540x60.jpg
banner_AMSP_prosinec14.png
odstartovano.png

Úspěch AMSP ČR: Elektronická evidence tržeb se vyhne mikropodnikatelům. Nebude ani účtenková loterie.

Úterý, 16. prosinec 2014

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představila výsledky nejrozsáhlejšího průzkumu mezi českými drobnými podnikateli k připravovanému opatření – elektronické evidenci tržeb (EET), kterou Ministerstvo financí plánuje postupně zavádět od 1.1.2016. 

Mimořádná tisková konference AMSP ČR k elektronické evidenci tržeb: Host Andrej Babiš a jeho tým

Pondělí, 15. prosinec 2014

AMSP ČR připravila zatím nejrozsáhlejší průzkum k opatření, které zcela zásadně ovlivní tuzemský maloobchod a drobné služby. Elektronická evidence tržeb (EET) by měla vstoupit v platnost v roce 2016 a v tuto chvíli intenzivně vyjednáváme  s ministrem financí a jeho týmem její konečnou podobu. Andrej Babiš  spolu se svými náměstky Simonou Hornochovou a Lukášem Wagenknechtem budou na tiskové konferenci AMSP ČR  nejen komentovat výsledky průzkumu, ale zveřejní definitivní verzi EET s ohledem na podnikatele, kterých se opatření dotkne, představí technologickou platformu, časový harmonogram a případné úlevy pro nejmenší živnostníky. Mimořádná tisková konference bude v úterý 16. prosince 2014 od 10:00 h v sídle AMSP ČR.

Registrujte se bezplatně na praktický workshop "Strategie pro vaši firmu – jak ji vytvořit?"

Čtvrtek, 11. prosinec 2014

Zveme Vás na workshop unikátního mezinárodního projektu na podporu malého a středního podnikání, kterého se AMSP ČR účastní jako partner. Za podpory švédského know-how a evropských dotací přinese českým firmám vzdělání v oblasti strategického řízení malých a středních podniků.  Workshop proběhne hned ve třech městech - v Praze, Brně a Bratislavě. 

Jste česká firma se zájmem expandovat do USA?

Úterý,  9. prosinec 2014

Disponujete unikátním produktem s výrazným potenciálem na americkém trhu? Neváhejte – a splňte si s námi svůj americký sen. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Meopta představují dlouho očekávaný projekt zatím ojedinělého zázemí pro české firmy na americkém trhu. Začínáme přijímat přihlášky do MeoHubu.  

AMSP ČR: Zásadní zvýšení cen za normy je podpásová rána

Úterý,  9. prosinec 2014

Navzdory deklaracím o důležitosti průmyslu a podpoře technických oborů chce stát od ledna v zásadně zvýšit cenu za přístup k technickým normám. Dopad zejména na menší firmy a samostatně výdělečné inženýry a konstruktéry je zřejmý, stejně jako negativní vliv na konkurenceschopnost naší ekonomiky, a v důsledku rozšíření šedé zóny. Cílem by měla být spíše profesionalizace byznysu pomocí dostupnosti legislativy legálními prostředky.

Zemřel místopředseda dozorčí rady AMSP ČR Jiří Obračaj

Pondělí,  8. prosinec 2014

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dnes náhle zemřel dlouholetý místopředseda dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, pan Ing. Jiří Obračaj. Jiří Obračaj byl jedním z nejdéle působících spolupracovníků a členů naší Asociace. Od založení AMSP ČR byl členem dozorčí rady, později se stává vedoucím Výboru pro strukturální fondy, kterým byl doposud. Byl velkým a neúnavným bojovníkem za správně nastavené podmínky při čerpání evropských dotací s ohledem na malé a střední firmy. 

Karel Havlíček na Fóru Zlaté koruny: Peníze nedělají peníze, ale lidé

Pondělí,  8. prosinec 2014

Za účasti ministrů Andreje Babiše a Jana Mládka se ve čtvrtek uskutečnilo v TOP HOTELU Praha Fórum Zlaté koruny na téma Konkurenceschopnost – Dokážem si najít svoji cestu? Při zahájení Fóra ředitel Zlaté koruny Pavel Doležal připomněl, že se naše pozice ve světovém žebříčku konkurenceschopnosti sice v posledním roce po letech propadu o devět míst zlepšila, ale zaujímáme pouze 37. místo ze 144 zemí.

Český čmelák, 3D pero či lůžko pro obézní. Vizionáři 2014 převzali ocenění za inovace

Pátek,  5. prosinec 2014

Sdružení CzechInno ve spolupráci s partnery dnes v Praze vyhlásilo vítěze projektu Vizionáři 2014 a ocenilo tak inovativní počiny v českém podnikání s významným společenským, technologickým či ekonomickým přínosem. V letošním roce projekt zaznamenal rekordní počet přihlášených subjektů a přinesl vysoce kvalitní přihlášky. Odborná porota z nich po těžkém rozhodování vybrala osm, které ocenila titulem „Vizionář 2014“, jednomu subjektu udělila své čestné uznání. 

Další aktuality

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.