vystava_remesla_v_poradku_banner_560x60px.jpg

nominace_via_bona_banner_2014_540_60.gif

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Možnost spolupracovat odkudkoliv je konkurenční výhodou, vyžaduje ale správnou techniku

Středa, 23. duben 2014

Odpovědět na požadavek zákazníka až po návratu do kanceláře může být v dnešním konkurenčním prostředí pozdě. Moderní firmy proto běžně poskytují svým zaměstnancům chytré telefony, tablety nebo přenosné počítače, díky kterým se dá pracovat odkudkoliv. Podle dat Českého statistického úřadu tyto technologie v loňském roce využilo 62 % firem s více než deseti zaměstnanci. Kritickou otázkou však donedávna bylo, jak z pracovníků na cestách vytvořit efektivní tým.

Trápení českých řemeslníků: Neodborná konkurence a hon státu na živnostníky

Čtvrtek, 17. duben 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s Komerční bankou představuje obsáhlý průzkum, jenž se v detailu zabývá vnímáním řemesel českou populací, hodnocením kvality, dostupnosti, poměru ceny a výkonu a v neposlední řadě atraktivitou učňovských oborů. Zároveň se průzkum zabývá skutečností, jak vnímají svou situaci samotní řemeslníci.

Tabletový týdeník DOTYK získal tento týden dvě významná ocenění

Pátek, 11. duben 2014

Tabletový týdeník DOTYK, jenž je naším dlouhodobým partnerem a s nímž spolupracujeme na seriálu o úspěšných podnikatelích druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století, získal dvě velmi významná ocenění. Na 10. ročníku soutěže Unie vydavatelů byl vyhlášen Časopisem roku 2013 v digitální kategorii. Ocenění Unie vydavatelů navázalo na rozhodnutí poroty evropské soutěže Digital Media Awards 2014 pořádané Světovou asociací novin a vydavatelů zpráv (WAN-IFRA) v kategorii Best in Tablet Publishing.

Firmy se stávají závislejšími na IT a začínají vyhledávat spolehlivější řešení

Pátek, 11. duben 2014

Praha, 11. 4. 2014 - Výzkum 500 českých firem ukázal, že tři čtvrtiny firem plánují pro příští rok investice do IT v maximálním rozsahu 1 mil. Kč. S obratem firem se zvyšuje i objem peněz, který plánují do vložit do rozvoje IT.

Hledá se Dobrý podnikatel! Šanci mají všichni se zájmem o své okolí

Čtvrtek, 10. duben 2014

AMSP ČR se stala odborným garantem soutěže MAKRO Dobrý podnikatel 2014. Určena je pro firmy do 30 zaměstnanců, jimž není lhostejné jejich okolí. Na webových stránkách www.dobrypodnikatel.cz se mohou přihlásit až do 30. června 2014 či je může nominovat někdo další z jejich okolí. Vítěz získá 100 000 Kč. 21. dubna 2014 bude spuštěno hlasování, které určí 15 finalistů. O vítězi rozhodne odborná porota.  

AMSP ČR: Desatero podpory MSP na stole, nyní půjdeme po každém ministrovi jako pes po špeku

Pondělí, 31. březen 2014

Z tvrzení „podporujeme malé a střední podniky“ se začíná stávat celospolečenské klišé, které se rozhodla AMSP ČR, jako vedoucí organizace hájící zájmy českých malých firem,  rázně změnit.  Desítky koncepcí, strategií, pracovních a řídících výborů vytvářených za účelem široké podpory segmentu firem, který generuje téměř 40% HDP, nepřináší žádné výsledky. Prakticky každá vláda si z pomoci malým podnikatelům dělala doposud pouze výkladní skříň svých aktivit, které ovšem končily s nevalnými výsledky. AMSP ČR se rozhodla zažitý systém připomínající spíše blamáž než podporu změnit a vytvořila dokument nazvaný „Jízdní řád podpory MSP,“ který v uplynulých týdnech představila klíčovým českým ministrům, členům parlamentu a šéfům rozhodujících agentur a státních organizací ovlivňujících podnikatelské prostředí.

AMSP ČR uhájila sazby živnostenských paušálů. Zatím.

Pátek, 28. březen 2014

Nekončící boj o paušály OSVČ končí přijatelným kompromisem. Více jak půl miliónu živnostníků v čele s AMSP ČR, ustálo boj i s touto vládou a výše paušálů zůstává zatím neměnná. Ústupek v podobě snížení příjmového stropu na 2 miliony pro podnikatele využívající 60% paušál je řešením, které mikropodnikatele neohrozí . Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahájila v posledních dnech mohutnou mediální i vyjednávací ofenzivu vůči snaze zvýšit daňové zatížení nejmenším živnostníkům a konečný výsledek považuje za vítězství zdravého rozumu všech hráčů bleskové šachové partie.

Nejprodávanější kniha o malém a středním podnikání nyní v anglické verzi, v aktualizované podobě

Středa, 26. březen 2014

Small Business. Management & Controlling. Tak se jmenuje právě vycházející kniha Karla Havlíčka, kterou navazuje na její českou verzi Management & Controlling malé a střední firmy, vydanou nakladatelstvím Eupress. V rozšířené anglické verzi je vůbec poprvé kompletně přeložen do angličtiny celý proces řízení v malém podnikání, všechny termíny autor detailně porovnával s britskou i americkou business angličtinou, poslední korektury konzultoval s vybranými zahraničními univerzitami a manažery. 

Projekt Rekonstrukce státu slaví 1 rok a AMSP ČR s ním

Čtvrtek, 13. březen 2014

AMSP ČR se v rámci partnerství v projektu Rekonstrukce státu aktivně podílí zejména na prosazování přijetí zákona o úřednících a zákona o registru smluv, který považuje za jeden z nejúčinnějších nástrojů proti korupci.

AMSP ČR bere prapor do ruky a představuje členům vlády Jízdní řád podpory MSP

Pondělí, 10. březen 2014

V uplynulých dnech se předseda AMSP ČR Karel Havlíček, GŘ asociace Eva Svobodová a někteří členové představenstva asociace postupně setkali s ministrem financí Andrejem Babišem, ministryní místního rozvoje Věrou Jourovou, ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Marcelem Chládkem. AMSP ČR představila jednoduchý model podpory konkrétních segmentů malého a středního podnikání a dále klíčové desatero úkolů vyplývající pro jednotlivé resorty.

Kontaktní linka pro české firmy podnikající na Ukrajině

Středa,  5. březen 2014

Od dnešních 8:00 hod je „Kontaktní linka pro české firmy podnikající na Ukrajině“ plně funkční na zelené lince 800 133 331, které dříve sloužilo jako Zelená linka pro export, v pracovní dny v rozmezí 8:00 - 16:00. Provoz Zelené linky pro export bude obnoven po utišení situace na Ukrajině.

Guru světového controllingu v Praze! V dubnu vystoupí na konferenci o malých a středních podnicích a AMSP ČR bude u toho

Středa,  5. březen 2014

Péter Horváth, nejvýznamnější a nejcitovanější expert na controlling na světě, profesor Universität Stuttgart a autor nejprodávanější světové oborové knihy bude mít klíčový referát na mezinárodní konferenci „Controlling v malých a středních podnicích – nejen o číslech,“ kterou v pátek 25. dubna 2014 pořádá na své půdě Vysoká škola finanční a správní.

AMSP ČR jednala s předsedou AV ČR prof. Jiřím Drahošem

Úterý, 25. únor 2014

24.2.2014. Praha. Jednání s předsedou Akademie věd České republiky se zúčastnil předseda AMSP ČR Karel Havlíček a generální ředitelka asociace Eva Svobodová. Jednání bylo velmi konkrétní a týkalo se rostoucí spolupráce malých a středních firem s jednotlivými ústavy AV ČR, zejména v oblasti aplikovaného výzkumu.

Oficiální stanovisko AMSP ČR k registračním pokladnám: S kanónem na krtka

Středa, 19. únor 2014

AMSP ČR chápe, že stát má snahu maximálně zefektivnit výběr daní a omezit krácení DPH. Současně je ale nutné zdůraznit, že drobní živnostníci nejsou hlavními strůjci daňových úniků. Zavedení registračních pokladen nebo jakýchkoliv systémů napojených na centrální databázi proto nemusí přinést kýžený efekt. Považujeme nicméně za korektní diskutovat jak nad analýzou výpadku výběru daní od drobných obchodníků, tak nad případnými opatřeními včetně souvisejících nákladů.

AMSP ČR zahajuje jednání s ministry nové vládní koalice: méně slov a více důslednosti

Pátek,  7. únor 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR dnes reprezentuje zájmy nejširší skupiny malých a středních firem. Tradiční segment středně velkých zaměstnavatelů v posledních letech asociace rozšířila o zcela zásadní skupinu začínajících podnikatelů, které sdružuje v projektu „Svou cestou“ a dále o platformu hájící zájmy rozhodujících tuzemských řemesel (projekt „Fandíme řemeslu“).

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 254.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2000.