BANNER_oprava.gif

CZ_EN_CeBIT2016_540x60.gif

540x60_RR_2016.gif


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Přidáváme plyn v regionech: AMSP ČR v Hradci Králové

Pátek,  5. únor 2016

AMSP ČR roste raketovým tempem,  denně vyřizujeme stovky dotazů a přísně dbáme na to, aby každý tazatel dostal do 48 hodin odpověď. Pro jednotlivé segmenty firem jsme vybudovali již šest speciálních webů, vydáváme šest  elektronických zpravodajů, řadu tiskovin, odborné manuály, měsíční analýzy prostředí, exkluzivní časopis Trade News a využíváme čtyři sociální sítě. Vycházíme současně vstříc velkému množství žádostí o naší osobní návštěvu firem v  regionech. Předseda AMSP ČR od ledna navštěvuje jednotlivé kraje a na jednom předem daném místě se setkává s větším množstvím regionálních podnikatelů.  Další kolo proběhlo v Hradci Králové a hostitelem setkání byl významný člen AMSP ČR, Centrum andragogiky.

Vydáváme první číslo Zpravodaje Roku řemesel

Úterý,  2. únor 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Rok řemesel 2016 má nejen podnikatelský, ale rovněž velký celospolečenský význam. Denně se nám hlásí další a další podporovatelé, tuzemská média informují o českém řemeslu jako nikdy v historii a státní instituce se předhánějí v nabídkách spolupráce. Moc nás to těší, děkujeme především profesním spolkům za spolupráci a pro přehlednost předkládáme Zpravodaj Roku řemesel 2016, kde vždy jednou za měsíc zrekapitulujeme nejdůležitější aktivity Roku řemesel a současně představíme některé akce měsíce příštího.

Zlomili jsme rekord: McDonald´s bez housek a zablokovaná doprava

Úterý,  2. únor 2016

Vytvořením platformy Podnikavá žena zahájila před dvěma lety AMSP ČR společně s Ženy s.r.o.  a za podpory  Raiffeisenbank největší expanzi v podnikání žen. Společný web, vzájemné obchodování desítek tisíc registrovaných účastnic, školení pro začínající podnikatelky, mentoring, soutěže a granty - to vše dnes nabízíme ženám, které se rozhodly postavit na vlastní nohy. Jejich další setkání jsme uspořádali v obchodním centru Atrium Flora. Na akci přišlo neuvěřitelných 3 500 žen, restaurace praskaly ve švech, workshopy jely v každém koutě, kolabovala doprava a u McDonald´s došly housky.

Význam profesních spolků roste: AMSP ČR a KB ocenily nejlepší z nich

Pondělí,  1. únor 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Profesní spolky se začínají stávat základním pilířem tuzemského řemesla. Posílení kvality výrobků a služeb, bezpečnosti a dovolání spotřebitele při řešení případných problémů patří mezi hlavní cíle Roku řemesel 2016 a právě příslušnost k odbornému cechu, společenstvu nebo svazu by se měla stát hlavní garancí pro  zákazníky. AMSP ČR  usiluje o zvýšení hrdosti řemeslníků ke svému cechu a k posílení role profesních spolků jak v odborné, tak zákaznické veřejnosti. Ve spolupráci s Komerční bankou je proto motivujeme k významným společenským počinům, zviditelňující obory, které zastupují. 

Blesková zpráva AMSP ČR: První data o exportu 2015

Pátek, 29. leden 2016

Analytický tým AMSP ČR připravil u příležitosti konference Lídři českého exportu bleskurychlou zprávu o českém exportu 2015. Vůbec první čísla o našich vývozních aktivitách v uplynulém roce ukazují, že rosteme stále velmi dobrým tempem 7,5 %. I přes snahy  vlády i podnikatelů posílit obchodování mimo kontinent, jsme ale opět vzrostli zejména na trzích  EU, kde realizujeme již 84 % našich exportů. Největšího meziročního zlepšení na evropských trzích dosahujeme na Slovensku, Velké Británii, ale i neúnavném Německu. Kritická situace naopak vzniká v Rusku, kde meziročně ztrácíme 32 % a za poslední tři roky dokonce 45 %.

Revoluce na internetu: AMSP ČR a Mediatel spouští katalog Mistři řemesel

Pondělí, 25. leden 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Nejobsáhlejší katalog řemeslníků www.mistriremesel.cz byl představen na veletrhu Střechy Praha / Řemeslo Praha. V den zahájení portálu obsahoval již 17.896 kontaktů na dodavatele, přičemž jako vůbec první tuzemský vyhledávač rozlišuje řemeslníky garantované od ostatních, neboť spotřebitel okamžitě vidí, je-li jeho dodavatel členem profesního spolku. Stejně tak je prověřováno každé IČO a do seznamu se tak nedostanou firmy bez odpovídající živnosti, zajišťující odbornou kvalifikaci. AMSP ČR tak naplňuje základní poslání Roku řemesel 2016 - podporovat kvalitu řemeslné práce.

AMSP ČR a profesní spolky zahajují změny v tuzemském řemesle

Čtvrtek, 21. leden 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, společně s 23 profesními spolky zahajuje historicky největší ofenzivu na podporu řemesel. I přes různorodost živnostenských profesí, začínají tuzemští řemeslníci a jejich odborní zástupci sjednocovat zájmy v oblasti kvality výrobků a služeb, přístupu ke vzdělávání a prezentace odborné práce. Rok řemesel 2016 se tak stává milníkem pro vnímání řemesla jak u odborné veřejnosti, tak ve společnosti obecně. Záštitu nejvýznamnější podnikatelské aktivitě roku poskytnul prezident Miloš Zeman, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

AMSP ČR jednala s premiérem: Vyhodnocení plnění podpory MSP v poločase vlády

Úterý, 19. leden 2016

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a  GŘ Asociace Eva Svobodová dnes jednali  s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Jednání se uskutečnilo v rámci pravidelných setkání vedení AMSP ČR s premiérem, na kterých se vyhodnocuje plnění podpory MSP, definované v tzv. Desateru. Karel Havlíček zhodnotil pozitivně fakt, že nedochází k zásadním obměnám v jednotlivých resortech a je tudíž možné průběžně pracovat s konkrétními ministry a jejich týmy. Solidně je hodnocena podpora středně velkých firem, naopak negativně je vnímána podpora drobných živností a řemesel. 

AMSP ČR: Největší tuzemská kampaň na podporu řemesel nabírá obrátky

Pondělí, 18. leden 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Oficiální zahájení ROKU ŘEMESEL 2016, hlavní tuzemské podnikatelské aktivity roku, proběhne v režii AMSP ČR již tento čtvrtek na výstavě Střechy Praha / Řemeslo Praha 2016 v PVA EXPO Praha Letňany. Za účasti téměř dvacítky profesních spolků a klíčových ministrů zahájí vše velká tisková konference ke stavu odborných profesí. AMSP ČR zde společně se firmou Mediatel představí nový internetový vyhledávač řemeslníků Mistři řemesel, který bude odlišovat garantované dodavatele od ostatních. Ihned po tiskové konferenci AMSP ČR společně s Komerční bankou vyznamená cechy za nejlepší řemeslné počiny. Strhující kampaň pokračuje i s dalším partnerem, vydavatelstvím Mafra, kde představujeme další kolo příběhů českých řemeslníků.

Mise splněna: zmírnění sankcí u KONTROLNÍHO HLÁŠENÍ potvrzeno

Čtvrtek, 14. leden 2016

Od letošního ledna je v platnosti nová povinnost pro podnikatele. Jde o zavedení kontrolního výkazu, tedy každý plátce DPH musí nyní každý měsíc odevzdat kompletní přehled všech vystavených a přijatých faktur od jiných plátců. Jedná se o již třetí výkaz v řadě u této konkrétní daně (daně z přidané hodnoty), který je navíc zatížen krátkými lhůtami a tvrdými sankcemi. O zmírnění sankcí proto AMSP ČR se státem intenzivně jednala celý podzim. Vláda včera schválila návrh novely zákona o DPH, který částečně zmírňuje jejich přílišnou tvrdost.   

AMSP ČR: Návrh na místní příslušnost exekutorů je nezodpovědná populistická hra

Středa, 13. leden 2016

Poslanecká sněmovna má na jedné ze svých nejbližších schůzí opětovně projednávat návrh zavádějící tzv. místní příslušnost soudních exekutorů. Velmi kontroverzní opatření by podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) v případě jeho schválení zasadilo další ránu věřitelům, paradoxně by ale poškodilo i dlužníky. To potvrzuje i nezávislá studie, kterou si nechalo vypracovat Ministerstvo spravedlnosti a ze které jednoznačně vyplývá, že by zavedení teritoriality vedlo ke snížení vymahatelnosti pohledávek.

Intenzivní jednání AMSP ČR o zmírnění sankcí u KONTROLNÍHO HLÁŠENÍ pokračují

Úterý, 12. leden 2016

Zavedení kontrolního výkazu znamená velmi zjednodušeně to, že každý plátce DPH musí od letošního ledna každý měsíc odevzdat kompletní přehled všech vystavených a přijatých faktur od jiných plátců (včetně čísla každé faktury, data, identifikace protistrany atd.). Jedná se o další výkaz u daně z přidané hodnoty, který je navíc zatížen bezprecedentními lhůtami a tvrdými sankcemi. O zmírnění sankcí proto se státem důrazně jednáme.   

Předkládáme revoluční ekonomický zpravodaj pro malé a střední firmy

Pondělí, 11. leden 2016

Neobvyklým způsobem vyřešila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR požadavek podnikatelů poskytovat srozumitelný ekonomický servis hlavních událostí v tuzemsku a ve světě, které mají vliv na podnikání. Finanční skupina Roklen společně s Asociací (AMSP ČR) uzavřely spolupráci a vytvořily unikátní Kompas Podnikatele, který přináší neotřelou formou ekonomické informace důležité pro podnikatelská rozhodnutí, včetně informací z měnových trhů a přehledů klíčových ukazatelů.

AMSP ČR představuje desatero změn pro podnikatele v roce 2016

Pondělí, 14. prosinec 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR připravila seznam deseti hlavních změn v podnikatelském prostředí příštího roku, na které se musí malé a střední firmy s předstihem připravit. Stává se již zvykem, že některé podstatné změny nejsou ani v polovině prosince stanovené ve své konečné podobě a firmy tak ještě nevědí, co vše po nich bude stát v příštím roce vlastně požadovat.

AMSP ČR přebírá štafetu: Do Roku řemesel odpočítáváme poslední dny

Čtvrtek, 10. prosinec 2015

23 řemeslných cechů a společenstev zahajuje pod taktovkou AMSP ČR velké řemeslné tažení. Za účasti ministra průmyslu a obchodu Jan Mládka, ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a dalších představitelů státu i byznysu, převzal 3.12.2015 předseda AMSP ČR Karel Havlíček štafetu od prezidenta Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) Jaroslava Hanáka. Formálně se tím ukončil úspěšný projekt SP ČR Rok průmyslu a technického vzdělávání a zahájila klíčová aktivita AMSP ČR Rok řemesel 2016. 

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« únor »
  Po Út St Čt So Ne
5 1 Jednání vedení... (Akce)
1. 02. 2016, 11:40 - 1. 02. 2016, 23:59
Živý rozhovor pro... (Akce)
1. 02. 2016, 13:57 - 1. 02. 2016, 23:59
Jednání s... (Akce)
1. 02. 2016, 13:57 - 1. 02. 2016, 23:59
2 Jednání AMSP ČR s... (Akce)
2. 02. 2016, 11:41 - 2. 02. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
2. 02. 2016, 11:42 - 2. 02. 2016, 23:59
Vystoupení... (Akce)
2. 02. 2016, 11:42 - 2. 02. 2016, 23:59
3 Jednání předsedy... (Akce)
3. 02. 2016, 11:43 - 3. 02. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
3. 02. 2016, 11:57 - 3. 02. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
3. 02. 2016, 11:58 - 3. 02. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
3. 02. 2016, 11:58 - 3. 02. 2016, 23:59
Účast na... (Akce)
3. 02. 2016, 13:58 - 3. 02. 2016, 23:59
4 Setkání předsedy... (Akce)
4. 02. 2016, 11:43 - 4. 02. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
4. 02. 2016, 12:05 - 4. 02. 2016, 23:59
Účast na zasedání... (Akce)
4. 02. 2016, 13:32 - 4. 02. 2016, 23:59
Jednání se... (Akce)
4. 02. 2016, 13:33 - 4. 02. 2016, 23:59
Účast projektu... (Akce)
4. 02. 2016, 14:00 - 4. 02. 2016, 23:59
Setkání s... (Akce)
4. 02. 2016, 15:57 - 4. 02. 2016, 23:59
5 Účast předsedy... (Akce)
5. 02. 2016, 12:05 - 5. 02. 2016, 23:59
6 7
6 8 Účast předsedy... (Akce)
8. 02. 2016, 12:07 - 8. 02. 2016, 23:59
9 Vystoupení... (Akce)
9. 02. 2016, 11:44 - 9. 02. 2016, 23:59
Konference... (Akce)
9. 02. 2016, 12:18 - 9. 02. 2016, 23:59
Networkingové... (Akce)
9. 02. 2016, 13:34 - 9. 02. 2016, 23:59
10 11 Jednání s... (Akce)
11. 02. 2016, 13:36 - 11. 02. 2016, 23:59
12 Jednání předsedy... (Akce)
12. 02. 2016, 12:12 - 12. 02. 2016, 23:59
Účast na kulatém... (Akce)
12. 02. 2016, 14:01 - 12. 02. 2016, 23:59
13 14
7 15 Jednání vedení... (Akce)
15. 02. 2016, 12:13 - 15. 02. 2016, 23:59
16 Jednání AMSP ČR s... (Akce)
16. 02. 2016, 11:45 - 16. 02. 2016, 23:59
17 Účast na zasedání... (Akce)
17. 02. 2016, 14:02 - 17. 02. 2016, 23:59
18 Zasedání Výboru... (Akce)
18. 02. 2016, 14:03 - 18. 02. 2016, 23:59
19 20 21
8 22 Vystoupení... (Akce)
22. 02. 2016, 11:46 - 22. 02. 2016, 23:59
23 24 Vystoupení... (Akce)
24. 02. 2016, 11:46 - 24. 02. 2016, 23:59
25 Zasedání... (Akce)
25. 02. 2016, 11:47 - 25. 02. 2016, 23:59
26 Účast předsedy... (Akce)
26. 02. 2016, 11:47 - 26. 02. 2016, 23:59
Účast a... (Akce)
26. 02. 2016, 11:48 - 26. 02. 2016, 23:59
27 28
9 29            

01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


banner meohub_1.jpg


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.