat exportéři.  

Ženy začínají být v podnikání aktivnější, muži stagnují

Čtvrtek, 25. červen 2015

Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) předkládá první srovnávací analýzu podnikatelů a podnikatelek. Nárůst počtu podnikajících žen v posledních letech je nebývalý a analýza potvrzuje, že ženy za poslední tři roky pokořují rekordy v osamostatňování se. Od roku 2012 přibylo 30.042 žen podnikatelek, naopak odpadlo 5.440 mužů podnikatelů.

Konference ekonomických diplomatů: privátní inkubátor a nová ediční řada AMSP ČR o malém a středním podnikání

Středa, 24. červen 2015

Místopředsedkyně AMSP ČR Pavla Břečková představila na letošní výroční konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci první publikaci z nové edice AMSP ČR Řízení exportních rizik malé a střední firmy. Během příštích měsíců navazujeme dalšími dvěma tituly: Inovace a jejich financování v malé a střední firmě a Řízení exportních příležitostí malé a střední firmy. 

Předprázdninové Trade News: Jak dobýt Japonsko a Jižní Koreu?

Úterý, 23. červen 2015

Vlajková loď Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR, magazín o obchodu a exportu Trade News míří ke svým pravidelným čtenářům. Více jak 8 tisíc auditovaných odběratelů obdrží v nejbližších dnech letní číslo věnované exkluzivně Japonsku a Jižní Koreji. Jaká úskalí a šance nabízejí Chaeboly? Proč patří obě země k nejpracovitějším na světě? Jak je možné, že nejchudší země planety se během 50 let dostala do Top 10? 

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2015 »
« červenec »
  Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 Jednání vedení... (Akce)
8. 07. 2015, 15:39 - 8. 07. 2015, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
8. 07. 2015, 15:40 - 8. 07. 2015, 23:59
Účast na jednání... (Akce)
8. 07. 2015, 15:40 - 8. 07. 2015, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
8. 07. 2015, 15:53 - 8. 07. 2015, 23:59
9 Jednání vedení... (Akce)
9. 07. 2015, 15:41 - 9. 07. 2015, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
9. 07. 2015, 15:41 - 9. 07. 2015, 23:59
10 Vystoupení... (Akce)
10. 07. 2015, 15:42 - 10. 07. 2015, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
10. 07. 2015, 15:54 - 10. 07. 2015, 23:59
Jednotný... (Akce)
10. 07. 2015, 15:55 - 10. 07. 2015, 23:59
11 Vystoupení... (Akce)
11. 07. 2015, 15:55 - 11. 07. 2015, 23:59
12
29 13 Účast předsedy... (Akce)
13. 07. 2015, 10:07 - 13. 07. 2015, 23:59
14 15 Účast předsedy na... (Akce)
15. 07. 2015, 15:56 - 15. 07. 2015, 23:59
Účast na zasedání... (Akce)
15. 07. 2015, 15:57 - 15. 07. 2015, 23:59
16 Účast předsedy... (Akce)
16. 07. 2015, 15:57 - 16. 07. 2015, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
16. 07. 2015, 15:58 - 16. 07. 2015, 23:59
17 18 19
30 20 21 Tisková... (Akce)
21. 07. 2015, 15:59 - 21. 07. 2015, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
21. 07. 2015, 16:00 - 21. 07. 2015, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
21. 07. 2015, 16:00 - 21. 07. 2015, 23:59
22 Jednání předsedů... (Akce)
22. 07. 2015, 16:01 - 22. 07. 2015, 23:59
Setkání... (Akce)
22. 07. 2015, 16:02 - 22. 07. 2015, 23:59
23 Zasedání poroty... (Akce)
23. 07. 2015, 16:02 - 23. 07. 2015, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
23. 07. 2015, 16:03 - 23. 07. 2015, 23:59
24 25 26
31 27 28 Tisková... (Akce)
28. 07. 2015, 08:50 - 28. 07. 2015, 23:59
29 30 31    

01.png

02.png

anal__za_odvod___OSV__.png

04_ANAL__ZA_EXPORTU.png

05___ENY.png

06_ANAL__ZA___ECKO.png

03.png

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.