AMSP v médiích
Otázky Václava Moravce - Diskuse ke korupci – výsledky průzkumu AMSP ČR – Karel Havlíček, místopředseda představenstva AMSP ČR
Celý článek Pondělí, 22. únor 2010 | AMSP
Téma: Bez úplatku to nejde, míní většina českých firem
AMSP ČR dne 17.2.2010 na tiskové konferenci zveřejnila výsledky svého unikátního průzkumu o názorech malých a středních podniků a jejich postojích ke korupci. Partnerem tohoto průzkumu se stala protikorupční společnost Transparency International Česká republika.
Celý článek Pondělí, 22. únor 2010 | AMSP
Cesta z krize bude delší, podnikatelé ale čekají zlepšení
"Očekáváme, že situace exportně orientovaných firem a podniků zaměřených na průmyslové trhy se bude nepatrně lepšit,
naopak pokračování stagnace předpokládáme u firem orientovaných na spotřebitelské trhy," řekl místopředseda Asociace
malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček.
Celý článek Neděle, 27. prosinec 2009 | lidovky.cz
Programy „Start“ a „Start plus“ Národních cen kvality jsou nově zaměřena na malé a střední podniky
V živém vysílání ČT24 dne 26.11.2008 v 8:40h vystoupil místopředseda představenstva Karel Havlíček na téma těchto programů. Konstatoval, že řízení kvality patří ke stěžejním prioritám úspěšných firem. V roce 2009 věnovala Rada kvality ČR velkou pozornost programům Národní ceny kvality. Vedle modelu EXCELENCE pro podnikatelský sektor a modelů CAF a EXCELENCE pro veřejný sektor byl pro rok 2009 vyhlášen první ročník Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost (CSR) pro oba sektory. Relativně nízký počet účastníků z podnikatelského sektoru vedl Radu k rozhodnutí zintenzívnit propagaci programů Ceny a zvláště v době krize poukazovat na možné přínosy práce s modelem podnikatelské úspěšnosti EFQM a modely Národní ceny kvality.
Celý článek Čtvrtek, 26. listopad 2009 | AMSP
Export nemůže být postaven pouze na státní podpoře
Celý článek Neděle, 8. listopad 2009 | Trade Review 5/2009
Co čeká exportéry koncem roku a jaký bude rok 2010?
Celý článek Pátek, 6. listopad 2009 | Exportér, HN
Banky daly firmám nejméně půjček za poslední čtyři roky, těm chybějí peníze
Celý článek Pondělí, 19. říjen 2009 | MF Dnes
Strany na podnikatele zapomněly
Ve volebních programech jsou nekonkrétní. Lidovci a TOP O9 se o firmách nezmiňují vůbec. Vypadá to, jako by se všechny politické strany domluvily, že obzvlášť podnikatelům nebudou před volbami nic slibovat. Ve svých programech mluví o podnikání ještě obecněji než o jiných věcech a nenabízejí skoro žádná konkrétní řešení, která by přispěla ke zjednodušení života malých a středních firem. TOP 09 a KDU-ČSL podnikatelský stav pro jistotu vůbec nezmiňují. To i od komunistů směrem k nim zaznělo víc návrhů.
Celý článek Středa, 9. září 2009 | Vítězslav Křížek, HN.IHNED.CZ
Inovace budou exportu chybět
Rozhovor Karla Havlíčka pro časopis Trade Review, který vydává agentura na podporu obchodu CzechTrade.
Celý článek Středa, 1. červenec 2009 | Trade Review










cz