AMSP_540x60_w10_14.jpg

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Časopis AMSP ČR Trade News ve 4.ročníku: Jsme zde pro podnikatele, ne pro politiky

Pondělí,  2. březen 2015

Kam kráčí protinožci? Překvapení: australská energetická revoluce staví na českých znalostech. Výzvy australského pracovní trhu. Proč je považován trh Nového Zélandu za nejférovější? Koordinace českého exportu: z hrušky na zem. Exportní comeback českého leteckého průmyslu. Půjčujeme si nejlevněji v historii.  Více jak 8.500 auditovaných exemplářů nejlépe hodnoceného B2B magazínu na českém trhu dostávají podnikatelé právě v těchto dnech.  Aktuální číslo Trade News se tentokráte zaměřuje na trhy Austrálie a Nového Zélandu a mapuje příležitosti malých a středních firem v leteckém průmyslu.

Roste počet fingovaných obchodníků z Číny: AMSP ČR zveřejňuje jejich seznam

Pátek, 27. únor 2015

Asociace malých a středních podniků koncentruje na jedno místo stížnosti na nekalé chování čínských obchodních partnerů a zřizuje Chinese Black List. 

AMSP ČR k EET: Odpovědi do 48 hodin, informační portál před dokončením

Pondělí, 23. únor 2015

Naše asociace je v posledních dnech zavalena mimořádným množstvím dotazů spojených se zaváděním elektronické evidence tržeb (EET). Zavádíme proto speciální režim v rámci kterého každý podnikatel dostane do 48 hodin odpověď. Současně připravujeme k novému systému bezhotovostních prodejů plošný informační servis. Dokončujeme portál, který spustíme v následujících týdnech a který bude sloužit  nejen podnikatelům, oborovým svazům, ale i zástupcům médií. Každý, kdo bude mít zájem, bude dostávat bezplatně aktuální informace na svůj mail.

AMSP ČR: Americký sen jsme včera přiblížili finalistům projektu Meohub

Čtvrtek, 19. únor 2015

Dne 18. února 2015 proběhly v Přerově prezentace dvanácti finalistů o vstupenku na americký trh.  Projekt MEOHUB (www.meohub.cz), za kterým stojí  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a rodina amerických investorů Rausnitzů, tak v brzké době přivítá v New Yorku první české firmy. Ty dostanou zatím nevídané zázemí v podobě hmotné i manažerské podpory.

Inovační vouchery pro začínající firmy v Praze ohroženy. AMSP ČR začíná vyjednávat.

Úterý, 17. únor 2015

Pražská koalice nezačala šťastně. Alespoň co se týká podpory malých firem, zaměřených na spolupráci s univerzitami a výzkumnými organizacemi. Projekt inovačních voucherů, který AMSP ČR před třemi lety iniciovala a společně s magistrátem vybudovala a který sloužil například talentovaným studentům, kteří si založili první firmu, je ohrožen. Pražská koalice ANO, Trojkoalice a ČSSD je chce zrušit.

Diskusi o solidárnosti odvodů ukončily zdravotní pojišťovny: Odbory vystřelily na špatné terče

Středa, 11. únor 2015

Minulý týden odboráři rozvířili diskusi ohledně přečerpávání zdravotní péče a solidárnosti plateb zdravotního pojištění osobami samostatně výdělečně činnými. V tomto týdnu zveřejnil server Podnikatel.cz přesná data, která poskytly rozhodující tuzemské pojišťovny. Vzhledem k tomu, že AMSP ČR k tomu měla mnoho mediálních vystoupení, představujeme nyní názor těch nejkompetentnějších v celém systému, zdravotních pojišťoven samotných.

AMSP ČR v čele peletonu: Představujeme Daňový zpravodaj

Úterý, 10. únor 2015

Daňový zpravodaj. Tak se jmenuje nové periodikum AMSP ČR, které bude ve čtivém a přehledném formátu představovat malým a středním podnikatelům všechny novinky, nástrahy a úlevy daňového charakteru. Na četné žádosti tak doplňujeme naše tradiční elektronické publikace Právní zpravodaj, EU zpravodaj, Monitoring dotačních příležitostí nebo hlavní časopis AMSP ČR Trade News. A již dnes můžeme prozradit, že na druhé čtvrtletí chystáme EET zpravodaj (Elektronická evidence tržeb).

AMSP ČR: Zahajujeme plošnou přípravu malých firem na elektronickou evidenci tržeb

Pondělí,  9. únor 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR společně se Svazem průmyslu a dopravy a společností MasterCard Česká republika připravila kulatý stůl k jednomu z nejdiskutovanějších opatření polistopadového maloobchodu, elektronické evidenci tržeb (EET). Předseda AMSP ČR  Karel Havlíček  při té příležitosti oznámil mohutnou ofenzivu Asociace, v rámci které bude po celý rok  intenzivně připravovat malé a střední firmy na nový režim hotovostního prodeje.

AMSP ČR jednala s premiérem: Podpora středních firem velmi dobrá, živnostníci pod tlakem

Čtvrtek,  5. únor 2015

Praha, 5.2.2015. Představitelé Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) dnes zhodnotili na pravidelném setkání s předsedou vlády naplňování tzv. Jízdního řádu podpory malých a středních podniků (MSP) a vyplývající Desatero úkolů pro jednotlivé resorty. Jedná se o hlavní tuzemskou koncepci připravenou Asociací a mapující hlavní problematiku malých a středních firem v ČR, která navazuje na tzv. Small Business Act (SBA), klíčový evropský rámec podpory MSP.

AMSP ČR zahajuje úzkou spolupráci s EU komisariátem Věry Jourové

Pátek, 30. leden 2015

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček jednal v Bruselu s evropskou komisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví, Věrou Jourovou. Jednalo se o velmi konkrétní pracovní setkání, v rámci kterého byla dohodnuta velmi těsná spolupráce mezi paní komisařkou a jejím týmem a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Kulatý stůl AMSP ČR: Jak rozdělit 5 miliard korun na nové technologie mezi malé firmy?

Úterý, 27. leden 2015

Stát má pro příští roky připraveno ze strukturálních fondů (OPPIK) 5 miliard korun na vybavení malých a středních firem novými technologiemi. Jak účelně tyto prostředky alokovat? Má vůbec smysl podporovat podnikatele tímto způsobem? Jak se změnil svět malého podnikání a jak řídit tyto firmy, aby přežily další generaci?  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ve spolupráci se společností Microsoft uspořádala k tomuto tématu dne 21.1.2015 pracovní snídani ve formě kulatého stolu. 

České řemeslo žije: AMSP ČR vyhodnotila řemeslné počiny 2014

Pondělí, 26. leden 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahájila v minulém roce ofenzivu k podpoře české dovednosti, zručnosti a tradičního fortelu. Asociace se angažovala v přípravě stálé výstavy Muzea hl.m.Prahy k historii cechů na zámku ve Ctěnicích „Řemesla v pořádku“, zrealizovala historicky největší tuzemský průzkum o potřebách řemeslníků a vnímání řemesla ve společnosti, připravila dílčí změny v Živnostenském zákoně směřující k posílení pozice kvality a bezpečnosti některých profesí, vyjednala s Ministerstvem financí vyjmutí řemesel a drobných služeb z první vlny zavádění elektronické evidence tržeb a tento pátek (23.1.2015) ocenila nejlepší řemeslné počiny 2014.

AMSP ČR jednala s ministryní pro místní rozvoj: Výzvy operačních programů ve druhém čtvrtletí. Zákon o veřejných zakázkách připraven.

Pondělí, 26. leden 2015

Předseda Asociace malých a středních podniků ČR Karel Havlíček a její místopředseda Jiří Belinger se oficiálně setkali s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Jedním z nejsledovanějších témat posledních týdnů je časový horizont přípravy výzev OPPIK, které připravuje MPO.

MEOHUB ve finále: AMSP ČR nabízí poslední vstupenky do USA

Středa, 21. leden 2015

Projekt rodiny Rausnitzů, majitelů úspěšné firmy Meopta a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vrcholí. MEOHUB přivítá první české firmy v červnu 2015. Zatím nevídané zázemí, které vytvořili úspěšní američtí podnikatelé s českými kořeny, poskytne našim firmám nejen kancelářské a skladové prostory, ale hlavně právní, obchodní a marketingový servis. 

Exportní novinky z dílny AMSP ČR: Hrajeme první housle

Středa, 21. leden 2015

V AMSP připravujeme první česko-čínský podnikatelský slovník. Vytvořili jsme ucelený cyklus vzdělávacích programů Byznys napříč kulturami. Zahajujeme unikátní MEOHUB pro naše exportéry v USA. Vydáváme Manuál řízení exportních rizik pro malé a střední firmy. 

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.