540x60.jpg
banner_AMSP_prosinec14.png
odstartovano.png

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Úspěch AMSP ČR: Elektronická evidence tržeb se vyhne mikropodnikatelům. Nebude ani účtenková loterie.

Úterý, 16. prosinec 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představila výsledky nejrozsáhlejšího průzkumu mezi českými drobnými podnikateli k připravovanému opatření – elektronické evidenci tržeb (EET), kterou Ministerstvo financí plánuje postupně zavádět od 1.1.2016. 

Mimořádná tisková konference AMSP ČR k elektronické evidenci tržeb: Host Andrej Babiš a jeho tým

Pondělí, 15. prosinec 2014

AMSP ČR připravila zatím nejrozsáhlejší průzkum k opatření, které zcela zásadně ovlivní tuzemský maloobchod a drobné služby. Elektronická evidence tržeb (EET) by měla vstoupit v platnost v roce 2016 a v tuto chvíli intenzivně vyjednáváme  s ministrem financí a jeho týmem její konečnou podobu. Andrej Babiš  spolu se svými náměstky Simonou Hornochovou a Lukášem Wagenknechtem budou na tiskové konferenci AMSP ČR  nejen komentovat výsledky průzkumu, ale zveřejní definitivní verzi EET s ohledem na podnikatele, kterých se opatření dotkne, představí technologickou platformu, časový harmonogram a případné úlevy pro nejmenší živnostníky. Mimořádná tisková konference bude v úterý 16. prosince 2014 od 10:00 h v sídle AMSP ČR.

Registrujte se bezplatně na praktický workshop "Strategie pro vaši firmu – jak ji vytvořit?"

Čtvrtek, 11. prosinec 2014

Zveme Vás na workshop unikátního mezinárodního projektu na podporu malého a středního podnikání, kterého se AMSP ČR účastní jako partner. Za podpory švédského know-how a evropských dotací přinese českým firmám vzdělání v oblasti strategického řízení malých a středních podniků.  Workshop proběhne hned ve třech městech - v Praze, Brně a Bratislavě. 

Jste česká firma se zájmem expandovat do USA?

Úterý,  9. prosinec 2014

Disponujete unikátním produktem s výrazným potenciálem na americkém trhu? Neváhejte – a splňte si s námi svůj americký sen. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Meopta představují dlouho očekávaný projekt zatím ojedinělého zázemí pro české firmy na americkém trhu. Začínáme přijímat přihlášky do MeoHubu.  

AMSP ČR: Zásadní zvýšení cen za normy je podpásová rána

Úterý,  9. prosinec 2014

Navzdory deklaracím o důležitosti průmyslu a podpoře technických oborů chce stát od ledna v zásadně zvýšit cenu za přístup k technickým normám. Dopad zejména na menší firmy a samostatně výdělečné inženýry a konstruktéry je zřejmý, stejně jako negativní vliv na konkurenceschopnost naší ekonomiky, a v důsledku rozšíření šedé zóny. Cílem by měla být spíše profesionalizace byznysu pomocí dostupnosti legislativy legálními prostředky.

Zemřel místopředseda dozorčí rady AMSP ČR Jiří Obračaj

Pondělí,  8. prosinec 2014

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dnes náhle zemřel dlouholetý místopředseda dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, pan Ing. Jiří Obračaj. Jiří Obračaj byl jedním z nejdéle působících spolupracovníků a členů naší Asociace. Od založení AMSP ČR byl členem dozorčí rady, později se stává vedoucím Výboru pro strukturální fondy, kterým byl doposud. Byl velkým a neúnavným bojovníkem za správně nastavené podmínky při čerpání evropských dotací s ohledem na malé a střední firmy. 

Karel Havlíček na Fóru Zlaté koruny: Peníze nedělají peníze, ale lidé

Pondělí,  8. prosinec 2014

Za účasti ministrů Andreje Babiše a Jana Mládka se ve čtvrtek uskutečnilo v TOP HOTELU Praha Fórum Zlaté koruny na téma Konkurenceschopnost – Dokážem si najít svoji cestu? Při zahájení Fóra ředitel Zlaté koruny Pavel Doležal připomněl, že se naše pozice ve světovém žebříčku konkurenceschopnosti sice v posledním roce po letech propadu o devět míst zlepšila, ale zaujímáme pouze 37. místo ze 144 zemí.

Český čmelák, 3D pero či lůžko pro obézní. Vizionáři 2014 převzali ocenění za inovace

Pátek,  5. prosinec 2014

Sdružení CzechInno ve spolupráci s partnery dnes v Praze vyhlásilo vítěze projektu Vizionáři 2014 a ocenilo tak inovativní počiny v českém podnikání s významným společenským, technologickým či ekonomickým přínosem. V letošním roce projekt zaznamenal rekordní počet přihlášených subjektů a přinesl vysoce kvalitní přihlášky. Odborná porota z nich po těžkém rozhodování vybrala osm, které ocenila titulem „Vizionář 2014“, jednomu subjektu udělila své čestné uznání. 

Vydírání spekulantů s koncovkami domén graduje: AMSP ČR chystá právní opatření

Pondělí,  1. prosinec 2014

Opětovně jsme obdrželi informace o pokusech firem, které telefonicky nabízejí podnikatelům registraci domén, u nichž je např. stejný název firmy, ale jiná koncovka. Obvykle je u webu firmy koncovka .cz nebo .com, podvodná firma nabízí koncovku eu. nebo net., apod. V případě nesouhlasu volající hrozí tím, že umožní tuto registraci jiné firmě a podnikatel tak bude muset doménu draze odkoupit. Ve skutečnosti však podnikateli pouhou registrací domény bezprostředně nic nehrozí, vyjma případů, kdyby chtěl někdo doménu zneužít. Tam však dotyčnému pachateli hrozí trestní postih.

ÚSPĚCHY ČESKÉHO EXPORTU - vyhlášení vítězů 17. ročník soutěže Exportní cena DHL UniCredit

Čtvrtek, 27. listopad 2014

Sedmnáctý ročník prestižní soutěže Exportní cena DHL UniCredit zná své vítěze. V kategorii „Středně velká společnost“ obsadila první místo společnost HIT OFFICE s.r.o., výrobce potravinářského a archivačního programu patřící mezi lídry evropského trhu a řadící se mezi tři nejvýznamnější výrobce papírových tácků, misek a talířů. Vítězem kategorie „Malá společnost“ se stala dynamicky se rozvíjející společnost Uniron s.r.o. s více než dvacetiletou tradicí. V současné době jsou jejími hlavními činnostmi tváření hliníkového materiálu pro sektor automotive, tváření oceli, konstrukce a výroba postupových lisovacích nástrojů.

Kvalitní informace – předpoklad úspěchu v podnikání

Čtvrtek, 27. listopad 2014

Aktuální informace jsou nezbytným předpokladem správného manažerského rozhodnutí. V této souvislosti lze upozornit na dvě nové publikace, které se v nejbližších dnech objeví na našem knižním trhu. Oba tituly vznikly s podporou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

AMSP ČR: Zákon o elektronických komunikacích jde proti podnikatelům

Čtvrtek, 27. listopad 2014

Podnikatelé – budete muset věnovat více pozornosti svým smlouvám s operátorem mobilních služeb. Již brzy - 4. prosince 2014 - vstoupí v účinnost novela zákona č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích.

Ve Španělském sále byly oceněny "Excelentní" a "Společensky odpovědné" firmy a organizace

Středa, 26. listopad 2014

V úterý večer byly v tradičních reprezentativních prostorách Pražského hradu oceněny nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost.

AMSP ČR dobývá Evropu: Program podpory mladých podnikatelů patří k nejlepším v EU

Úterý, 25. listopad 2014

Potěšující zpráva přišla z Bruselu. Z celkem 115 evropských podnikatelských organizací tzv. Evropského výměnného programu pro podnikatele (Erasmus for Young Entrepreneurs) obsadila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR 9. místo.  

Kde evropské dotace v roce 2013 pomáhaly

Pátek, 21. listopad 2014

CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ocenily nejlepší podnikatelské projekty roku 2013. CEPS a.s., MAGNETON a.s., dataPartner s.r.o., MEXIM CONSULTING, spol. s r.o., DEZA, a.s., NUTREND D.S., a.s., STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o. a Ki-Wi Digital s.r.o. Ocenění za své úspěšné projekty podpořené ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu si převzali při slavnostním vyhlášení v úterý 18. listopadu v Martinickém paláci na Pražském hradě.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.