BANNER_EET.gif
AMSP_540x60_w10_14.jpg

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

AMSP ČR vyhlašuje otevřenou válku nepodloženým útokům proti OSVČ

Středa, 25. březen 2015

Na základě trvale zkreslujících argumentů při rétorice proti živnostníkům, vyhlašuje Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR nulovou toleranci proti každému, kdo použije ve veřejné diskusi zásadně chybných údajů. Fakticky tím AMSP ČR opětuje množící se útoky a vyhlašuje otevřenou válku každému, kdo si neověří fakta a vystřelí na živnostníky s použitím nesmyslných čísel. S každým „veřejným blábolem,“  cíleným proti živnostníkům bude AMSP ČR seznamovat téměř 250 tisíc podnikatelských subjektů a současně bude takové útoky medializovat. Začínáme poslancem Ladislavem Šinclem, který se spletl o řád při porovnání odvodů OSVČ a zaměstnanců.

AMSP ČR ve spolupráci s MPO připravuje analýzu absorpční kapacity prvních výzev OP PIK

Středa, 25. březen 2015

Zdvořile vyzýváme všechny potenciální žadatele v OP PIK, aby věnovali pár minut vyplnění dotazníku, který vznikl na základě spolupráce  Výboru pro strukturální fondy AMSP ČR a Ministerstva  průmyslu a obchodu, v rámci dokončujících se příprav prvních dotačních výzev. Pro vhodné nastavení parametrů dává prostor potenciálním žadatelům, aby se vyjádřili k tématu plánovaných firemních investic.

AMSP ČR k EET: Od dnešního dne už jen ověřené informace. Spouštíme plošný informační servis.

Úterý, 24. březen 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spouští hlavní informační nástroj k elektronické evidenci tržeb (EET). Na serveru www.eltrzby.cz poskytuje AMSP ČR od dnešního dne zcela nezávislý informační servis pro všechny podnikatele a jejich oborové svazy a sdružení. Ověřené aktuální informace, validované Ministerstvem financí, budou dostávat zdarma do svých e-mailových schránek majitelé desetitisíců malých provozoven a jejich zástupci. 

AMSP ČR: Výzvy OPPIK ještě v dubnu, plné žádosti v létě, hodnotící komise na podzim

Pondělí, 23. březen 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR denně konzultuje a monitoruje situaci ohledně nových výzev 2014-2020 Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Na základě aktuálního  jednání mezi náměstkem MPO Tomášem Novotným a předsedou AMSP ČR Karlem Havlíčkem by mělo být do konce dubna vypsáno 11 výzev, obratem se zahájí příjem registračních žádostí a po přibližně třech měsících i příjem plných žádostí. Po dalších třech měsících, tedy v listopadu 2015, by měly zasednout první hodnotící komise. První čerpání prostředků z nových výzev by tak mohlo proběhnout v prvním čtvrtletí 2016. 

Útok na živnostníky ohledně zdravotních odvodů je založen na chybných číslech

Neděle, 22. březen 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se ostře ohrazuje proti opakovanému nepravdivému tvrzení, že OSVČ odvádějí na zdravotním pojištění  méně, než z něj čerpají. Skutečnost je taková, že osoby samostatně výdělečně činné odvádějí do systému zdravotního pojištění víc než dvakrát tolik, než kolik z něj dostávají. Do doby, než se začne informovat na základě skutečných čísel, odmítá AMSP ČR o čemkoliv dalším jednat.

AMSP ČR: Návrh na místní příslušnost exekutorů poškodí věřitele i dlužníky

Pátek, 13. březen 2015

AMSP ČR zahájila na včerejší konferenci odbornou diskusi k návrhu podporovaném předsedou Legislativní rady vlády a ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstibierem, který zavádí tzv. místní příslušnost soudních exekutorů. Zatímco dnes si věřitel může vybrat exekutora, nově by mu byl přidělen exekutor z regionu, odkud pochází dlužník, bez ohledu na jeho kvalitu a názor věřitele. Podnikatelé, soudci, exekutoři a bankéři včera velmi otevřeně diskutovali dopady této zásadní změny. Svůj příspěvek přednesl i belgický soudní exekutor Alex Dockers.

Místní příslušnost soudních exekucí sníží vymahatelnost dluhů

Čtvrtek, 12. březen 2015

Praha, 12.3.2015. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) nesouhlasí s tím, že si věřitel nebude moci vybrat vlastního exekutora a že mu bude přidělen exekutor podle místní příslušnosti. Jedná se o zásadní porušení práv věřitele. Vytváří se nemotivační systém, který může nebývale poškodit firmy domáhající se svých pohledávek. Touto regulací se omezí konkurence mezi jednotlivými exekutorskými úřady, což v důsledku může vést ke zhoršení kvality služeb. Jedná se o posílení průměrnosti nad kvalitou. AMSP ČR varuje před tím, že tento krok může vážně ohrozit vymáhání firemních dluhů v ČR.

EET: Další kolo jednání AMSP ČR s ministrem financí a jeho týmem

Úterý, 10. březen 2015

9.3.2015. Předseda AMSP ČR Karel Havlíček, místopředsedkyně Asociace Pavla Břečková a GŘ Asociace Eva Svobodová se dnes setkali s ministrem financí Andrejem Babišem, náměstkyní ministra Simonou Hornochovou, generálním ředitelem GFŘ Martinem Janečkem a Markem Hlavicou, odpovědným za komunikační aktivity spojenými s EET. Proběhlo tak další strategické jednání k tomu, jak bude vypadat pojetí elektronické evidence tržeb (EET). Koho se  nový režim prodejů definitivně dotkne, spuštění portálu AMSP ČR k EET, daňové úlevy na pořízení přístroje a 80% paušály pro malé obchody, byly hlavními projednávanými body.

AMSP ČR jednala s kardinálem Dominikem Dukou: Bez malého podnikání a fungujícího kostela se z obcí stanou skanzeny

Středa,  4. březen 2015

3.3.2015.  V Arcibiskupském paláci dnes proběhlo další setkání mezi kardinálem Dominikem Dukou a předsedou AMSP ČR Karlem Havlíčkem. Jednání se dále zúčastnil Tomáš Holub, generální sekretář České biskupské konference a Karel Štícha, vedoucí správy majetku a hlavní ekonom diecéze. Dnešní jednání již nastínilo konkrétní formu spolupráce. AMSP ČR aktuálně připravuje pro katolickou církev pravidelný informační servis, zaměřený na legislativní, daňové a právní novinky a stává se odborným konzultantem představitelů České biskupské konference v problematice správy majetku a malého podnikání.

Časopis AMSP ČR Trade News ve 4.ročníku: Jsme zde pro podnikatele, ne pro politiky

Pondělí,  2. březen 2015

Kam kráčí protinožci? Překvapení: australská energetická revoluce staví na českých znalostech. Výzvy australského pracovní trhu. Proč je považován trh Nového Zélandu za nejférovější? Koordinace českého exportu: z hrušky na zem. Exportní comeback českého leteckého průmyslu. Půjčujeme si nejlevněji v historii.  Více jak 8.500 auditovaných exemplářů nejlépe hodnoceného B2B magazínu na českém trhu dostávají podnikatelé právě v těchto dnech.  Aktuální číslo Trade News se tentokráte zaměřuje na trhy Austrálie a Nového Zélandu a mapuje příležitosti malých a středních firem v leteckém průmyslu.

Roste počet fingovaných obchodníků z Číny: AMSP ČR zveřejňuje jejich seznam

Pátek, 27. únor 2015

Asociace malých a středních podniků koncentruje na jedno místo stížnosti na nekalé chování čínských obchodních partnerů a zřizuje Chinese Black List. 

AMSP ČR k EET: Odpovědi do 48 hodin, informační portál před dokončením

Pondělí, 23. únor 2015

Naše asociace je v posledních dnech zavalena mimořádným množstvím dotazů spojených se zaváděním elektronické evidence tržeb (EET). Zavádíme proto speciální režim v rámci kterého každý podnikatel dostane do 48 hodin odpověď. Současně připravujeme k novému systému bezhotovostních prodejů plošný informační servis. Dokončujeme portál, který spustíme v následujících týdnech a který bude sloužit  nejen podnikatelům, oborovým svazům, ale i zástupcům médií. Každý, kdo bude mít zájem, bude dostávat bezplatně aktuální informace na svůj mail.

AMSP ČR: Americký sen jsme včera přiblížili finalistům projektu Meohub

Čtvrtek, 19. únor 2015

Dne 18. února 2015 proběhly v Přerově prezentace dvanácti finalistů o vstupenku na americký trh.  Projekt MEOHUB (www.meohub.cz), za kterým stojí  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a rodina amerických investorů Rausnitzů, tak v brzké době přivítá v New Yorku první české firmy. Ty dostanou zatím nevídané zázemí v podobě hmotné i manažerské podpory.

Inovační vouchery pro začínající firmy v Praze ohroženy. AMSP ČR začíná vyjednávat.

Úterý, 17. únor 2015

Pražská koalice nezačala šťastně. Alespoň co se týká podpory malých firem, zaměřených na spolupráci s univerzitami a výzkumnými organizacemi. Projekt inovačních voucherů, který AMSP ČR před třemi lety iniciovala a společně s magistrátem vybudovala a který sloužil například talentovaným studentům, kteří si založili první firmu, je ohrožen. Pražská koalice ANO, Trojkoalice a ČSSD je chce zrušit.

Diskusi o solidárnosti odvodů ukončily zdravotní pojišťovny: Odbory vystřelily na špatné terče

Středa, 11. únor 2015

Minulý týden odboráři rozvířili diskusi ohledně přečerpávání zdravotní péče a solidárnosti plateb zdravotního pojištění osobami samostatně výdělečně činnými. V tomto týdnu zveřejnil server Podnikatel.cz přesná data, která poskytly rozhodující tuzemské pojišťovny. Vzhledem k tomu, že AMSP ČR k tomu měla mnoho mediálních vystoupení, představujeme nyní názor těch nejkompetentnějších v celém systému, zdravotních pojišťoven samotných.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.