BANNER_oprava.gif

banner_SVB_2016_540x60px.jpg

banner_atc_540x60_final.jpg


Aktuality

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

I v roce 2016 klesá počet OSVČ v hlavní činnosti, za 7 let jich ubylo přes 115 tisíc

Pátek, 29. duben 2016

Ani v roce 2016 se zatím nezměnil trend předchozích let a počet OSVČ v hlavní činnosti klesá již šestým rokem po sobě. Oproti konci roku 2016 jich ubylo dalších 6 tisíc a za posledních 7 let se jejich počet dokonce snížil o více než 115 tisíc. Vyplývá to z aktuálních údajů, které serveru Podnikatel.cz poskytla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a které čtvrtletně vyhodnocuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).

Kritická situace ve stavebních a nábytkářských profesích

Pondělí, 25. duben 2016

Počet kvalifikovaných řemeslníků klesá, konkrétně situace ve stavebnictví začíná být neudržitelná. Bilance absolventů stavebních profesí posledních deseti let je tristní. Počet vyučených zedníků a podlahářů klesnul o 40 %, instalatérů a topenářů o 30 % a pokrývačů dokonce o 70 %. Stejný trend je i v profesích nábytkářských. Zatímco truhlářů je polovina, situace u čalouníků už je kritická, pokles je téměř o řád.  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) proto rozpoutala v rámci Roku řemesel 2016 na Stavebních veletrzích v Brně největší kampaň pro podporu náboru mladých do řemeslných oborů.  

Vše je naruby: Textiláci opět dobývají trhy

Pátek, 22. duben 2016

Ještě před několika lety by na tuzemský textil vsadil málokdo. Meziroční růst ve výši 4% ale řadí naše textilní firmy na třetí místo ze všech odvětví, těsně za  vlajkovou loď českého průmyslu – automobilový sektor. Podnikatelé si půjčují od bank v  průměru za 2,07 % . Riziko záporných sazeb se zvyšuje a kurz koruny vůči euru se nyní nejspíše nezmění.  České podniky v oblasti služeb hýří nevídaným sebevědomím. To vše v nejnovějším vydání Kompasu podnikatele, který připravuje Roklen a AMSP ČR.

Čínské dozvuky: AMSP ČR připravuje podnikatelské zázemí v zemi středu

Úterý, 19. duben 2016

Rok zdarma nové kancelářské, skladové a výrobní prostory. Vyhledání čínských lokálních partnerů a personální, právní a marketingové poradenství. Dostupné ubytování, mezinárodní škola pro děti, spolupráce s místní vysokou školou technickou a vazba na německé průmyslníky vyrábějící v Číně.  To jsou základní parametry exkluzivní dohody, kterou pro naše firmy v nejlidnatější čínské oblasti Guangdong dojednala v posledních dnech AMSP ČR. Asociace nabízí rovněž nově  svým členům zdarma služby předního českého sinologa, tlumočníka  a právníka.

Pomáháme s kontrolním hlášením: Návod pro živnostníky a eliminace sankcí

Pondělí, 18. duben 2016

V prvních měsících bez sankcí a novela zákona, která upraví postihy a termíny, spojené s podáváním kontrolního hlášení všemi plátci DPH. AMSP ČR nenechává nic náhodě a týden před prvním podáním kontrolního hlášení podnikajícími fyzickými osobami (OSVČ) intenzivně vyjednává s ministerstvem financí a finanční správou. V posledních dnech za tím účelem proběhlo jednání s náměstkyní ministra financí Alenou Schillerovou, generálním ředitelem Generálního finančního ředitelství Martinem Janečkem a průběžně jednáme s ministrem financí Andrejem Babišem. Všem živnostníkům, kteří budou 25.4. podávat hlášení poprvé, připravila AMSP ČR jednoduchý návod, jak postupovat.

AMSP ČR ambasadorem českých podnikatelů v USA

Čtvrtek, 14. duben 2016

Dalších nejméně pět firem vypraví do USA ještě v tomto roce AMSP ČR. Centrum pro naše podnikatele MeoHub, za nímž stojí američtí investoři Rausnitzové a AMSP ČR,  přivítalo  na podzim 2015 první tuzemské podnikatele.  Projekt má velký úspěch, a proto připravujeme zázemí pro další zájemce. Každá vybraná firma  získává na rok podporu ve výši okolo 3 milionů korun v podobě kanceláří a skladů nedaleko Manhattanu, dále právní a marketingové poradenství.  V dalším projektu připravuje AMSP ČR kapitálový fond pro naše start up firmy v USA a rovněž první inkubátor pro americké firmy u nás. Detaily dojednával předseda AMSP ČR tento týden v New Yorku. 

Exkluzivní průzkum AMSP ČR: Malé firmy on-line

Středa, 13. duben 2016

Malé firmy přecházejí na on-line nástroje, a to výrazně rychleji než se předpokládalo.  Internet se začíná stávat nejen marketingovým, ale i obchodním a pracovním nástrojem jak středních, tak malých podniků, řemeslníky nevyjímaje. Problémem těch nejmenších není neznalost nových technologií, ale spíše intuitivní přístup, nevyhodnocování dopadů využívání nových technologií na podnikání a nedostatek personálu, který by se novým nástrojům obchodu věnoval.  Začínající podnikatelé, cestovní ruch, gastro, exportéři nebo řemeslníci. To byl vzorek více jak 900 respondentů velkého průzkumu AMSP ČR a Google, který historicky poprvé napříč segmenty malého a středního podnikání zmapoval, jak využíváme k podnikání elektronických nástrojů.

Financujeme královny malého podnikání

Úterý, 12. duben 2016

Začínající podnikatelé, řemeslníci, rodinné firmy nebo podnikavé ženy. Ti všichni získávají prostřednictvím AMSP ČR každoročně finanční prostředky pro podporu svého podnikání. V těchto dnech vyhlašujeme společně s tradičními partnery - Raiffeisenbank a ŽENY s.r.o. - další kolo grantového programu Podnikavá žena roku. Ženy se v nebývalé míře zapojují do malého podnikání a v platformě AMSP ČR Podnikavá žena jich registrujeme již téměř 3.500.  Grant, který se těší každoročně velké oblibě, bude vyhlášen opět na podzimním galavečeru Dne podnikatelů ČR, hlavní akci malých a středních firem v roce. 

Konec šikany malých firem: AMSP ČR zřizuje SOS útvar

Pondělí, 11. duben 2016

Právní krizový servis, účetní a znalecký audit, spolupráce s policií a finanční správou, jednání s manažery a vlastníky neeticky jednajících korporací nebo medializace šikany malé firmy. To je jen několik bodů náplně nového SOS útvaru AMSP ČR, který začíná systematicky pracovat pro členy asociace. Není totiž týdne, kdy bychom nebyli upozorňováni na  likvidační jednání vůči malým firmám, jejichž původcem není zdaleka jen stát, ale i velké společnosti, konkurenti jednající za hranou všech zákonných pravidel, ale i zločinecké skupiny, snažící se ovládnout seriózní podnikatele.

PročByNe? AMSP ČR propojuje mlaďochy s mistry řemesel

Středa,  6. duben 2016

Stáže mladých u svých vzorů nemusí být pouze v oblasti vědy nebo manažerského mentoringu. Profese kameníka, cukráře nebo třeba tesaře mají rovněž své mistry a kampaň Roku řemesel 2016 neskrývá ambice z nich vytvářet novodobé vzory. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) proto zahajuje spolupráci v projektu europoslankyně Martiny Dlabajové „PročByNe?“ a začíná propojovat mladé lidi s profesionálními řemeslníky. Jedná se o bezplatné dvoutýdenní stáže, v rámci kterých jsou stážistům hrazeny náklady na dopravu a ubytování. Ti tak mají jedinečnou příležitost vyzkoušet si, co znamená práce se skutečným mistrem oboru. 

Rok řemesel bilancuje první čtvrtletí: Padají první rekordy

Pondělí,  4. duben 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg Projekt PročByNe? se spojuje s Rokem řemesel 2016, již připravujeme dotované stáže mladých lidí u vybraných řemeslníků. V barvách Roku řemesel 2016 bylo otevřeno vzdělávací centrum v brněnských Bosonohách. Vytváříme zázemí pro revoluci v živnostenském zákoně, připravujeme dílny na základních školách a koncepci profesního vzdělávání. Portál www.mistriremesel.cz má již téměř 19 tisíc prověřených řemeslníků a zapojují se další. K Roku řemesel 2016 se připojují kraje a pracujeme nad scénářem největšího řemeslného hitu léta – Toulky za řemesly na ČT 1. A máme první statistiky: meziročně se slovo „řemeslo“ v českých médiích zvedlo díky naší kampani již o 300 %, a to, co jsme si netroufli na začátku vyslovit, začíná mít první obrysy – míříme na 1 000 %. Děkujeme všem za mimořádnou podporu.

Mimořádný průzkum a analýza AMSP ČR k obchodním a investičním vztahům mezi ČR a Čínou: Firmy očekávají obchodní i investiční expanzi

Úterý, 29. březen 2016

Čína se začíná stávat hitem tuzemských podnikatelů. Každý desátý malý a střední exportér již vyváží do Číny a firmy plánují další expanzi. Ještě větší podíl realizují firmy v importu z Číny, který zaznamenal v roce 2015 rekordní růst. Čínský kapitál není pro tuzemské firmy hrozbou, investice čínských firem jsou vnímány neutrálně, nicméně téměř pětina dotazovaných podniků by přivítala čínský kapitál. AMSP ČR představuje ve spolupráci s Komerční bankou a agenturou na výzkum trhu Ipsos historicky nejobsáhlejší průzkum a analýzu obchodních a investičních vztahů mezi ČR a Čínou.

AMSP ČR dobývá Floridu: Brána pro podnikatele do Latinské Ameriky

Středa, 23. březen 2016

Čtvrtá nejbohatší země Spojených států, osmnáctá nejvyspělejší ekonomika světa, druhá největší koncentrace zahraničních firem v USA, země klastrů, technologických parků, pětiprocentní korporátní daně a hlavně nejvýznamnější světová brána do Latinské Ameriky. To je současná Florida. Oficiální vládní delegace vedená místopředsedou vlády  Pavlem Bělobrádkem, za účasti předsedy AMSP ČR Karla Havlíčka, vrcholových představitelů českých univerzit, výzkumných organizací a byznysu v těchto dnech otevírá dveře českým podnikatelům jak do oblasti nových technologií, tak do celého latinského světa.  

Rekvalifikace vězňů na malíře pokojů vzbuzuje obavy

Úterý, 22. březen 2016

ROK_REMESEL_RGB_1.jpg AMSP ČR důrazně protestuje proti postupu Ministerstva spravedlnosti, konkrétně Vězeňské služby, která se rozhodla spustit projekt rekvalifikací vězňů z druhého nápravného zařízení v oboru malíř-natěrač. Plně se tak staví za Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, který poukazuje na příliš nízkou časovou dotaci kurzu, neodpovídající požadavkům Národní soustavy kvalifikací. AMSP ČR se současně pozastavuje nad skutečností, že odsouzení z vyšších nápravných skupin se přeškolují na profese, které budou vykonávat v kancelářích a bytech, a jsou tudíž citlivé na riziko pokračování v trestné činnosti.  

AMSP ČR: Novela zákoníku práce je březnový apríl

Pondělí, 14. březen 2016

Povinnost zaměstnavatele zajistit zaměstnancům práci bez jakéhokoliv stresu. K sankci bude postačovat potvrzení od lékaře o psychické újmě pracovníka. Zabránění izolace pracovníka z domova od ostatních. Zabezpečení setkávání zaměstnanců na homeworking s kolegy pracujícími ve firmě. Převod zaměstnance na jinou pozici jen s jeho souhlasem. To jsou některá opatření novely zákoníku práce, která měla ambice zpružnit trh práce. Pokud by se měla nová pravidla skutečně dodržovat, pak jsme vykročili přesně opačným směrem.  

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Nahoru

Kalendář akcí

« 2016 »
« květen »
  Po Út St Čt So Ne
17             1
18 2 Jednání vedení... (Akce)
2. 05. 2016, 11:06 - 2. 05. 2016, 23:59
Jednání VH Spolku... (Akce)
2. 05. 2016, 11:10 - 2. 05. 2016, 23:59
3 Jednání vedení... (Akce)
3. 05. 2016, 11:11 - 3. 05. 2016, 23:59
„Spolupráce ve... (Akce)
3. 05. 2016, 15:47 - 3. 05. 2016, 23:59
4 Jednání vedení... (Akce)
4. 05. 2016, 11:11 - 4. 05. 2016, 23:59
Jednání předsedy... (Akce)
4. 05. 2016, 11:12 - 4. 05. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
4. 05. 2016, 11:13 - 4. 05. 2016, 23:59
Účast... (Akce)
4. 05. 2016, 11:13 - 4. 05. 2016, 23:59
FAMILY BUSINESS... (Akce)
4. 05. 2016, 12:32 - 6. 05. 2016, 12:32
Industry 4.0 v... (Akce)
4. 05. 2016, 13:32 - 4. 05. 2016, 23:59
Globální Summit... (Akce)
4. 05. 2016, 13:57 - 4. 05. 2016, 23:59
5 Přijetí delegace... (Akce)
5. 05. 2016, 11:14 - 5. 05. 2016, 23:59
6 Účast předsedy... (Akce)
6. 05. 2016, 11:14 - 6. 05. 2016, 23:59
7 8
19 9 Účast předsedy... (Akce)
9. 05. 2016, 11:15 - 9. 05. 2016, 23:59
10 Přednáška... (Akce)
10. 05. 2016, 11:15 - 10. 05. 2016, 23:59
11 Setkání vedení... (Akce)
11. 05. 2016, 11:16 - 11. 05. 2016, 23:59
12 Jednání předsedy... (Akce)
12. 05. 2016, 09:28 - 12. 05. 2016, 23:59
Konference AMSP... (Akce)
12. 05. 2016, 11:16 - 12. 05. 2016, 23:59
Účast vedení AMSP... (Akce)
12. 05. 2016, 11:17 - 12. 05. 2016, 23:59
13 14 15
20 16 Vystoupení... (Akce)
16. 05. 2016, 11:17 - 16. 05. 2016, 23:59
17 Účast zástupce... (Akce)
17. 05. 2016, 11:18 - 17. 05. 2016, 23:59
18 Jednání vedení... (Akce)
18. 05. 2016, 11:18 - 18. 05. 2016, 23:59
19 Konference AMSP... (Akce)
19. 05. 2016, 11:19 - 19. 05. 2016, 23:59
Setkání vedení... (Akce)
19. 05. 2016, 11:20 - 19. 05. 2016, 23:59
20 21 22
21 23 24 Vystoupení... (Akce)
24. 05. 2016, 11:20 - 24. 05. 2016, 23:59
Účast předsedy... (Akce)
24. 05. 2016, 11:21 - 24. 05. 2016, 23:59
25 Tisková... (Akce)
25. 05. 2016, 11:21 - 25. 05. 2016, 23:59
Tisková... (Akce)
25. 05. 2016, 11:21 - 25. 05. 2016, 23:59
26 AMSP Č4R společně... (Akce)
26. 05. 2016, 11:22 - 26. 05. 2016, 23:59
Vystoupení... (Akce)
26. 05. 2016, 11:23 - 26. 05. 2016, 23:59
Zasedání... (Akce)
26. 05. 2016, 11:23 - 26. 05. 2016, 23:59
27 28 29
22 30 31          

01_MIST__I___EMESEL.png

02_EET.png

03_ANAL__ZA.png

04_MEOHUB.png

04_FB_SC_YB.png

05_FB_R___2016.png

06_YT_R___2016.png


AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.