BANNER_oprava.gif

remeslnici_540x60_STATIC.jpg

cg2016_banner_540x60_v2_AMSP.GIF


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Ministerstvo financí akceptovalo návrhy AMSP ČR na zjednodušení EET

Úterý, 28. červen 2016

Ministerstvo financí vychází vstříc požadavkům podnikatelů a po dohodě s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR se radikálně zjednodušuje režim EET pro e-shopy. Stejně tak již nemusí mít obavu ti obchodníci, u kterých dojde k výpadku prodeje například z důvodu selhání přístroje. Prodeje nakumulované v době nepoužívání EET budou moci po opětovném uvedení zařízení do provozu nahrát najednou, tedy jednou tržbou, nikoliv po jednotlivých dokladech. Další podmínky, které zjednoduší malým firmám jejich prodeje přes EET, jsou ještě rozjednány a asociace o nich bude jednat v tomto týdnu. 

AMSP ČR k brexitu: Očekáváme tři fáze vývoje ekonomické spolupráce

Pátek, 24. červen 2016

Velká Británie je pro naše podnikatele jednou ze třech nejdůležitějších obchodních destinací. Nejenže v prvních čtyřech měsících roku 2016 už předstihla v objemu našeho exportu donedávna třetí Polsko, ale díky 130 miliardovému kladnému saldu obchodní bilance je Británie i důležitým přispěvatelem k tzv. čistému exportu, tedy pozitivně ovlivňuje HDP. Pro tuzemské malé a střední podnikatele je nesmírně důležitá v odvětvích příslušenství k automobilovému průmyslu, strojírenství, elektrických přístrojů, hraček, sportovních potřeb apod. 

Výroční průzkum a analýza českého exportu: Exportéři kapacitně na hraně

Čtvrtek, 23. červen 2016

Českému exportu dominují země EU, ale firmy posilují rovněž v USA a stále sází na trhy SNS. Podniky elimininují riziko rozšířením počtu exportních teritorií. Od státu očekávají v jednotlivých zemích fyzické zastoupení, téměř třetina exportérů využila služeb CzechTrade, který je nejvyhledávanějším nástrojem státní exportní podpory. Největší brzdou se začíná stávat přílišná regulace a nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Vyplývá to z výsledků průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), který se připravoval ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a agenturou na podporu exportu CzechTrade. Současně AMSP ČR předkládá aktuální Analýzu exportu ČR

Více jak 40% malých a středních exportérů by brexit pocítilo negativně

Pondělí, 20. červen 2016

Velká Británie je v kurzu tuzemských exportérů. Za první čtyři měsíce 2016 zlomila ostrovní země rekord a dostala se poprvé mezi tři nejvýznamnější destinace našich vývozců. Malé a střední firmy proto neberou případný odchod klíčové evropské země z EU na lehkou váhu. Pro každou jedenáctou firmu by tzv. brexit měl velmi významné negativní dopady, každý třetí exportér by odchod z EU pocítil částečně negativně. AMSP ČR a Komerční banka předkládají Analýzu obchodních a investičních aktivit mezi ČR a Velkou Británii, spojenou s rychlým průzkumem dopadů případného brexitu.

Číslo měsíce: AMSP ČR a Roklen odhadují průměrné roční úroky z úvěrů na 2,10 %

Pátek, 17. červen 2016

Obchod a služby hýří sebevědomím. V dobrý vývoj věří i průmyslníci, a to navzdory klesajícím cenám v průmyslu. Černý Petr pro rok 2016 zřejmě zůstane v rukou stavbařů, což nevěští nic dobrého. Na konci minulého roku se zdálo, že roční náklady na úvěry se mohou dlouhodobě pohybovat pod úrovní 2 %. Trend z posledních měsíců ale naznačuje, že budou spíše nad touto hranicí. Oslabený kurz hodlá ČNB stále držet do poloviny příštího roku, a to i navzdory nebezpečně rostoucím devizovým rezervám. Nový Kompas podnikatele právě vychází.

AMSP ČR představuje Řemeslo 4.0: Drony, chytré domácnosti a 3D tiskárny

Pondělí, 13. červen 2016

Nikoliv vládním speciálem, ale řemeslným autobusem. Tak vypadala historicky první zahraniční mise tuzemských řemeslníků, kterou pro profesní spolky zorganizovala  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V německém Řezně byly představeny profese příštích desetiletí a je zřejmé, že pojem „Řemeslo 4.0“ již není utopií, ale začíná se stávat realitou. Inteligentní domy či domácnosti, drony a 3D tiskárny jsou hlavní směry, které musí v nejbližších letech zvládnout většina řemeslníků.  

Pokračujeme v kampani na podporu lokálních produktů: www.atedcesky.cz

Čtvrtek,  9. červen 2016

Ryby z místních rybníků, maso z našeho venkova, české máslo, čerstvé pečivo malých pekáren, ovoce z tuzemských sadů, místní zelenina nebo například regionální nápoje. Jen krátký výčet zemědělsko-potravinářských produktů, které by měl automaticky vyžadovat zákazník v maloobchodě nebo restauraci. Apelujeme na znalost původu, čerstvost, originální chuť a rovněž na fakt, že nákupem lokálních potravin podporujeme malé producenty, pěstitele, zachováváme živý venkov a udržujeme ráz krajiny. Cílíme na to, aby se stalo přirozeností zeptat se v restauraci nebo obchodě na původ, prestiží by mělo být vyžadovat to, co je místní. 

Zemědělství se blýská na lepší časy, podnikatelé statečně bojují

Úterý,  7. červen 2016

Zemědělství nemá sice šanci stačit růstu hospodářství, ale podnikatelé přesto zvedají exporty, přibývá firem a chuť žáků jít studovat zemědělské učňovské obory je nejlepší za několik posledních let. Jejich budoucí mzda je přesto jedna z nejnižších v ekonomice. Potravinářství statečně vzdoruje a drží jak tempo růstu, tak počty firem, vůči zemědělství má ale daleko horší vyhlídky na udržení profesí. AMSP ČR předkládá u příležitosti Roku řemesel 2016 Analýzu podnikání v zemědělství zahrnující exkluzivně první oficiální výsledky minulého roku.  

Rok řemesel 2016 pokračuje ve strhujícím tempu

Pondělí,  6. červen 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Rok řemesel 2016 pokračuje ve strhujícím tempu a jediným protivníkem už je pouze čas a fyzické kapacity AMSP ČR. Držíme se ale hlavního scénáře, který zahrnuje skoro stovku akcí v regionech a hlavní legislativní cíle. Pod zastřešením AMSP ČR proběhlo setkání představitelů profesních spolků s premiérem, blížíme se zavedení povinných dílen do škol, dotahujeme parametry živnostenského zákona, mistrovských zkoušek a na plné obrátky jede příprava seriálu ČT 1 Toulky za cechy a řemesly. Hlavní akcí v květnu ale bylo spuštění jarní kampaně Roku řemesel 2016, zaměřené na podporu využívání lokálních potravin, surovin a jejich producentů. Projekt „…a teď česky“ tak startuje další fázi Roku řemesel 2016, zaměřenou na podporu zemědělských a potravinářských profesí. Více v květnovém Zpravodaji.

AMSP ČR a Roklen: Průměrná podniková mzda za 2016 bude 27 414 Kč

Pátek,  3. červen 2016

Automobilové odvětví jede stabilním tempem a táhne celý průmysl. Ostatní producenti přešlapují na místě, pokračuje ale pokles stavebnictví a vyhlídky na změnu jsou zatím spíše jen přáním stavebních firem. Nálada spotřebitelů je neměnná, roste ale důvěra v ekonomiku v podnikatelském sektoru. Nové vedení ČNB potvrzuje trend udržení slabé koruny minimálně do poloviny příštího roku, opatrně se ale již připouští i delší horizont. Růst mezd za 2016 odhadujeme na 3,9 % a kvalitní pracovníky budeme hledat jako jehlu v kupce sena. Právě vychází další Kompas podnikatele.

Malý obchod AMSP ČR: Karavana křižuje regiony

Úterý, 31. květen 2016

České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové. Již tři zastávky absolvoval tým Malý obchod Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR na největší tuzemské tour, ve které představujeme všechny kroky potřebné k přechodu na elektronizaci malého podnikání. Současně sbíráme od podnikatelů desítky podnětů k zákonu o evidenci tržeb, které předložíme ministerstvu financí  v rámci jeho nezbytných úprav. O konference je mimořádný zájem, sály jsou nabité, v každém městě přišlo diskutovat po dvou stovkách malých firem. Paralelně rozjíždíme stejné akce pro vietnamské obchodníky, pokračujeme v dalších krajských městech a na četné žádosti rozšiřujeme tour i na menší města. Příští zastávka bude 16.6. v Ústí nad Labem.

Rodinné firmy zahájily generační výměnu Startuje 5. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku!

Středa, 25. květen 2016

Rodinnému podnikání se v ČR daří. Dvě třetiny majitelů rodinných firem se ale hodlají v následujících pěti letech zaměřit na předání podniku někomu z rodiny. Jedna třetina rodinných firem je přitom již ve fázi předávání. Firmy si zároveň uvědomují, že celý proces předání firmy není krátkodobý proces – téměř polovina vlastníků počítá s tím, že tento proces zabere více než dva roky. Vyplývá to z průzkumu mezi rodinnými firmami, který zahajuje již 5. ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Soutěž pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s generálním partnerem Equa bank a za podpory společností Deloitte, LeasePlan GO a letos nově i Amway. Tradiční průzkum zpracovala agentura Ipsos.

AMSP ČR a iHNED: Hlavní daňová diskuse roku v přímém přenosu

Úterý, 24. květen 2016

Již tento čtvrtek pořádá Top Vision a AMSP ČR hlavní daňovou diskusi roku. Pro ty, kteří se na tradiční daňové SME Forum nedostali do City Tower nabízíme ve spolupráci s iHNED živý TV přenos. Ten minulý rok shlédlo rekordních 40 tisíc podnikatelů. Hlavními diskutujícími budou ministr financí Andrej Babiš, šéf finanční správy Martin Janeček,  náměstkyně ministra financí Alena Schillerová a prezidentka Komory daňových poradců Petra Pospíšilová. Jak bude vypadat nový zákon o daních z příjmů? Budou se měnit daňové sazby? Zachovají se paušály? V čem bude spočívat zjednodušení daňového systému? Jak bude vypadat samovýměr daní? Jaký bude režim kontrol? Budou změny v sankcích?

AMSP ČR a profesní spolky u premiéra: Historické změny v českém řemesle

Pátek, 20. květen 2016

Opětovné zavedení předmětu „dílny a pozemky“ na základních školách, klíčové změny v živnostenském zákoně, zavedení mistrovských zkoušek a cílená podpora regionálních produktů. Více než dvacet cechmistrů a šéfů klíčových řemeslných sdružení v čele s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) dnes s předsedou vlády projednalo rozhodující cíle spojené s největší letošní podnikatelskou aktivitou Rokem řemesel 2016. 

Kompas podnikatele: Úroky z úvěrů průměrně za 2,11%

Pátek, 20. květen 2016

Jako obvykle, každý druhý pátek předkládá AMSP ČR a Roklen podnikatelský zpravodaj. Náklady na úvěry pro malé a střední firmy pod dvě procenta zřejmě již neklesnou. Změny v bankovní radě napovídají, že se ČNB  nepohrne k ukončování intervencí dříve jak v polovině příštího roku, stejně tak nelze v následující pětiletce očekávat větší snahy o zavedení eura. Nic dobrého ale nevěstí vývoj průmyslu v posledních měsících, nebýt totiž automobilového odvětví, klesáme. To vše v aktuálním vydání Kompasu podnikatele.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« červen »
  Po Út St Čt So Ne
22     1 Přednáška... (Akce)
1. 06. 2016, 15:38 - 1. 06. 2016, 23:59
2 Rok řemesel 20126... (Akce)
2. 06. 2016, 15:39 - 2. 06. 2016, 23:59
Jednání vedení... (Akce)
2. 06. 2016, 15:40 - 2. 06. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
2. 06. 2016, 15:40 - 2. 06. 2016, 23:59
3 Účast předsedy... (Akce)
3. 06. 2016, 15:41 - 3. 06. 2016, 23:59
4 Rok řemesel 2016... (Akce)
4. 06. 2016, 15:42 - 4. 06. 2016, 23:59
5
23 6 Účast předsedy... (Akce)
6. 06. 2016, 15:42 - 6. 06. 2016, 23:59
Jednání se... (Akce)
6. 06. 2016, 15:43 - 6. 06. 2016, 23:59
Regionální... (Akce)
6. 06. 2016, 15:44 - 6. 06. 2016, 23:59
7 Tisková... (Akce)
7. 06. 2016, 15:44 - 7. 06. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
7. 06. 2016, 15:45 - 7. 06. 2016, 23:59
Regionální... (Akce)
7. 06. 2016, 15:46 - 7. 06. 2016, 23:59
8 Účast předsedy... (Akce)
8. 06. 2016, 15:46 - 8. 06. 2016, 23:59
Výjezd řemeslné... (Akce)
8. 06. 2016, 15:47 - 8. 06. 2016, 23:59
9 10 Rok řemesel 2016... (Akce)
10. 06. 2016, 15:49 - 10. 06. 2016, 23:59
11 12
24 13 14 Účast vedení AMSP... (Akce)
14. 06. 2016, 15:50 - 14. 06. 2016, 23:59
Kulatý stůl... (Akce)
14. 06. 2016, 15:50 - 14. 06. 2016, 23:59
15 Účast a zahájení... (Akce)
15. 06. 2016, 15:51 - 15. 06. 2016, 23:59
Účast a... (Akce)
15. 06. 2016, 15:52 - 15. 06. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
15. 06. 2016, 15:52 - 15. 06. 2016, 23:59
Kulatý stůl –... (Akce)
15. 06. 2016, 15:53 - 15. 06. 2016, 23:59
Zasedání Odborné... (Akce)
15. 06. 2016, 15:53 - 15. 06. 2016, 23:59
16 Obchodní partner... (Akce)
16. 06. 2016, 11:49 - 16. 06. 2016, 23:59
Setkání předsedy... (Akce)
16. 06. 2016, 15:54 - 16. 06. 2016, 23:59
Regionální... (Akce)
16. 06. 2016, 15:54 - 16. 06. 2016, 23:59
Účast na setkání... (Akce)
16. 06. 2016, 15:55 - 16. 06. 2016, 23:59
17 Účast na pracovní... (Akce)
17. 06. 2016, 15:55 - 17. 06. 2016, 23:59
18 19
25 20 Vystoupení... (Akce)
20. 06. 2016, 15:57 - 20. 06. 2016, 23:59
21 Setkání předsedy... (Akce)
21. 06. 2016, 15:58 - 21. 06. 2016, 23:59
Účast na... (Akce)
21. 06. 2016, 15:58 - 21. 06. 2016, 23:59
22 Přijetí... (Akce)
22. 06. 2016, 08:47 - 22. 06. 2016, 08:47
Jednání s Cechem... (Akce)
22. 06. 2016, 08:48 - 22. 06. 2016, 08:48
Vystoupení... (Akce)
22. 06. 2016, 08:49 - 22. 06. 2016, 08:49
Regionální... (Akce)
22. 06. 2016, 15:59 - 22. 06. 2016, 23:59
23 Jednání AMSP ČR a... (Akce)
23. 06. 2016, 08:55 - 23. 06. 2016, 08:56
Setkání s... (Akce)
23. 06. 2016, 08:56 - 23. 06. 2016, 08:56
Tisková... (Akce)
23. 06. 2016, 15:59 - 23. 06. 2016, 23:59
Zasedání... (Akce)
23. 06. 2016, 16:00 - 23. 06. 2016, 23:59
24 Účast předsedy... (Akce)
24. 06. 2016, 16:00 - 24. 06. 2016, 23:59
Rok řemesel 2016... (Akce)
24. 06. 2016, 16:01 - 24. 06. 2016, 23:59
Rok řemesel 2016... (Akce)
24. 06. 2016, 16:01 - 24. 06. 2016, 23:59
25 26
26 27 Jednání vedení... (Akce)
27. 06. 2016, 08:57 - 27. 06. 2016, 08:57
Účast předsedy... (Akce)
27. 06. 2016, 16:02 - 27. 06. 2016, 23:59
28 29 Účast vedení AMSP... (Akce)
29. 06. 2016, 08:57 - 29. 06. 2016, 08:57
30 Účast vedení AMSP... (Akce)
30. 06. 2016, 08:58 - 30. 06. 2016, 08:58
     

01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.