Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Mimořádný tlak AMSP ČR a profesních spolků přináší konkrétní výsledk

Středa,  7. prosinec 2016

Mimořádný tlak AMSP ČR a profesních spolků, sdružených v Roce řemesel 2016, na zavedení praktické výuky v ZŠ přináší konkrétní výsledky, MŠMT počítá s jejich zavedením od roku 2019. Neustáváme v diskusi o řešení problému nedostatku kvalifikovaných pracovníků a ve spolupráci s Hospodářskou komorou hl. města Prahy pomáháme rozjet řemeslné kroužky pro děti základních škol. V rámci Dne podnikatelů ČR bylo dekorováno 23 cechů a sdružení, pokračují aktivity v regionech a intenzivně připravujeme Rok venkova 2017. Více v listopadovém Zpravodaji Roku řemesel 2016.

AMSP ČR rozšiřuje zázemí pro české firmy v USA

Úterý,  6. prosinec 2016

Před rokem zahájila AMSP ČR společně s firmou Meopta USA první privátní centrum MEOHUB pro středně velké firmy v Americe, a to nedaleko newyorského Manhattanu. Meohub se osvědčil, některé firmy z něj se již zcela osamostatnily, v USA obchodují a v tuto chvíli se připravuje další kolo výzev. Současně AMSP ČR ve spolupráci s agenturou CzechInvest připravuje zázemí i pro české strartupy, a to přímo v New Yorku. Během příštího roku se chystáme do USA vypravit několik začínajících firem, které umístíme do vybraného newyorského inkubátoru a po několika měsících pobytu v něm firmám připravíme plnou manažerskou podporu pro získání kapitálu od amerických investorů. Podmínky účasti začínajících firem v zatím ojedinělém projektu projednává ve dnech 7/12-12/12 v New Yorku a ve Washingtonu předseda AMSP ČR. Výběr začínajících firem proběhne na jaře 2017.

AMSP ČR připravuje revoluci v přístupu k rodinnému podnikání

Pondělí,  5. prosinec 2016

Proč připravuje AMSP ČR legislativní podklady pro novou definici rodinné firmy? Proč jsou rodinné podniky stále přehlíženým prvkem naší ekonomiky? Jak a proč to změnit? Jaká pozornost se věnuje rodinným firmám ve vyspělém západním světě? Jaké jsou názory vládních představitelů na specifickou podporu rodinných firem? Na tyto a další otázky odpovíme v rámci hlavní tuzemské konference k rodinnému podnikání „Rodinné firmy na rozcestí,“ kterou připravila AMSP ČR ve spolupráci s VŠE v Praze a která bude probíhat 12.12. za účasti nejvýznamnějších rodinných firem, akademiků a vládních představitelů, konkrétně ministra financí A.Babiše, ministra průmyslu a obchodu J.Mládka a ministryně pro místní rozvoj K.Šlechtové. Součástí konference bude vystoupení a autogramiáda světově uznávané odbornice na oblast rodinných firem Denise H. Kenyon-Rouvinez ze švýcarské IMD.

Kompas podnikatele: Podnikatelské úvěry aktuálně za 1,8 %

Pátek,  2. prosinec 2016

Ceny průmyslových výrobců meziměsíčně rostou o 0,5 %, oproti předchozímu roku se ale snížily o 1,7 %. Celková důvěra v ekonomiku je nejvyšší od poloviny roku 2008. Krátkodobé úvěry si firmy půjčují za 1,85 %, dlouhodobé úvěry za 1,77 %. Ve vzduchu nadále visí i očekávání ohledně opuštění intervenčního režimu ČNB.  Stále platí, že tento krok by měl přijít ve druhé polovině roku 2017. Není ale jasné, zda půjde o jednorázový „exit“, či o pozvolný proces. AMSP ČR a Roklen představují další číslo Kompasu podnikatele.

AMSP ČR chystá hlavní diskusi podnikatelů k podpoře výzkumu a inovací

Středa, 30. listopad 2016

Jaké jsou nejnovější formy podpory inovací? Kolik peněz jde v tuzemsku do výzkumu a inovací? Jak si stojíme v porovnání se zahraničím? Vyplatí se firmám čerpat státní podporu? Jak vyřešíme chaos v kontrolách firem? Jaký přínos pro firmy by mělo  Ministerstvo pro vědu a výzkum? Jak malé firmy financují inovace? Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR připravuje 13.12.2016 v Praze bilanční diskusi podnikatelů k podpoře výzkumu a inovací.

AMSP ČR vyráží na roční tour: Podnikatelé si změní hřiště

Čtvrtek, 24. listopad 2016

Chystáme zásadní změny, které ovlivní podnikání většiny firem. Daně, sankce, formuláře, úřady a zákony musí projít velkými změnami. Mají-li ale mít nová opatření smysl, potom musíme vycházet z názoru těch, kterých se budou bezprostředně týkat. Za jeden rok bude u moci nová vláda a nehledě na její složení  AMSP ČR na nic nečeká, vyrážíme do regionů a začínáme sbírat náměty na hlavní změny přímo od podnikatelů. Poprvé v novodobé historii tak bude mít nastupující kabinet připravený program podpory podnikatelů přímo z terénu. Během jednoho roku navštíví AMSP ČR desítky měst a skoro stovku obcí a s připraví s několika tisíci podnikateli konkrétní kroky, kterými zcela změní podnikatelské kolbiště. Začínáme dnes v Třeboni.

Mikroživnostníci a e-shopy mají šanci vyhnout se EET

Čtvrtek, 24. listopad 2016

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR v předvečer spuštění elektronické evidence tržeb stále jedná s ministrem financí a mikroživnostníci jsou krůček od toho, že nebudou muset povinně elektronizovat svoje prodeje. Ministerstvo financí vyslyšelo dlouhodobý požadavek AMSP ČR a osoby samostatně výdělečně činné, které vykazují tržby v řádu stokorun denně, tak mají šanci se EET vyhnout. Podmínkou bude, že se podnikatelé dohodnou s Finančním úřadem na paušální dani. Velmi reálné je i to, že evidovat tržby nebudou muset e-shopy u plateb kartou přes internet.

AMSP ČR a Roklen: Chuť spotřebitelů nakupovat roste

Pátek, 18. listopad 2016

Nedostatek pracovníků tlačí mzdy nahoru. To sice přidělává vrásky zaměstnavatelům, na druhou stranu růst mezd udržuje stále výbornou koupěschopnost spotřebitelů, která je hlavní složkou tuzemského HDP. Obchodníci by tedy mohli zažít velmi dobré předvánoční tržby. Přes mírné zpomalení růstu průmyslu, respektive českého hospodářství jako celku lze krátkodobě stále očekávat, že průmysl zůstane v černých číslech, nicméně úrovně růstu by již neměly dosahovat nijak závratných hodnot vzhledem k nízké míře nezaměstnanosti a rovněž  vysoké míře využití výrobních kapacit v klíčových odvětvích. Více v aktuálním vydání Kompasu podnikatele.

Den podnikatelů ČR 2016 proběhl ve strhujícím tempu

Čtvrtek, 17. listopad 2016

Více jak stovku akcí uspořádala AMSP ČR v roce 2016, na kterých se aktivně setkala s osmnácti tisíci podnikateli. Každoročním vrcholem se stal opět Den podnikatelů ČR, který proběhl 15. 11. 2016 v Praze. Národní dům na Vinohradech praskal ve švech, akce se účastnilo více jak 700 podnikatelů i nejvyšší ústavní činitelé v čele s prezidentem republiky. Den jsme zahájili valnou hromadou, pokračovalo se Česko-italským ekonomickým fórem, následovalo kontraktační B2B setkání, spojené s podpisy aktivní spolupráce. Slavnostní galavečer byl odstartován diskusí s prezidentem republiky Milošem Zemanem, 1. místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem.

Čtvrtý ročník grantového programu NASTARTUJTE SE pro mladé podnikatele zná vítěze

Středa, 16. listopad 2016

Již čtvrtý ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR pro mladé a začínající podnikatele „Nastartujte se“ zná letošní vítěze. Odborná porota vybrala z 30 přihlášených podnikatelských plánů jako nejlepší projekt Matemág - Radost z matiky. Matemág je příběhová výuková hra pro tablety, určená dětem v první a druhé třídě základních škol. Cílem hry je pomáhat dětem rozvíjet matematické dovednosti zábavnou formou. Na realizaci svého podnikatelského záměru získá autor projektu Matemágu od Komerční banky finanční grant ve výši 300 tisíc Kč.

Královny malého byznysu oceněny

Středa, 16. listopad 2016

Deset nejlepších žen malého podnikání ocenila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), která společně s Raiffeisenbank a.s. a platformou ŽENY s.r.o. vyhlásila tradiční Grantový program PODNIKAVÁ ŽENA ROKU. Jeho cílem je motivovat ženy na jejich startu. Ty zažívají podle analýzy asociace na rozdíl od mužů zajímavý růst. Z pohledu počtu žadatelů o živnostenské oprávnění za posledních 5 let klesnul počet mužů podnikatelů o 1 %, zatímco počet žen, žádajících o živnostenské oprávnění stoupnul o 5,5 %.

Vítězem 5. ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2016 se stala společnost Ollies dorty s.r.o.

Středa, 16. listopad 2016

Pátý ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), zná svého vítěze. Stala se jím společnost Ollies dorty s.r.o., která v duchu sloganu „Mějte sladký život“, vyrábí a prodává cukrářské výrobky. Na druhém místě se umístila stavební firma Navláčil, která se zaměřuje především na realizaci staveb „na klíč“ v roli generálního dodavatele. Třetí místo získala společnost BEZNOSKA, jejíž výrobní sortiment tvoří implantáty, nástroje a operační pomůcky určené pro potřeby ortopedie a traumatologie. Cenu veřejnosti si letos odnáší firma GUMEX, která vyniká v oboru průmyslových hadic a těsnění na míru. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 15. listopadu při příležitosti Dne podnikatelů České republiky. 

Obchod s Itálií roste rekordním tempem

Pondělí, 14. listopad 2016

Tuzemští podnikatelé našli nové teritorium. Míra exportu do Itálie, stejně jako dovoz zboží z Apeninského poloostrova rostou nejvyšším tempem za posledních deset let a daří se i vzájemným investicím. Malých a středním firmám vyhovuje kvalita, dostupnost teritoria i mentalita obchodních jednání založená na vztazích rodinného podnikání. Itálie je mezi šesti nejvýznamnějšími obchodními partnery ČR. Vyplývá to z aktuální analýzy Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a Komerční banky (KB) u příležitosti největšího Česko-italského ekonomického fóra, které připravila AMSP ČR v rámci Dne podnikatelů České republiky dne 15. 11. 2016.

Den podnikatelů ČR zažije rekordní účast

Pondělí, 14. listopad 2016

Téměř 700 malých a středních firem se sejde 15.11. v Národním domě na Vinohradech na nejdůležitější akci roku. Den podnikatelů ČR letos AMSP ČR pořádá již počtrnácté a firmy se mohou opět těšit na nabitý program. Mimo valné hromady AMSP ČR proběhne v odpoledních hodinách Česko – italské ekonomické fórum, které bude za účasti tuzemských i italských podnikatelů a zástupců obou vlád letos doplněno i o praktické B2B setkání zájemců o spolupráci. V 17:00 h bude zahájen galavečer za účasti prezidenta republiky, 1. místopředsedy vlády a ministra financí a ministra průmyslu a obchodu, se kterými proběhne moderovaná diskuse. Součástí slavnostního večera bude i vyhlášení nejlepších firem roku v několika kategoriích. Z důvodu mimořádného zájmu musela být již registrace na galavečer uzavřena. Těšíme se na Vás a doporučujeme příchod již kolem 16:00 hodiny.

Znovuzavedení praktické výuky do základních škol si přeje devět lidí z deseti

Čtvrtek, 10. listopad 2016

Vlajková loď Roku řemesel 2016 v podobě zavedení polytechnické výuky do základních škol je blízko svého cíle. Tlak veřejnosti na povinnou výuku praktických předmětů nebyl v historii nikdy tak silný jako dnes. Průzkum Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), který realizovala agentura Ipsos, přitom ukazuje, že enormní zájem projevují jak rodiče, tak učitelé, stejně jako mladí lidé. AMSP ČR vstupuje do závěrečné fáze vyjednávání s jediným cílem – vytvořit časově akceptovatelný jízdní řád zavedení polytechnické výuky do škol.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« prosinec »
  Po Út St Čt So Ne
48       1 Jednání vedení... (Akce)
1. 12. 2016, 09:20 - 1. 12. 2016, 23:59
2 Setkání AMSP ČR s... (Akce)
2. 12. 2016, 09:21 - 2. 12. 2016, 23:59
3 4
49 5 Setkání AMSP ČR s... (Akce)
5. 12. 2016, 09:22 - 5. 12. 2016, 23:59
Zasedání... (Akce)
5. 12. 2016, 15:14 - 5. 12. 2016, 23:59
6 Jednání AMSP ČR s... (Akce)
6. 12. 2016, 09:23 - 6. 12. 2016, 23:59
Setkání... (Akce)
6. 12. 2016, 09:23 - 6. 12. 2016, 23:59
7 Jednání předsedy... (Akce)
7. 12. 2016, 09:24 - 7. 12. 2016, 23:59
8 Jednání předsedy... (Akce)
8. 12. 2016, 09:25 - 8. 12. 2016, 23:59
9 Jednání předsedy... (Akce)
9. 12. 2016, 09:25 - 9. 12. 2016, 23:59
Konference CSR v... (Akce)
9. 12. 2016, 15:14 - 9. 12. 2016, 23:59
10 Jednání předsedy... (Akce)
10. 12. 2016, 09:25 - 10. 12. 2016, 23:59
11
50 12 Celostátní... (Akce)
12. 12. 2016, 09:26 - 12. 12. 2016, 23:59
Tisková... (Akce)
12. 12. 2016, 09:26 - 12. 12. 2016, 23:59
Tisková... (Akce)
12. 12. 2016, 09:32 - 12. 12. 2016, 23:59
13 Bilanční diskuse... (Akce)
13. 12. 2016, 16:27 - 13. 12. 2016, 23:59
14 Jednání vedení... (Akce)
14. 12. 2016, 09:29 - 14. 12. 2016, 23:59
Zasedání Odborné... (Akce)
14. 12. 2016, 15:17 - 14. 12. 2016, 23:59
15 Jednání vedení... (Akce)
15. 12. 2016, 09:29 - 15. 12. 2016, 23:59
Setkání předsedy... (Akce)
15. 12. 2016, 09:30 - 15. 12. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
15. 12. 2016, 09:31 - 15. 12. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
15. 12. 2016, 15:18 - 15. 12. 2016, 23:59
16 Účast předsedy... (Akce)
16. 12. 2016, 09:31 - 16. 12. 2016, 23:59
Jednání na MZe k... (Akce)
16. 12. 2016, 15:18 - 16. 12. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
16. 12. 2016, 15:19 - 16. 12. 2016, 23:59
17 18
51 19 20 Tisková... (Akce)
20. 12. 2016, 09:32 - 20. 12. 2016, 23:59
Fórum pro... (Akce)
20. 12. 2016, 15:25 - 20. 12. 2016, 23:59
21 22 23 24 25
52 26 27 28 29 30 31  

Partneři Dne podnikatelů ČR 2016


01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.