listopad_obr540x60.gif

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

AMSP ČR přidává plyn: Malí obchodníci již mají zastání

Čtvrtek, 30. říjen 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahajuje další klíčový projekt naplňující dlouhodobou misi Asociace – prostřednictvím drobného podnikání udržet základní obslužnost regionů. Za tímto účelem představila postupně AMSP ČR svoje aktivity zaměřené na zahájení podnikání mladých (Svou cestou – Young Business), podporu řemesel (Fandíme řemeslu), začínajících podnikatelek (Podnikavá žena) nebo rodinného byznysu (Rodinná firma). Dalším krokem zástupce nejširší skupiny malých a středních podnikatelů k udržení fungující regionální  infrastruktury je projekt Malý obchod.

Jedenáctý ročník ekonomického žebříčku Štiky českého byznysu zná své vítěze

Čtvrtek, 30. říjen 2014

Žebříček výherců soutěže pod záštitou AMSP ČR ovládla liberecká společnost Benteler Maschinenbau CZ s.r.o., která vyvíjí speciální stroje a zařízení pro sklářský a automobilový průmysl. Titul Česká štika přiřkla porota českobudějovické rodinné firmě ELEKTRA PV s.r.o., která se zaměřuje na prodej elektrospotřebičů pro domácnost. Žebříček Štiky českého byznysu založila společnost Coface Czech počátkem roku 2005 s cílem identifikovat české podniky rostoucí s dobrými výsledky hospodaření a dobrou úrovní likvidity a finanční stability.

Ministerstvo financí vyšlo vstříc požadavku AMSP ČR: Elektronická evidence tržeb se bude zavádět postupně

Pondělí, 27. říjen 2014

Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR se podařilo dojednat s Ministerstvem financí kompromis v zavádění elektronické evidence tržeb. Systém elektronické evidence tržeb se nebude zavádět pro všechny podnikatele současně, ale odstupňovaně. AMSP ČR apelovala na ministra financí Andreje Babiše a jeho tým, aby se z důvodu očekávaného chaosu odstupňovalo zavádění do režimu jednoho roku.

Nový projekt „Fandíme řemeslu!“ na veletrzích Střechy Praha a Řemeslo Praha 2015

Pátek, 24. říjen 2014

Nový dlouhodobý projekt na podporu řemesel v ČR „Fandíme řemeslu!“ bude na veletrhu prezentován formou společné expozice řemeslných cechů, ukázkami prací a řadou přednášek. Projekt je první akcí tohoto druhu, kterou zahájila v roce 2014 Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), partner veletrhu. V rámci ŘEMESLNÉHO DNE v pátek 23. ledna 2015 proběhnou podnětné přednášky a semináře a také budou předána ocenění zástupcům jednotlivých cechů za nejlepší „řemeslný počin“ - jakoukoli aktivitu cechu, která podpoří jeho členy, mladé učně nebo povědomí o řemeslu mezi širokou veřejností.

Češi chtějí nakupovat u rodinných firem, jsou ochotni si i připlatit

Úterý, 21. říjen 2014

Pro dvě třetiny Čechů je důležité, zda výrobky a služby, které nakupují, pocházejí od českých rodinných firem. 9 z 10 obyvatel Česka je navíc ochotno si za tyto výrobky připlatit. Nejraději Češi u rodinných firem kupují potraviny (87 %), řemeslné výrobky (75 %), služby (44 %) a oblečení a obuv (37 %). Vyplynulo to z průzkumu, který si nechala vypracovat Equa bank u příležitosti vyhlášení Ceny veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku.

Připravujeme 12. ročník Dne podnikatelů ČR: Prezident Miloš Zeman a klíčoví ministři v ostré diskusi

Úterý, 21. říjen 2014

Prezident Miloš Zeman, vicepremiéři Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek, ministryně Michaela Marksová-Tominová a Karla Šlechtová a ministr Jiří Dienstbier se zúčastní nejdůležitějšího setkání malých a středních podniků v roce 2014.

Exportní služby AMSP ČR jsou od roku 2014 součástí nabídky služeb státu pro exportéry

Pondělí, 20. říjen 2014

V uplynulých dnech pokračovala setkání představitelů AMSP ČR s velvyslanci důležitých zemí v České republice. Cílem Asociace je vytvořit dlouhodobou pracovní základnu, jak s přímo s ambasadory, tak s jejich ekonomickými diplomaty a pružně zprostředkovávat naši firmám obchodní a investiční poptávky. 

Jednání s šéfem důchodové komise Martinem Potůčkem: OSVČ se nesmí stát obětním beránkem

Pondělí, 20. říjen 2014

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a místopředsedkyně Asociace Pavla Břečková jednali s předsedou tzv. Důchodové komise Martinem Potůčkem. Asociace vnímala s rozpaky mediální vyjádření zástupců komise, které velmi často směřovaly ke kritice živnostníků, jakožto přispěvatelů do systému sociálního zabezpečení. AMSP ČR si plně uvědomuje, že vytvoření smysluplného mechanismu, který zabezpečí příští generaci důstojné důchodové podmínky je velmi obtížné zadání, tím spíše, že demografický vývoj nevěští v tomto směru nic dobrého.

Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu právě startuje

Středa, 15. říjen 2014

Počínaje dnešním dnem až do půlnoci 2. listopadu 2014 si může veřejnost zvolit svou rodinnou firmu roku. Hlasování probíhá v rámci soutěže Equa bank Rodinná firma roku a každý hlasující má šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Je to vůbec poprvé, co se veřejnost do soutěže může zapojit a podpořit tak jednu z  deseti nominovaných firem. Vyhlášení vítěze proběhne 13. listopadu 2014 v rámci Dne podnikatelů České republiky, organizovaného každoročně Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Soutěž Equa bank Rodinná firma roku pořádá AMSP ČR, generálním partnerem je Equa bank a partnerem soutěže LeasePlan GO. Soutěž se do budoucna rozhodla podpořit i společnost Deloitte.

Elektronické evidence tržeb ano, ale pokud podceníme přípravu, bude to fiasko

Středa, 15. říjen 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR podporuje plánovanou elektronickou evidenci tržeb, nicméně důrazně varuje před bagatelizováním celého řešení, které rozhodně nebude tak jednoduché, rychlé a levné jak se některé zájmové skupiny snaží prezentovat.

Známe vítěze soutěže MAKRO Dobrý podnikatel 2014!

Pondělí, 13. říjen 2014

Výrobci uměleckých vitráží Jitka a Richard Kantovi z Lubence vyhráli soutěž MAKRO Dobrý podnikatel 2014. Ve volném čase opravují kostel s gotickým presbytářem a jejich práce bude reprezentovat Českou republiku na výstavě EXPO 2015. Zvláštní Cenu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR si odnesla majitelka pražírny kávy RETRO KAFE Alena Fuksová z Olomouce. Cenu veřejnosti získal Luděk Bil z Přerova, který svůj život zasvětil gastronomii.

Vzniká první privátní inkubátor pro české firmy v USA

Pátek,  3. říjen 2014

Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, dojednává v těchto dnech v New Yorku detaily pro start byznysu českých malých a středních firem v USA. Ve čtvrtek 2.10.2014 došlo k definitivnímu odsouhlasení podmínek, za jakých malé české firmy využijí služeb prvního zahraničního privátního inkubátoru, který ve spolupráci s AMSP ČR vytvořila úspěšná newyorská rodina Rausnitzů, vlastnící  českého výrobce optických produktů Meopta.  Inkubátor umožní našim firmám sdílet v New York City kancelářské i výrobní prostory, administrativní a skladové zázemí.

Ceny VIA Bona za filantropii letos putují k zakladateli Dobrého Anděla v ČR nebo projektu „Milý Ježíšku“, novináři ocenili Kvido Štěpánka, jehož životní náplní je pomáhat potřebným

Čtvrtek,  2. říjen 2014

Nadace VIA ve spolupráci s Velvyslanectvím USA ocenila jednotlivce a firmy, kteří pomáhají svému okolí. Slavnostní udílení již 17. ročníku Cen VIA BONA se konalo opět v rezidenci velvyslance USA v Praze. „Velvyslanectví USA již několik let podporuje udílení Ceny VIA BONA a jsem poctěn, že i já mohu v této iniciativě pokračovat. Nadace VIA si vážíme za to, že v této zemi dlouhodobě podporuje filantropii,“ řekl velvyslanec USA v ČR Andrew Schapiro.

Jak nenaletět v říjnových volbách? Přečtěte si průvodce protikorupčního voliče Rekonstrukce státu!

Středa,  1. říjen 2014

Rekonstrukce státu, jejímž aktivním podporovatelem a partnerem je i AMSP ČR, zveřejnila 30.9.2014 shrnující hodnocení, jak politické strany naplňovaly svůj závazek k prosazení devíti protikorupčních zákonů. Platforma nevládních organizací, které jsme členem, sliby zhodnotí rok od minulé předvolební kampaně, kdy se kandidáti do Sněmovny i politické strany hromadně k projektu připojovali. Toto „vysvědčení“ politických stran poputuje odhadem do téměř 2,5 milionu domácností po celé České republice. V nadcházejících volbách tak může vysvědčení sloužit jako informační průvodce pro protikorupční voliče.

Malé a střední podniky očekávají mohutný příděl EU dotací, administrativní zátěž přetrvává

Čtvrtek, 25. září 2014

Praha, 25.9.2014.  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s Komerční bankou představuje obsáhlý průzkum, jenž se v detailu zabývá dotační problematikou z pohledu firem i obcí. Průzkum realizovala agentura IPSOS. Dotazováno bylo 500 subjektů (400 firem a 100 obcí), které v minulém programovacím období získaly dotaci.

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

Hlavní aktivity


rodinna_firma_RGB.png


svou_cestou_logo_CMYK_1.jpg


logo_1.jpg


ZAKLADNI_VERZE_CMYK.jpg


maly_obchod_RGB.jpg

Partneři

ICE_1.jpg
 
CRR_banner_160x50.jpg
 
tacr_1.png
 
Zakl__daj__c___spole__nost_1.jpg
 
ICC_Logo_CZ_RGB_BIG_jpg_1.jpg
 
logo_akcelerace (150w)_1.jpg
 
LogoCTbar_web_1.jpg
 
AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.