Banner_Dobry_podnikatel_AMSP_540x60px_01.gif

IZIO_Zjednoduste_11.2013_540x60px_novy.gif

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Z malých obcí mizí obchody, služby, církev i školy: AMSP ČR jednala s kardinálem Dominikem Dukou o vzájemné podpoře

Středa, 10. září 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, která hájí zájmy nejširší skupiny malých firem, byla na Arcibiskupství pražském dne 9.9.2014 přijata hlavním představitelem katolické církve kardinálem Dominikem Dukou. Setkání se za podnikatele zúčastnili předseda Asociace Karel Havlíček a generální ředitelka Eva Svobodová. Jednalo se o průlomové jednání, v rámci kterého zástupci malých firem nastartovali dlouhodobý trend spolupráce a vzájemné podpory v rámci udržení infrastruktury obcí a malých měst.  

AMSP ČR k novele zákona o spořitelních a úvěrních družstvech: S vaničkou vyléváme i dítě

Středa,  3. září 2014

Ohrožení existence byť jen jediné firmy v důsledku legislativního opatření je pro nás nepřijatelné. Návrh novely zákona o spořitelních a úvěrních družstvech ohrozí většinu z nich.

Informace o evropských dotacích pro podnikání a inovace: vše na jednom místě

Středa,  3. září 2014

Na čerstvě spuštěném portálu www.oppik.cz naleznete komplexní informace o dotačních příležitostech pro podnikatele, které nabízí Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). OPPIK navazuje na právě končící program Podnikání a inovace (OPPI), který není nutné podnikatelům žádajícím o evropské dotace představovat.

AMSP ČR: Státní podpora exportu se musí střelhbitě změnit

Úterý,  2. září 2014

Exportní strategie ČR 2012–2020 se místo akčního dokumentu, podporujícího tuzemské vývozce začíná stávat akademicko-funkcionářským cvičením, kterému chybí jakákoliv akčnost. Potvrzují se tak zásadní připomínky Asociace malých a středních podniků  a živnostníků ČR z roku 2012, která varovala před příliš komplikovanou implementací bez systémové kontroly výstupů a vazby na aktuální dění ve světě.

AMSP ČR po setkáních s opozicí: Shoda ve zvýšené podpoře mikropodnikatelů

Čtvrtek, 28. srpen 2014

Asociace jedná průběžně jak s vládními, tak opozičními parlamentními stranami. Předseda Asociace Karel Havlíček s místopředsedy Pavlou Břečkovou a Jiřím Belingerem se postupně setkali s představiteli ODS, Starostové a TOP 09. ODS v nejsilnější sestavě v čele s předsedou Petrem Fialou, Martinem Kubou a Janem Skopečkem potvrdila, že je připravena podpořit případný kobercový nálet Asociace na všechny, kteří se budou snažit zhoršit podmínky  nejmenších živnostníků.

Evropská komise uzavřela „dohodu o partnerství“ s Českou republikou o využití strukturálních a investičních fondů EU pro růst a zaměstnanost v období 2014–2020

Středa, 27. srpen 2014

Evropská komise uzavřela „dohodu o partnerství“ s Českou republikou, jejímž předmětem je strategie pro optimální využívání evropských strukturálních a investičních fondů v České republice. Dnešní dohoda umožní investovat celkem 22 miliard eur z prostředků politiky soudržnosti v období 2014–2020 (v běžných cenách, včetně financování z Evropské územní spolupráce a přídělu na Iniciativu na podporu zaměstnanosti mladých lidí). Česká republika rovněž obdrží dvě miliardy eur na rozvoj venkova a 31 milionů eur na odvětví rybolovu.

Tabletový týdeník DOTYK: Privátní inkubátor pomůže českým firmám prorazit do USA

Pondělí, 25. srpen 2014

Na vzniku inkubátoru, který pomůže drobným českým podnikatelům dostat se na americký trh, se 21. srpna dohodla Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) s Paulem a Geraldem Rausnitzovými, americkými majiteli společnosti Meopta, která je světovým výrobcem optiky. V Česku jde o ojedinělou aktivitu na bázi podnikatelského inkubátoru.

Desatero podpory MSP po půlroce - hodnocení AMSP ČR

Pátek, 22. srpen 2014

Tisková zpráva 22.8.2014. AMSP ČR vystavuje překvapivé vysvědčení koalici ve vztahu k malým  a středním podnikům a  vyhodnocuje tzv. Desatero podpory malých a středních firem, které představila a projednala v prvních týdnech koaliční vlády s jednotlivými ministry. Desatero je jednoduchý výčet nejdůležitějších úkolů, které by měla současná koalice vůči podnikatelům zvládnout. Poprvé vychází z požadavků Evropské unie, které jsou ovšem překlopeny do reálných tuzemských problémů a rovněž poprvé se cílové úkoly rozlišují na dopady do jednotlivých segmentů MSP dle resortů. 

Centrální informační místo pro exportéry ve věci sankcí Rusko

Pátek, 22. srpen 2014

Na setkání ministrů MPO a MZV se zástupci podnikatelů a exportéry dne 21.8.2014 bylo oznámeno centrální informační místo, kde exportéři naleznou všechny potřebné informace týkající se sankcí na Rusko – tím se stává Úřad vlády ČR. 

Roste počet insolvencí malých firem: AMSP ČR prosazuje „druhou šanci“

Čtvrtek, 21. srpen 2014

Za posledních 6 let vzrostl počet návrhů na insolvenci u malých firem téměř o devítinásobek. AMSP ČR mobilizuje k vytvoření možnosti řešit situaci zjednodušenou reorganizací. Napľňujeme tím tak další bod asociačního „Desatera“ z Jízdního řádu podpory malých a středních podniků nazvaný „Druhá šance". 

Předseda AMSP ČR jednal s ministrem školství Marcelem Chládkem: Problém krácení podpory soukromých odborných škol a učňovských oborů je zatím zažehnán

Středa, 20. srpen 2014

V dalším kole setkání mezi MŠMT a AMSP ČR projednával předseda Asociace s ministrem Marcelem Chládkem nejnovější strategii AMSP ČR spočívající v podpoře rozvoje regionů prostřednictvím podpory mikropodnikání v obcích a malých městech.

AMSP ČR po setkání s předsedou AV ČR Jiřím Drahošem: Firmy začínají komercializovat výsledky spolupráce s Akademií věd ČR

Středa, 20. srpen 2014

Předseda Asociace Karel Havlíček jednal v rámci pravidelných setkání s předsedou Akademie věd ČR prof. Jiřím Drahošem o výsledcích spolupráce mezi MSP a jednotlivými ústavy AV ČR. Oba předsedové tak reagují na stav, kdy se každoročně zvyšuje počet malých firem, které buď samostatně nebo v konsorciu jiných podniků či univerzit využívají výsledky výzkumu Akademie věd.

Inovační vouchery v Praze – Výzva 2014

Pondělí, 18. srpen 2014

Dne 29. července 2014 byl Radou hl. m. Prahy schválen projekt „Inovační vouchery v Praze – Výzva 2014“, který je výsledkem úzké spolupráce magistrátu hl.m.Prahy a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Navazuje na loňský úspěšný ročník a je zaměřen na podporu navázání prvotní spolupráce malých a středních podniků se sídlem v Praze s pražskými výzkumnými organizacemi. Cílem projektu je, aby začala fungovat aktivní spolupráce mezi soukromou a výzkumnou sférou v oblasti inovací.

AMSP ČR je kontaktním místem pro tuzemské podnikatele napálené čínskými obchodními partnery

Čtvrtek, 14. srpen 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR eviduje stížnosti tuzemských podnikatelů, zejména výrobních firem, na podvodné jednání některých čínských dodavatelů. Začíná se stávat, že čínský producent, nabízející tuzemským firmám materiál, nejdříve vyláká z našich odběratelů zálohu ve výši desítek procent, dodávka řádně proběhne, nicméně jedná se o úplně jiné, bezhodnotné zboží.

AMSP ČR jednala s guvernérem ČNB: Připravujeme pro naše členy manuál řízení finančních rizik a prognózy kurzů

Čtvrtek, 14. srpen 2014

Předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR  Karel Havlíček se setkal s guvernérem České národní banky Miroslavem Singerem. Hlavním tématem byly nejbližší kroky ČNB, které by měly vliv na podnikatelské prostředí. Předseda Havlíček v úvodu zrekapituloval vliv podzimních intervencí na MSP, které podle šetření Asociace byly na malé firmy neutrální.

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2000.