banner_AMSP_akce_31_1_2015.png
banner_asociace_540x60px_final.gif

Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

České řemeslo žije: AMSP ČR vyhodnotila řemeslné počiny 2014

Pondělí, 26. leden 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahájila v minulém roce ofenzivu k podpoře české dovednosti, zručnosti a tradičního fortelu. Asociace se angažovala v přípravě stálé výstavy Muzea hl.m.Prahy k historii cechů na zámku ve Ctěnicích „Řemesla v pořádku“, zrealizovala historicky největší tuzemský průzkum o potřebách řemeslníků a vnímání řemesla ve společnosti, připravila dílčí změny v Živnostenském zákoně směřující k posílení pozice kvality a bezpečnosti některých profesí, vyjednala s Ministerstvem financí vyjmutí řemesel a drobných služeb z první vlny zavádění elektronické evidence tržeb a tento pátek (23.1.2015) ocenila nejlepší řemeslné počiny 2014.

AMSP ČR jednala s ministryní pro místní rozvoj: Výzvy operačních programů ve druhém čtvrtletí. Zákon o veřejných zakázkách připraven.

Pondělí, 26. leden 2015

Předseda Asociace malých a středních podniků ČR Karel Havlíček a její místopředseda Jiří Belinger se oficiálně setkali s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Jedním z nejsledovanějších témat posledních týdnů je časový horizont přípravy výzev OPPIK, které připravuje MPO.

MEOHUB ve finále: AMSP ČR nabízí poslední vstupenky do USA

Středa, 21. leden 2015

Projekt rodiny Rausnitzů, majitelů úspěšné firmy Meopta a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vrcholí. MEOHUB přivítá první české firmy v červnu 2015. Zatím nevídané zázemí, které vytvořili úspěšní američtí podnikatelé s českými kořeny, poskytne našim firmám nejen kancelářské a skladové prostory, ale hlavně právní, obchodní a marketingový servis. 

Exportní novinky z dílny AMSP ČR: Hrajeme první housle

Středa, 21. leden 2015

V AMSP připravujeme první česko-čínský podnikatelský slovník. Vytvořili jsme ucelený cyklus vzdělávacích programů Byznys napříč kulturami. Zahajujeme unikátní MEOHUB pro naše exportéry v USA. Vydáváme Manuál řízení exportních rizik pro malé a střední firmy. 

Projekt Fandíme řemeslu vrcholí: AMSP ČR hlavním aktérem největší řemeslné akce roku

Úterý, 13. leden 2015

Asociace malých s středních podniků a živnostníků se ve dnech 22.1.-24.1.2015 „stěhuje“ do PVA Letňany. Na největší akci pro řemeslníky „Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha“ připravuje AMSP ČR v rámci svého dlouhodobého projektu „Fandíme řemeslu“ odborný program, a to po celu dobu veletrhu:

Bezplatný seminář pro matky s dětmi do 15 let, osoby 50+ a zaměstnavatele

Pondělí, 12. leden 2015

Představíme Vám příležitosti i předsudky spojené se zaměstnáváním matek s dětmi do 15 let a osob starších 50 let (50+). V čem jsou jejich výhody? Proč jich zaměstnavatelé nevyužívají? Čeho se obávají? A jsou tyto obavy oprávněné?

Návrhy na povinnou registraci v Hospodářské komoře ČR pro všechny podnikatele je návrat do socialismu

Čtvrtek,  8. leden 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se důrazně staví proti snaze Hospodářské komory ČR zavést od roku 2017 povinnou registraci všech podnikatelů u Hospodářské komory. Povinná registrace je pouze měkčí forma povinného členství, což z plošného pohledu všech podnikatelských subjektů nemá absolutně žádné opodstatnění.   

AMSP ČR: Osočování živnostníků z nízkých daní je založeno na chybné úvaze

Středa,  7. leden 2015

V souvislosti se zveřejněním výsledků plnění státního rozpočtu za rok 2014 dochází k nesprávnému výkladu skutečně odvedených daní z příjmů OSVČ.

Silvestrovský bonus: AMSP ČR a DOTYK představují podnikatele první republiky a monarchie v reálném světle

Pondělí, 29. prosinec 2014

Jakými byznysovými zásadami se řídili naši podnikatelé před sto lety? Jak se prováděl lobbing? Jací byli kmotři první republiky?

AMSP ČR: Exportéři do Ruska se musí zajistit, ale není důvod podléhat panice

Pondělí, 29. prosinec 2014

23.12. 2014 proběhlo první jednání meziresortní komise zaměřené na další koncepci tuzemského exportu do Ruska, vedené ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem.   

Úspěch AMSP ČR: Elektronická evidence tržeb se vyhne mikropodnikatelům. Nebude ani účtenková loterie.

Úterý, 16. prosinec 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představila výsledky nejrozsáhlejšího průzkumu mezi českými drobnými podnikateli k připravovanému opatření – elektronické evidenci tržeb (EET), kterou Ministerstvo financí plánuje postupně zavádět od 1.1.2016. 

Mimořádná tisková konference AMSP ČR k elektronické evidenci tržeb: Host Andrej Babiš a jeho tým

Pondělí, 15. prosinec 2014

AMSP ČR připravila zatím nejrozsáhlejší průzkum k opatření, které zcela zásadně ovlivní tuzemský maloobchod a drobné služby. Elektronická evidence tržeb (EET) by měla vstoupit v platnost v roce 2016 a v tuto chvíli intenzivně vyjednáváme  s ministrem financí a jeho týmem její konečnou podobu. Andrej Babiš  spolu se svými náměstky Simonou Hornochovou a Lukášem Wagenknechtem budou na tiskové konferenci AMSP ČR  nejen komentovat výsledky průzkumu, ale zveřejní definitivní verzi EET s ohledem na podnikatele, kterých se opatření dotkne, představí technologickou platformu, časový harmonogram a případné úlevy pro nejmenší živnostníky. Mimořádná tisková konference bude v úterý 16. prosince 2014 od 10:00 h v sídle AMSP ČR.

Registrujte se bezplatně na praktický workshop "Strategie pro vaši firmu – jak ji vytvořit?"

Čtvrtek, 11. prosinec 2014

Zveme Vás na workshop unikátního mezinárodního projektu na podporu malého a středního podnikání, kterého se AMSP ČR účastní jako partner. Za podpory švédského know-how a evropských dotací přinese českým firmám vzdělání v oblasti strategického řízení malých a středních podniků.  Workshop proběhne hned ve třech městech - v Praze, Brně a Bratislavě. 

Jste česká firma se zájmem expandovat do USA?

Úterý,  9. prosinec 2014

Disponujete unikátním produktem s výrazným potenciálem na americkém trhu? Neváhejte – a splňte si s námi svůj americký sen. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Meopta představují dlouho očekávaný projekt zatím ojedinělého zázemí pro české firmy na americkém trhu. Začínáme přijímat přihlášky do MeoHubu.  

AMSP ČR: Zásadní zvýšení cen za normy je podpásová rána

Úterý,  9. prosinec 2014

Navzdory deklaracím o důležitosti průmyslu a podpoře technických oborů chce stát od ledna v zásadně zvýšit cenu za přístup k technickým normám. Dopad zejména na menší firmy a samostatně výdělečné inženýry a konstruktéry je zřejmý, stejně jako negativní vliv na konkurenceschopnost naší ekonomiky, a v důsledku rozšíření šedé zóny. Cílem by měla být spíše profesionalizace byznysu pomocí dostupnosti legislativy legálními prostředky.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.