Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

AMSP ČR v čele peletonu rodinného podnikání

Pondělí, 28. červenec 2014

Rodinný byznys je základem světové, nikoliv však české ekonomiky. Zatímco ve světě kontrolují rodinné firmy téměř 80 % HDP vytvořeného podnikatelskými subjekty, u nás mají díky řádění komunistů ve druhé polovině 20. století podíl sotva čtvrtinový. I zde hledejme důvod, proč stále nelze považovat naše prostředí za zcela stabilní. Růst rodinného podnikání je totiž nejen vizitkou naší dovednosti, ale je i jasnou známkou stability prostředí.

Čeští zákazníci neznají rizika nákupu spotřebního zboží

Středa, 16. červenec 2014

Praha, 16. července 2014 - Rada kvality ČR, Řídící výbor Programu Česká kvalita a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR dnes seznámily veřejnost s výsledky průzkumu "Známe rizika nákupu spotřebního zboží?".

AMSP ČR bude obhajovat rovněž zájmy výrobců a dodavatelů zdravotní techniky

Pátek, 11. červenec 2014

Předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček a předseda představenstva Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP) Jaroslav Kopeček podepsali 10.7.2014 za účasti GŘ AMSP ČR Evy Svobodové a členky AVDZP ze společnosti MEDIN, a.s. Jany Vykoukalové v sídle AMSP ČR smlouvu, na jejímž základě AMSP ČR poskytne svoje služby v oblasti aktivní obhajoby zájmů malých a středně velkých firem sdružených v AVDZP.

NÁZOR na povinné zastoupení zaměstnanců v dozorčích (popř. správních) radách

Středa,  9. červenec 2014

Ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR si Vás dovolujeme požádat o Váš názor na toto téma. Uvedený návrh vznesli představitelé odborů ČMKOS mj. na Plenární schůzi RHSD (tripartity) dne 30. června 2014, další jednání o něm proběhne na Plenární schůzi RHSD koncem července 2014. Dotazování se uzavírá 16. července 2014.

Fehmarn Belt Days 2014

Pondělí,  7. červenec 2014

Příležitost pro české podnikatele – 430 projektů plánovaných v letech 2014-2020 v hodnotě 45 mld. EUR. Na přelomu září a října 2014  se bude v Kodani konat konference zaměřující se na Fehmarnský region a na využití potenciálu nového dopravního spojení Dánska a Německa přes Fehmarnovou úžinou, který bude dostavěn v roce 2021. Informaci jsme obdrželi z Velvyslanectví ČR v Kodani.

Připomínky AMSP ČR ke Zprávě o vývoji malého a středního podnikání a jeho podpoře v r. 2013

Pondělí,  7. červenec 2014

Každým rokem vydává Ministerstvo průmyslu a obchodu tuto zprávu, ke které se AMSP ČR v rámci připomínkového řízení vyjadřuje. Vzhledem k tomu, že některé připomínky se každoročně opakují, dohodla se AMSP ČR s MPO na předložení návrhů změn koncepce této zprávy pro další rok.

Metodická příručka k novým pravidlům pro podporu "de minimis"

Úterý,  1. červenec 2014

Dnešním dnem (1.7.2014) vchází v platnost nová pravidla pro podporu "de minimis". Díky četným dotazům k vysvětlení pojmu "jednoho podniku" a pravidel sčítání podpory byla vypracována Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a Ministerstvem pro místní rozvoj Metodická příručka k aplikaci pojmu "jeden podnik" z pohledu pravidel podpory de minimis.

AMSP ČR se stěhuje do nových kancelářských prostor!

Pátek, 27. červen 2014

509_pozor_1.jpg Ke dni 1.7.2014 se Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR stěhuje do nových a modernějších kancelářských prostor v Karlíně. V týdnu od 30.6.2014 do 4.7.2014 bude činnost sekretariátu z důvodu stěhování omezena na nezbytné minimum. Děkujeme za pochopení!

Předseda AMSP ČR Havlíček jednal s ministerm financí Babišem o švarcsystému

Pátek, 27. červen 2014

Karel Havlíček, předseda AMSP ČR se setkal s ministrem financí Andrejem Babišem a jeho náměstkyní Simonou Hornochovou. Hlavním tématem rozhovoru byla diskuse nad zaměstnáváním na tzv.švarcsystém. Předseda asociace tím zahájil na nejvyšší úrovni jednání o dluhodobě skloňovaném tématu, které obvykle končí v emotivních a nepodložených diskusích, v horších případech v honu na poctivé podnikatele, aniž by se postihli ti, kteří systém fatálně zneužívají.

Zavedení kontrolního výkazu výrazně zvýší administrativu podnikatelů

Středa, 25. červen 2014

Zavedení kontrolního výkazu znamená velmi zjednodušeně to, že každý plátce DPH bude muset společně se svým daňovým přiznáním odevzdat vždy také kompletní přehled všech vystavených a přijatých faktur od jiných plátců (včetně čísla každé faktury, data, identifikace protistrany a typu plnění atd.) – kvartálně nebo měsíčně.

Ovládnou ženy byznys 21.století?

Úterý, 24. červen 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představuje další z řady svých unikátních průzkumů, tentokrát na téma podnikání žen. Za poslední rok začalo podnikat desetinásobně více žen než mužů. Proč jsou ženy odolnější? Jaké jsou trendy podnikání žen v Evropě? Co je motivací žen stát se podnikatelkou? Jaké informace jsou pro začínající podnikatelky nejcennější? A čeho se ve svém podnikání nejvíce obávají?

AMSP ČR jednala s velvyslankyní ČLR o černé listině čínských dodavatelů

Čtvrtek, 19. červen 2014

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček a generální ředitelka Asociace Eva Svobodová byli přijati velvyslankyní  Čínské lidové republiky paní Ma Keqing. Jednání navázalo na předcházející oficiální setkání zástupců malých a středních firem reprezentovaných AMSP ČR s předcházejícím čínským velvyslancem.

Nový informační portál pro firmy iTRADE NEWS

Pondělí, 16. červen 2014

Dvouměsíčník o obchodu a exportu TRADE NEWS, který vychází již třetím rokem jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a letos byl vyhlášen nejlepším B2B časopisem roku v soutěži Zlatý středník, odstartoval nový web itradenews.cz.

INOSTART - podpora začínajících podnikatelů v oblasti financování a poradenství

Pondělí, 16. červen 2014

Česká spořítelna, a.s. ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB), jako jediná banka na trhu administruje program INOSTART, který má za cíl usnadnit rozjezd malých, začínajících firem, a to bez rozdílu regionu.

Přijďte se podívat na Festival Exportu CZ 2014!

Pondělí,  9. červen 2014

Festival Exportu CZ 2014 je informační a kontaktní akce s odborným partnerstvím AMSP ČR na podporu exportu a zahraniční obchodní spolupráce českých firem. Uskuteční se ve dnech 18.–19.6.2014 v Kongresovém centru Praha a účast je bezplatná.

1 2 3 4 5 6 10 20 30   Následující   ››

Nahoru

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2000.