banner_AMSP_akce_15_2_2015.png
NM_UW_540x60_cz.gif
banner_asociace_540x60px_final.gif

AMSP ČR zahajuje úzkou spolupráci s EU komisariátem Věry Jourové

Pátek, 30. leden 2015

Předseda AMSP ČR Karel Havlíček jednal v Bruselu s evropskou komisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví, Věrou Jourovou. Jednalo se o velmi konkrétní pracovní setkání, v rámci kterého byla dohodnuta velmi těsná spolupráce mezi paní komisařkou a jejím týmem a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Kulatý stůl AMSP ČR: Jak rozdělit 5 miliard korun na nové technologie mezi malé firmy?

Úterý, 27. leden 2015

Stát má pro příští roky připraveno ze strukturálních fondů (OPPIK) 5 miliard korun na vybavení malých a středních firem novými technologiemi. Jak účelně tyto prostředky alokovat? Má vůbec smysl podporovat podnikatele tímto způsobem? Jak se změnil svět malého podnikání a jak řídit tyto firmy, aby přežily další generaci?  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ve spolupráci se společností Microsoft uspořádala k tomuto tématu dne 21.1.2015 pracovní snídani ve formě kulatého stolu. 

České řemeslo žije: AMSP ČR vyhodnotila řemeslné počiny 2014

Pondělí, 26. leden 2015

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zahájila v minulém roce ofenzivu k podpoře české dovednosti, zručnosti a tradičního fortelu. Asociace se angažovala v přípravě stálé výstavy Muzea hl.m.Prahy k historii cechů na zámku ve Ctěnicích „Řemesla v pořádku“, zrealizovala historicky největší tuzemský průzkum o potřebách řemeslníků a vnímání řemesla ve společnosti, připravila dílčí změny v Živnostenském zákoně směřující k posílení pozice kvality a bezpečnosti některých profesí, vyjednala s Ministerstvem financí vyjmutí řemesel a drobných služeb z první vlny zavádění elektronické evidence tržeb a tento pátek (23.1.2015) ocenila nejlepší řemeslné počiny 2014.

AMSP ČR jednala s ministryní pro místní rozvoj: Výzvy operačních programů ve druhém čtvrtletí. Zákon o veřejných zakázkách připraven.

Pondělí, 26. leden 2015

Předseda Asociace malých a středních podniků ČR Karel Havlíček a její místopředseda Jiří Belinger se oficiálně setkali s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Jedním z nejsledovanějších témat posledních týdnů je časový horizont přípravy výzev OPPIK, které připravuje MPO.

MEOHUB ve finále: AMSP ČR nabízí poslední vstupenky do USA

Středa, 21. leden 2015

Projekt rodiny Rausnitzů, majitelů úspěšné firmy Meopta a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vrcholí. MEOHUB přivítá první české firmy v červnu 2015. Zatím nevídané zázemí, které vytvořili úspěšní američtí podnikatelé s českými kořeny, poskytne našim firmám nejen kancelářské a skladové prostory, ale hlavně právní, obchodní a marketingový servis. 

Exportní novinky z dílny AMSP ČR: Hrajeme první housle

Středa, 21. leden 2015

V AMSP připravujeme první česko-čínský podnikatelský slovník. Vytvořili jsme ucelený cyklus vzdělávacích programů Byznys napříč kulturami. Zahajujeme unikátní MEOHUB pro naše exportéry v USA. Vydáváme Manuál řízení exportních rizik pro malé a střední firmy. 

Projekt Fandíme řemeslu vrcholí: AMSP ČR hlavním aktérem největší řemeslné akce roku

Úterý, 13. leden 2015

Asociace malých s středních podniků a živnostníků se ve dnech 22.1.-24.1.2015 „stěhuje“ do PVA Letňany. Na největší akci pro řemeslníky „Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha“ připravuje AMSP ČR v rámci svého dlouhodobého projektu „Fandíme řemeslu“ odborný program, a to po celu dobu veletrhu:

Bezplatný seminář pro matky s dětmi do 15 let, osoby 50+ a zaměstnavatele

Pondělí, 12. leden 2015

Představíme Vám příležitosti i předsudky spojené se zaměstnáváním matek s dětmi do 15 let a osob starších 50 let (50+). V čem jsou jejich výhody? Proč jich zaměstnavatelé nevyužívají? Čeho se obávají? A jsou tyto obavy oprávněné?

Další aktuality

AMSP obrázek 1 AMSP obrázek 2 AMSP obrázek 3 AMSP obrázek 4 AMSP obrázek 5

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Reprezentuje zájmy více jak 260.000 podnikatelských subjektů. Má důležité postavení v rámci evropských struktur. Asociace byla založena v roce 2001.