BANNER_oprava.gif

remeslnici_540x60_STATIC.jpg

__esk___goodwill_2016_5.GIF


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Rodinné firmy zahájily generační výměnu Startuje 5. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku!

Středa, 25. květen 2016

Rodinnému podnikání se v ČR daří. Dvě třetiny majitelů rodinných firem se ale hodlají v následujících pěti letech zaměřit na předání podniku někomu z rodiny. Jedna třetina rodinných firem je přitom již ve fázi předávání. Firmy si zároveň uvědomují, že celý proces předání firmy není krátkodobý proces – téměř polovina vlastníků počítá s tím, že tento proces zabere více než dva roky. Vyplývá to z průzkumu mezi rodinnými firmami, který zahajuje již 5. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Soutěž pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s generálním partnerem Equa bank a za podpory společností Deloitte, LeasePlan GO a letos nově i Amway. Tradiční průzkum zpracovala agentura Ipsos.

AMSP ČR a iHNED: Hlavní daňová diskuse roku v přímém přenosu

Úterý, 24. květen 2016

Již tento čtvrtek pořádá Top Vision a AMSP ČR hlavní daňovou diskusi roku. Pro ty, kteří se na tradiční daňové SME Forum nedostali do City Tower nabízíme ve spolupráci s iHNED živý TV přenos. Ten minulý rok shlédlo rekordních 40 tisíc podnikatelů. Hlavními diskutujícími budou ministr financí Andrej Babiš, šéf finanční správy Martin Janeček,  náměstkyně ministra financí Alena Schillerová a prezidentka Komory daňových poradců Petra Pospíšilová. Jak bude vypadat nový zákon o daních z příjmů? Budou se měnit daňové sazby? Zachovají se paušály? V čem bude spočívat zjednodušení daňového systému? Jak bude vypadat samovýměr daní? Jaký bude režim kontrol? Budou změny v sankcích?

AMSP ČR a profesní spolky u premiéra: Historické změny v českém řemesle

Pátek, 20. květen 2016

Opětovné zavedení předmětu „dílny a pozemky“ na základních školách, klíčové změny v živnostenském zákoně, zavedení mistrovských zkoušek a cílená podpora regionálních produktů. Více než dvacet cechmistrů a šéfů klíčových řemeslných sdružení v čele s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) dnes s předsedou vlády projednalo rozhodující cíle spojené s největší letošní podnikatelskou aktivitou Rokem řemesel 2016. 

Kompas podnikatele: Úroky z úvěrů průměrně za 2,11%

Pátek, 20. květen 2016

Jako obvykle, každý druhý pátek předkládá AMSP ČR a Roklen podnikatelský zpravodaj. Náklady na úvěry pro malé a střední firmy pod dvě procenta zřejmě již neklesnou. Změny v bankovní radě napovídají, že se ČNB  nepohrne k ukončování intervencí dříve jak v polovině příštího roku, stejně tak nelze v následující pětiletce očekávat větší snahy o zavedení eura. Nic dobrého ale nevěstí vývoj průmyslu v posledních měsících, nebýt totiž automobilového odvětví, klesáme. To vše v aktuálním vydání Kompasu podnikatele.

Analýza AMSP ČR a KB: Indie přitahuje české podnikatele

Středa, 18. květen 2016

Nestabilita Ruska, stagnace Brazílie, nízký objem obchodů s JAR. Na druhé straně rostoucí importy, exporty i vzájemné investice s Indií, s níž držíme nejlepší vztahy ze zemí V4. Tuzemské střední firmy začínají Indii vyhledávat jako investiční destinaci, která se tak stává vedle Číny nejdůležitějším obchodním partnerem ze zemí BRICS. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) předkládá společně s Komerční bankou analýzu posledních výsledků obchodu a investic mezi ČR a Indií.

AMSP ČR mobilizuje k nákupu regionálních produktů: … a teď česky

Pondělí, 16. květen 2016

Společenskou prestiží nesmí být konzumace a zpracování potravin z cizích destinací, ale využívání lokálních zdrojů. Pomáháme tím nejen našim pěstitelům a regionálním firmám, ale zachováváme tím tradiční profese, ráz naší krajiny a přirozený ruch venkova. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) za podpory Ministerstva zemědělství a rozhodujících odborných svazů zahajuje velkou kampaň k podpoře regionálních potravinářských a zemědělských produktů, lokálních producentů a původních českých profesí spojených s venkovem.

AMSP ČR zaplnila malé divadlo v Českých Budějovicích

Pátek, 13. květen 2016

Téměř dvě stovky podnikatelů naplnilo ve čtvrtek do posledního místa českobudějovickou Malou scénu na zahajovacím setkání k EET, kterou pořádá AMSP ČR v krajských městech.  Žádná politika, žádné emoce, ale věcná  diskuse, v rámci v rámci které Asociace představila každý krok, který bude firmy čekat. Jak se autentizovat, výhody a nevýhody různých řešení pro malé, střední i velké provozovny, propojení s účetními systémy, e-shopy, elektronickými stravenkami, věrnostními a platebními kartami, on-line přehled o tržbách pro vlastníky malých firem i reportovací systémy pro majitele několika poboček. To vše a navíc dvě hodiny přímých dotazů z publika. 

AMSP ČR a KB nadělují: Milion korun pro začínající podnikatele

Pondělí,  9. květen 2016

AMSP ČR  se svými partnery každý rok rozdělí téměř dva miliony korun mladým podnikatelům, řemeslníkům, ženám v podnikání nebo malým obchodním provozovnám. 15. listopadu 2016 bude na Dni podnikatelů ČR dekorován již čtvrtý vítěz grantového programu „Nastartujte se,“ zaměřeného na podporu začínajících podnikatelů, za kterým stojí Komerční banka a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 

Kompas podnikatele: Dobré zprávy pro exportéry, varování pro obchodníky

Pátek,  6. květen 2016

Automobilový průmysl, ale i zpracování dřeva nebo tisk. To jsou nejlépe šlapající odvětví uplynulých týdnů. Průmyslníci v nadcházejícím období neočekávají změny, růst ale předpokládají stavaři, pokles překvapivě obchodníci. Klidní mohou být exportéři, stávající guvernér Miroslav Singer prohlásil, že ČNB bude  provádět devizové intervence za účelem udržení kurzu 27 korun za euro až do poloviny příštího roku. A přepokládaný nový guvernér Jiří Rusnok jde ještě dále a nevylučuje pokračování udržování kurzu i ve druhé polovině 2017. Naší zaměstnanci berou  průměru již 26.466 korun. AMSP ČR a Roklen předkládají aktuální Kompas podnikatele.

AMSP ČR vyráží na největší tour k EET

Čtvrtek,  5. květen 2016

Jak se registrovat? Jaké technické řešení zvolit? Na co si dát pozor? Jak se nenechat napálit? Jaký je pořizovací a jaký průběžný náklad? Kdo nám pomůže? Nejčastější dotazy, obavy, mýty, nejasnosti a vychytávky. To vše a celou řadu dalších informací na regionálních setkáních k EET, které pořádá AMSP ČR ve všech krajských městech. Začínáme 12.5.2016 v Českých Budějovicích, o týden později navštívíme Plzeň. 

Karavana Roku řemesel má za sebou třetinu cesty

Úterý,  3. květen 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Velké tažení Roku řemesel se přesunulo do na pár dní do moravské metropole a na Stavebních veletrzích proběhlo v kabátu největší podnikatelské aktivity tohoto roku několik soutěží. Jak se mohou řemeslníci vypořádat s problémovými zaměstnanci, odpovědělo dubnové číslo Právního řemeslného zpravodaje. Zahájily se konzultace s profesními spolky nad změnami živnostenského zákona, posouváme spory našich podporovatelů a členů a neustáváme v regionálních aktivitách. Květen bude slavnostnějšího rázu – představitelé 23 cechů budou poprvé přijati předsedou vlády. To vše v aktuálním vydání Zpravodaje Rolu řemesel.

I v roce 2016 klesá počet OSVČ v hlavní činnosti, za 7 let jich ubylo přes 115 tisíc

Pátek, 29. duben 2016

Ani v roce 2016 se zatím nezměnil trend předchozích let a počet OSVČ v hlavní činnosti klesá již šestým rokem po sobě. Oproti konci roku 2016 jich ubylo dalších 6 tisíc a za posledních 7 let se jejich počet dokonce snížil o více než 115 tisíc. Vyplývá to z aktuálních údajů, které serveru Podnikatel.cz poskytla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a které čtvrtletně vyhodnocuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).

Kritická situace ve stavebních a nábytkářských profesích

Pondělí, 25. duben 2016

Počet kvalifikovaných řemeslníků klesá, konkrétně situace ve stavebnictví začíná být neudržitelná. Bilance absolventů stavebních profesí posledních deseti let je tristní. Počet vyučených zedníků a podlahářů klesnul o 40 %, instalatérů a topenářů o 30 % a pokrývačů dokonce o 70 %. Stejný trend je i v profesích nábytkářských. Zatímco truhlářů je polovina, situace u čalouníků už je kritická, pokles je téměř o řád.  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) proto rozpoutala v rámci Roku řemesel 2016 na Stavebních veletrzích v Brně největší kampaň pro podporu náboru mladých do řemeslných oborů.  

Vše je naruby: Textiláci opět dobývají trhy

Pátek, 22. duben 2016

Ještě před několika lety by na tuzemský textil vsadil málokdo. Meziroční růst ve výši 4% ale řadí naše textilní firmy na třetí místo ze všech odvětví, těsně za  vlajkovou loď českého průmyslu – automobilový sektor. Podnikatelé si půjčují od bank v  průměru za 2,07 % . Riziko záporných sazeb se zvyšuje a kurz koruny vůči euru se nyní nejspíše nezmění.  České podniky v oblasti služeb hýří nevídaným sebevědomím. To vše v nejnovějším vydání Kompasu podnikatele, který připravuje Roklen a AMSP ČR.

Čínské dozvuky: AMSP ČR připravuje podnikatelské zázemí v zemi středu

Úterý, 19. duben 2016

Rok zdarma nové kancelářské, skladové a výrobní prostory. Vyhledání čínských lokálních partnerů a personální, právní a marketingové poradenství. Dostupné ubytování, mezinárodní škola pro děti, spolupráce s místní vysokou školou technickou a vazba na německé průmyslníky vyrábějící v Číně.  To jsou základní parametry exkluzivní dohody, kterou pro naše firmy v nejlidnatější čínské oblasti Guangdong dojednala v posledních dnech AMSP ČR. Asociace nabízí rovněž nově  svým členům zdarma služby předního českého sinologa, tlumočníka  a právníka.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
17             1
18 2 Jednání vedení... (Akce)
2. 05. 2016, 11:06 - 2. 05. 2016, 23:59
Jednání VH Spolku... (Akce)
2. 05. 2016, 11:10 - 2. 05. 2016, 23:59
3 Jednání vedení... (Akce)
3. 05. 2016, 11:11 - 3. 05. 2016, 23:59
„Spolupráce ve... (Akce)
3. 05. 2016, 15:47 - 3. 05. 2016, 23:59
4 Jednání vedení... (Akce)
4. 05. 2016, 11:11 - 4. 05. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
4. 05. 2016, 11:12 - 4. 05. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
4. 05. 2016, 11:13 - 4. 05. 2016, 23:59
Účast... (Akce)
4. 05. 2016, 11:13 - 4. 05. 2016, 23:59
FAMILY BUSINESS... (Akce)
4. 05. 2016, 12:32 - 6. 05. 2016, 12:32
Industry 4.0 v... (Akce)
4. 05. 2016, 13:32 - 4. 05. 2016, 23:59
Globální Summit... (Akce)
4. 05. 2016, 13:57 - 4. 05. 2016, 23:59
5 Přijetí delegace... (Akce)
5. 05. 2016, 11:14 - 5. 05. 2016, 23:59
6 Účast předsedy... (Akce)
6. 05. 2016, 11:14 - 6. 05. 2016, 23:59
7 8
19 9 Účast předsedy... (Akce)
9. 05. 2016, 11:15 - 9. 05. 2016, 23:59
10 Přednáška... (Akce)
10. 05. 2016, 11:15 - 10. 05. 2016, 23:59
11 Setkání vedení... (Akce)
11. 05. 2016, 11:16 - 11. 05. 2016, 23:59
12 Jednání předsedy... (Akce)
12. 05. 2016, 09:28 - 12. 05. 2016, 23:59
Konference AMSP... (Akce)
12. 05. 2016, 11:16 - 12. 05. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
12. 05. 2016, 11:17 - 12. 05. 2016, 23:59
13 14 15
20 16 Vystoupení... (Akce)
16. 05. 2016, 11:17 - 16. 05. 2016, 23:59
17 Účast zástupce... (Akce)
17. 05. 2016, 11:18 - 17. 05. 2016, 23:59
18 Jednání vedení... (Akce)
18. 05. 2016, 11:18 - 18. 05. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
18. 05. 2016, 11:44 - 18. 05. 2016, 23:59
19 Konference AMSP... (Akce)
19. 05. 2016, 11:19 - 19. 05. 2016, 23:59
Setkání vedení... (Akce)
19. 05. 2016, 11:20 - 19. 05. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
19. 05. 2016, 11:45 - 19. 05. 2016, 23:59
20 Jednání se... (Akce)
20. 05. 2016, 11:46 - 20. 05. 2016, 23:59
21 22
21 23 Jednání s... (Akce)
23. 05. 2016, 11:48 - 23. 05. 2016, 23:59
24 Vystoupení... (Akce)
24. 05. 2016, 11:20 - 24. 05. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
24. 05. 2016, 11:21 - 24. 05. 2016, 23:59
Účast na... (Akce)
24. 05. 2016, 11:49 - 24. 05. 2016, 23:59
25 Tisková... (Akce)
25. 05. 2016, 11:21 - 25. 05. 2016, 23:59
Jednání s... (Akce)
25. 05. 2016, 11:49 - 25. 05. 2016, 23:59
BUDOUCNOST... (Akce)
25. 05. 2016, 15:45 - 25. 05. 2016, 23:59
26 AMSP Č4R společně... (Akce)
26. 05. 2016, 11:22 - 26. 05. 2016, 23:59
Vystoupení... (Akce)
26. 05. 2016, 11:23 - 26. 05. 2016, 23:59
Zasedání... (Akce)
26. 05. 2016, 11:23 - 26. 05. 2016, 23:59
BUDOUCNOST... (Akce)
26. 05. 2016, 15:48 - 26. 05. 2016, 23:59
27 Jednání se... (Akce)
27. 05. 2016, 11:51 - 27. 05. 2016, 23:59
28 29
22 30 Konference AMSP... (Akce)
30. 05. 2016, 11:52 - 30. 05. 2016, 23:59
31 Jednání AMSP ČR... (Akce)
31. 05. 2016, 11:52 - 31. 05. 2016, 23:59
         

01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.